Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Moderator: luk4s7

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: kmltyr88 »

Mam takie pytanko...
Kiedy przed odpaleniem auta, damy kluczyk w pozycji 2 w stacyjce(palą się kontrolki), zgasimy radio i dmuchawę, otworzymy drzwi by lepiej słyszeć co dzieje się na zewnątrz, słychać takie "mruczenie" coś jak by praca "dysku twardego". Udało mi się ustalić, że to pompka paliwa. Pytanie brzmi: Czy jej praca powinna być słyszalna cały czas, aż do odpalenia samochodu, czy po chwili powinna "podpompować" i się wyłączyć??
Jak jest u was??

Lc 120, rok 2007, d4d3.0, 40.000przebiegu.

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: komarkutno »

Land Cruiser nie ma elektrycznej pompki paliwa to co słyszysz to prawdopodobnie pompka hamulcowa.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: Cobra »

Ja nie wiem... choć z chęcią poczekam aż któryś z kolegów da odpowiedź

gruby_2907
Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2009, 21:01
Auto: LC 120 D4D `06
Kontakt:

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: gruby_2907 »

komarkutno pisze:Land Cruiser nie ma elektrycznej pompki paliwa to co słyszysz to prawdopodobnie pompka hamulcowa.

Witaj !

Tylko jaką? Podciśnieniową, grawitacyjną? Obawiam się że nie masz racji. Czekamy na posta od mechanikow. A zostając w temacie to po przekreceniu kluczyka, duzo rzeczy szumi, mruczy i terkocze, ciężko się połapać.....

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: komarkutno »

gruby_2907 pisze:
komarkutno pisze:Land Cruiser nie ma elektrycznej pompki paliwa to co słyszysz to prawdopodobnie pompka hamulcowa.

Witaj !

Tylko jaką? Podciśnieniową, grawitacyjną? Obawiam się że nie masz racji. Czekamy na posta od mechanikow. A zostając w temacie to po przekreceniu kluczyka, duzo rzeczy szumi, mruczy i terkocze, ciężko się połapać.....
Napewno nie ma bo odpalałem swojego land cruisera ze zdjętymi przewodami paliwa od filtra paliwa i po przekręceniu stacyjki nic nie leciało pompa wtryskowa zwyczajnie zasysa paliwo poprzez filtr ze zbiornika, jedyną pompką oprucz wtryskowej jest ręczna pompka na filtrze paliwa. I niby gdzie miałaby być pompka elektryczna bo napewno w zbiorniku paliwa jej nie ma bo go zdejmowałem i wymieniałem na nowy.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: mopar »

komarkutno pisze:
gruby_2907 pisze:
komarkutno pisze:Land Cruiser nie ma elektrycznej pompki paliwa to co słyszysz to prawdopodobnie pompka hamulcowa.

Witaj !

Tylko jaką? Podciśnieniową, grawitacyjną? Obawiam się że nie masz racji. Czekamy na posta od mechanikow. A zostając w temacie to po przekreceniu kluczyka, duzo rzeczy szumi, mruczy i terkocze, ciężko się połapać.....
Napewno nie ma bo odpalałem swojego land cruisera ze zdjętymi przewodami paliwa od filtra paliwa i po przekręceniu stacyjki nic nie leciało pompa wtryskowa zwyczajnie zasysa paliwo poprzez filtr ze zbiornika, jedyną pompką oprucz wtryskowej jest ręczna pompka na filtrze paliwa. I niby gdzie miałaby być pompka elektryczna bo napewno w zbiorniku paliwa jej nie ma bo go zdejmowałem i wymieniałem na nowy.

wlasnie tak jest jak pisze komar...

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: kmltyr88 »

komarkutno pisze:Land Cruiser nie ma elektrycznej pompki paliwa to co słyszysz to prawdopodobnie pompka hamulcowa.
Moje niedopatrzenie :roll:
To faktycznie na 90% jest pompka hamulcowa. Mam automat i nie wiem czy jest tak też w manualu, ale po przekręceniu kluczyka "podchodzi" do góry pedał hamulca, czuć to wyraźnie bo trzeba mieć nogę na hamulcu żeby odpalić. A ciśnienie w układzie hamulcowym znikąd się nie bierze, bez pracy silnika, więc pewnie to ta pompka skrzeczy i jest za to odpowiedzialna... :wink: Dzięki za zainteresowanie tematem.

gruby_2907
Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2009, 21:01
Auto: LC 120 D4D `06
Kontakt:

Re: Do użytkowników LC120(pompka paliwa D4D)

Post autor: gruby_2907 »

kmltyr88 pisze:
komarkutno pisze:Land Cruiser nie ma elektrycznej pompki paliwa to co słyszysz to prawdopodobnie pompka hamulcowa.
Moje niedopatrzenie :roll:
To faktycznie na 90% jest pompka hamulcowa. Mam automat i nie wiem czy jest tak też w manualu, ale po przekręceniu kluczyka "podchodzi" do góry pedał hamulca, czuć to wyraźnie bo trzeba mieć nogę na hamulcu żeby odpalić. A ciśnienie w układzie hamulcowym znikąd się nie bierze, bez pracy silnika, więc pewnie to ta pompka skrzeczy i jest za to odpowiedzialna... :wink: Dzięki za zainteresowanie tematem.

Witajcie !
Wracam z garazu, sprawdzone na zywym pacjencie. Automat odpali i bez wcisnietego hamulca. Terkocik faktycznie wystepuje lub nie w zaleznosci od wcisniecia/odpuszczenia pedalu hamulca, pozniej ciezko stwierdzic czy znika jak dostanie odpowiednie cisnienie czy terkocze dalej ginac w odglosie silnika.

@komarkutno - nie miałem racji z ta pompką, zwracam honor, respect i pozdrawiam.

Gruby

ODPOWIEDZ