zaCHIPowanie Landa ...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: duch »

Fakt,tylko przypuszczałeś czyli sie nie pomyliłeś :wink:
Interesuje sie sie chipem do Toyoty od dawana, choć mam boxa ale to nie to.Z wieloma tunerami już rozmawialem i narazie nikt kodów Toyoty nie złamał :(

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Husky »

Duch, a o tym słyszałeś? zakładają za wielka wodą do 120,ek

DP CHIP Power Diesel

czy w PL ktos to sprzedaje?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Rafi »

Raczej nikt nie sprzedaje bo i po co, masz kilka niemieckich, francuskich produktów oraz TTE. Szczególnie, że nie zdziwiłbym się gdyby 120-ki na Australię miały, może tylko minimalne, ale jednak różnice w osprzęcie czy oprogramowaniu. Ten DP Chip to chip z nazwy, a w praktyce box. Duch pisząc o chipie ma zapewne na myśli ingerencję w oryginalny soft auta. A w przypadku Toyotowskich D4-D tego się nie robi, nie wiem czy jedynie 1.4 się nie poddał przed tunerami :wink:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: duch »

Tak Rafi,chip to zmiana oprogramowania a nie dokładanie Power Boxa który w D4D zmienia tylko dawkowanie w ukladzie wtryskowym a turbina pozostaje na niezmienionych parametrach.

No ale.................. jesli jest ktoś zainteresowany chipem,czyli normalnym programem do D4D i chce sie pozbyć 5 tyś zl to dotarłem do gościa który to robi.Jest chyba jedynym który to jest w stanie zrobić.Jutro moge podać jaki można uzyskać przyrost mocy i momentu i jak bedzie wyglądać sprawa spalania.

Ja osobiście jeżdże na boxie z V-Techa,wcześniej miałem jakiś z serwisu.Ten z V-Techa ma mniejsza moc,bo mam przyrost ledwo 12 KM ale nie dymi aż tak bardzo jak ten z ASO ale tamtem miał przyrost 26 KM

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Husky »

duch pisze: Ja osobiście jeżdże na boxie z V-Techa,wcześniej miałem jakiś z serwisu.Ten z V-Techa ma mniejsza moc,bo mam przyrost ledwo 12 KM ale nie dymi aż tak bardzo jak ten z ASO ale tamtem miał przyrost 26 KM

no to te 12 KM to chyba niezauważalne

w tym DP Chip twierdzą, że z 166KM zrobią 196KM, czyli 30KM , a moment z 410 na 450Nm

Kameleon

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Kameleon »

Husky pisze:W tym DP Chip twierdzą, że z 166KM zrobią 196KM, czyli 30KM , a moment z 410 na 450Nm
Husky, zobacz zatem co potrafi moduł Adonisa który podnisi moc do 230 koni i moment do 550Nm :mrgreen: , lub Chip It Power który w połączeniu z 3" wydechem wygenerował aż 694Nm :shock:
Jest dużo pozytywnych informacji na temat prób prawdziwego chiptuningu sterowników Denso D4D w Toyotach. Mam nadzieję że już niedługo będzie to standardowa operacja a nie jeden mistrz co robi to za 5000zł :oops: o czym pisał Duch.

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: duch »

Kamil,jednak na dzień dzisiejszy jest tylko ten jeden gość i niestety ale to on wyznacza cene :?

Kameleon

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Kameleon »

Moduł Adonisa to też niemała kasa bo cos kolo 10000 :shock: , więc prawdziwy chiptuning za połowę tej ceny to prawdziwa okazja :!:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Husky »

DP Chip kosztuje 5000 złp / 1500 $ kanadyjskich + 100 $ wysyłka /, podłaczenie to ponoć plug and play w 5 minut

Kameleon

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Kameleon »

Husky, jeśli miał bym wybrać pomiędzy modułem DP Chip a chiptuningiem o którym pisał Duch w tej samej cenie to wybór jest prosty- nowy program w ECU.
Cena 5tyś za moduł DP czy 10tyś za Adonisa to lekka przesada :mrgreen:
Sam mam moduł TTE -podobno z 163 na 200 koni :roll: , autko jedzie ok, mało pali ,wszystko gra, ale też czekam na prawdziwy program który pokaże prawdę o potencjale 3,0 D4D w rajdowym samochodzie 8)

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: Husky »

duch pisze:Kamil,jednak na dzień dzisiejszy jest tylko ten jeden gość i niestety ale to on wyznacza cene :?

może zbierzmy kilka aut, pojedziemy hurtem , to i zejdzie z ceny

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: górol »

Husky pisze: może zbierzmy kilka aut, pojedziemy hurtem , to i zejdzie z ceny
Też bym się podłączył

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: duch »

No to pagadam z gościem,zobaczymy jak to wyjdzie :)

Husky,wbrew pozorom te kilkanaście KM sie odczuwa,w sumie to ważniejszy jest moment obrotowy.
Troche koni sie zgubilo w kołach,troche przewymiarowane :lol: ale Grabery sa ok :D

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: duch »

Kamilu,mocno pracuje nad czlowiekiem i jest duża szansa ze chip bedzie kosztowal nie wiecej niż polowe tego co na początku podałem jesli faktycznie zbierze sie kilka aut albo i więcej :D

slawolw
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2011, 15:03
Auto: LC J12
Kontakt:

Re: zaCHIPowanie Landa ...

Post autor: slawolw »

duch pisze:Kamilu,mocno pracuje nad czlowiekiem i jest duża szansa ze chip bedzie kosztowal nie wiecej niż polowe tego co na początku podałem jesli faktycznie zbierze sie kilka aut albo i więcej :D
Daj znać, też może bym się podłączył :)

ODPOWIEDZ