Jakie zawieszenie wybrać?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: luk4s7 »

Zibi pisze:Poproś admina o sprawdzenie IP zamiast sugerować coś czego nie ma. Póżniej proponuję przeprosić tego usera.
Easy! :)
To tylko sugestia bazująca na zbieżności w/w zdarzeń. Nikt nikogo za rękę nie złapał (tudzież inną, wrażliwą część).

Na czym jak na czym, ale akurat na adresach IP i temu podobnej tematyce to się trochę znam i... fakt że są różne niczego nie udowadnia. A przynajmniej nie musi, bo tak łatwo go zmienić, że już przedszkolaki to ogarniają.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: Zibi »

Mozna sprawdzić moje IP - jest stałe. Nikt inny mojego hasła nie zna, nie loguje się. Można też skontaktować się z tym userem i to sprawdzić. A nie rzucac gównem w wentylator. Ja rozumiem, że w tym państwie można każdego o każdą rzecz pomówić ale bez przesady. Jakieś zasady trzeba trzymać.

JaWe
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:43
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: JaWe »

WOW...
Drugi post na forum i już załapałem się na hejt...
I to dlatego, że napisałem, że jestem zadowolony z produktu, z którego korzystam....
To chyba nowy rekord....


Ale w sumie sam jestem sobie winny, po co się odzywałem...


Pozdrawiam z wyrazami należnego szacunku....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

Kolego JaWe. Nie zniechęcaj się. Jak widzisz i można to nadal przeczytać napisałem He He czyli żartobliwie i odniosłem się do Totka. Nie ma tam nic o tym czy coś jest złe czy dobre. Luźne zdanie ot co. Jeśli Cię uraziłem to przepraszam. Od jakiegoś czasu jest tu mnóstwo kombinatorów wciskających reklamę. Może przepalił się u mnie bezpiecznik. I tak już mało się udzielam i pewnie będę co raz mniej. Życie toczy się dalej.

Kolego Zibi. Wyluzuj bo na razie od gówna to Twoja wypowiedź wystartowała.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: rolkos »

Ja tam może z trudem ale jednak dowiedziałem się mniej więcej tego co chciałem, zwłaszcza info o tulejach bardzo przydatna (z tego co wiem to Whiteline nawet tańszy od Toyoty co mnie zastanawiało jak z jakością). Co do zawieszenia to podejrzewam że czy to Lovells czy Terain Tamer to będzie to lepsze niż Ironman którego polecał mi mechanik (warsztat bardzo blisko mnie), chwalił się że pracował w znanym warsztacie na modlińskiej ;).

Swoją drogą Terain Tamer ma bardzo fajną serię filmików na youtube gdzie można się trochę dowiedzieć co jak działa. Chociaż to przerażające jak człowiek patrzy i uświadamia sobie że jeszcze nie widział mechanika który robił tak jak oni i sprawdzał rzeczy które oni tam sprawdzają.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

Modlińska nie montuje Ironmana. Zdaża się jej na złom oddawać zużyte. Każdy może sobie poczytać opinie na australijskich forach. W Europie chyba tylko w Polsce się świetnie sprzedaje bo podstawa to niska cena a nie jakość.
Czym najlepiej przyciągnąć klienta - niską ceną i odpowiednią opowieścią. Tylko potem trzeba umieć wziąć na klatę niepowodzenia.
A i chwalenie się warto zawsze sprawdzić bo samochody których nie widzieliśmy albo zamontowaliśmy np tylko snorkel przy sprzedaży mają opis serwisowane w znanym serwisie bla bla bla... Może był pomocnikiem, spawaczem albo w sklepie pracował. Nie wiem.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: rolkos »

Wiadomo, to że ktoś pracował w piekarni nie znaczy że zna się na mące ;).

To już kolejny warsztat 4x4 blisko mnie który chyba skreślę z listy, a miałem już nadzieję że będę miał gdzie jechać z jakimiś duperelami.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

A dlaczego skreślasz? Przecież nic Ci nie popsuli chyba.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: rolkos »

Jeśli na wstępie poleca potencjalnie trefny towar, to ciężko zaufać. Właśnie po to żeby nie zepsuł. Nie wiem może jakieś mniejsze rzeczy na początek.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: kylon »

Wiele osób nie jest świadoma i jest przekonana o cudowności danego towaru. A to dlatego że:
- nigdy go nie testowali w naprawdzę wymagających warunkach jak wyprawa np do Mongolii, nad Bajkał czy Maroka.
- tani produkt zazwyczaj sprzedawany jest tym co poruszają się blisko domu
- nikt kto jeździ tylko po asfalcie albo w koło śmietnika nie oczekuje cudów.
- klient tak zwany świerzy trafia do warsztatu i ufa co mu tam powiedzą. Widzi na podwórku super furę i myśli sobie. Musi się znać ma z dziesięć naklejek.
- często też klienci bardzo rotują w takim warsztacie i nie ma on rzeczywistej opinii bo nie widzi auta po roku, dwóch czy pięciu latach regularnie.

I nie mam tu na myśli nikogo konkretnego.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: mopar »

warsztatów 4x4 od kilku lat namnożyło się jak uchodzców na Lesbos ;) .....
COYOT też nie montuje ironmana, ale nieraz demontuje :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: Krzysztof »

Jest jeszcze jeden Australijczyk na rynku, Peddres. Ktoś coś o nim wie a może ktoś użytkuje :?:

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: rmaster »

Rolkos jak juź coś wstawisz i lekko przetestujesz to zdaj relacje. Czuje że to (bedzie albo już jest) terrain tamer. Jak byś wyszczególnił symbole części to bardzo byś pomógł. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: luk4s7 »

rmaster pisze:Jak byś wyszczególnił symbole części to bardzo byś pomógł.
Jak bardzo? Na piwo wystarczy? Zakładam że tak, więc proszę :mrgreen: :

http://www.terraintamer.com/images/pdf/ ... SK001i.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie zawieszenie wybrać?

Post autor: rolkos »

Rmaster - dobrze czujesz, raczej jestem zdecydowany teraz tylko przegląd zawieszenia mnie czeka (zobaczymy czy coś tam jeszcze nie jest do wymiany - np. tuleje) i później zamawiam TT :). Po tym co pisał kylon to zastanawiam się czy tych tulei nie wymienić profilaktycznie, ale to zobaczymy co powiedzą na przeglądzie.

ODPOWIEDZ