Reduktor

Moderator: luk4s7

Kameleon

Re: Reduktor

Post autor: Kameleon »

Tomasz pisze:staram się być precyzyjny , chodzi mi o słowa " nie nadaje " a nie, że obecne zaangażowanie techniczne w samochodach cc nonsensem czyni sztywne mosty .
Zwykle też jestem precyzyjny w wypowiedziach ale nie tym razem jak widać. To że ten reduktor " nie nadaje się do sztywnych mostów" to moja własna opinia wynikająca z koncepcji samochdów CC które mam w głowie. Jeśli masz pomysł na wykorzystanie tego reduktora do 2 sztywnych mostów do super,podziel się z innymi bo mądrego to zawsze warto posłuchać.

Tomasz
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2012, 10:12
Auto: Toyota Land Cruiser 100
Kontakt:

Re: Reduktor

Post autor: Tomasz »

Dyskusja trochę się wymknęła - celem był reduktor sam w sobie , a nie sprawa zawieszenia. Reduktor , a raczej skrzynka rozdzielcza nie ma najmniejszego znaczenia czy jest zamontowana w samochodzie z zawieszeniem niezależnym czy też sztywnym , czy z resorami czy sprężynami. Dalsza rozmowa chyba nie w tym dziale - bo wprowadzamy Kolegów na ślepe tory. :shock:

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Reduktor

Post autor: Jerry »

Witajcie,

Korzystając z waszych doświadczeń chciałem spytać, czy możecie polecić kogoś kto umiałby włożyć skrzynię od J120 D4D do J95 3,0 TDI? Czytałem, że skrzynia sama w sobie to nawet pasuje, ale trzeba przerobić wały napędowe (rozstaw śrub i długość).
Moja seryjna skrzynia się kończy i mogę ją remontować, albo pójść w wyższą jakość. 120 ma sześć biegów i torsena, co moim zdaniem dramatycznie poprawia komfort jazdy i sprawność w warunkach kiepsko-drogowych np. zimą, czy w błocie.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam,
Jerry.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Reduktor

Post autor: Tuco »

Wały to metcomp

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Reduktor

Post autor: Jerry »

Dzięki!
Przejechałem się do Metcompu i muszę przyznać, że pełna profesja. Powiedzieli, że jak im przyciągnę samochód na sznurku, z włożoną skrzynią i zdjętymi wałami to mi w 3 godziny oddadzą jeżdżący :) Nawet Pan z zaplecza przyniósł gotowy do wysyłki kompletny wał do LC :)
Sprawę wałów można uznać za ogarniętą. Pozostało się upewnić, że skrzynia na 100% pasuje :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Jerry.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Reduktor

Post autor: Rafi »

Sześć biegów, albo nawet pięć ;) Szóstki weszły później, a im nowsze było J12 tym większe prawdopodobieństwo, że z automatem.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Reduktor

Post autor: Tuco »

Pisz do Rokfora.

ODPOWIEDZ