wahacze przednie

Moderator: luk4s7

daro
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:04
Auto: lc120
Kontakt:

wahacze przednie

Post autor: daro »

Muszę w LC 120 wymienić wahacze przednie. Cena w ASO dość duża. Ktoś polecił mi polibusze, czy macie doświadczenie w tym temacie? Ma to sens? Czy jest ktoś warty polecenia na Śląsku do tego typu roboty?
pozdrawiam,
daro

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: wahacze przednie

Post autor: Rafi »

Pewnie, że ma sens, myślę że polibusze są w połowie aut z tego forum. Trwałe, tańsze i wcale nie obniżają komfortu.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: wahacze przednie

Post autor: Kames »

wymien polibusze i pamietaj iz swozen gorny jest wymienny

daro
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:04
Auto: lc120
Kontakt:

Re: wahacze przednie

Post autor: daro »

Dzięki za odpowiedź,
i informację dotyczącą sworznia-to jest największy kłopot, bo do tej pory co serwis to informacja,że góra przychodzi w całości. Czy jesteście w stanie kogoś polecić? A co do polibuszy-jakiś konkretny producent, czy to ma mniejsze znaczenie?
Daro

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: wahacze przednie

Post autor: duch »

Największy kłopot to odkręcenie dolnych mocowań wachacza,tulei.Szczególnie jak jest wszystko już złapane przez rdze.Nie ma wtedy nawet możliwości regulacji geometrii a wybijanie kończy sie totalną demolka tulei.

Nie zgadzam sie w kwesti polibuszy,lepiej zastosować orginalne tuleje mimo zdecydowanie wyższej ceny.
Jestem już po wymianie tego całego ustrojstwa,tuleje mam już swieżo wprasowane a całość z mimośrodami po solidnym nałożeniu smaru jest skręcona i pewnie bedzie dzieki temu smarowaniu dłużej działać niz po fabrycznym montażu.

Jesli masz ochote coś niecoś popodgladać to zapraszam w piątek rano do garażu bede miał zrzucane jeszcze amortyzatory i sprężyny przednie :wink:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: wahacze przednie

Post autor: Kames »

Duchu te orginały pracują troszke inaczej , nie wiem jak u ciebie lecz ja odkrecilem w ponad 10 letnim aucie zwykłym kluczem oczkowym nie ma co demonizować bo się nam chłop załamie i tyle :wink:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: wahacze przednie

Post autor: duch »

Kames,u mnie tak rdza zapiekła te tuleje że nie było opcji regulacji.Owszem,same śruby spoko sie odkręciły ale nie było możliwości obrócenia mimośrodu.

ODPOWIEDZ