CD nie chce oddać płyty

Moderator: luk4s7

wuj
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:17

CD nie chce oddać płyty

Post autor: wuj »

Nie chce grać, wyświetla ERROR, nie chce "oddać" płyty.
Jest jakiś "harcerski" sposób na wyjecie płyt CD ze zmieniarki. Mam na myśli coś ala CD w komputerze, wkładam drucik i kieszeń wyskakuje.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: CD nie chce oddać płyty

Post autor: 021CLT »

Może pomóc naciśnięcie klawiszy razem (strzałka następnej plyty+CD+przekręcenie kluczyka na odpalenie audio)
Musisz pobawić się trochę, bo każde przełączenie z radio na CD wywala error 3 lub 4. Więc wyjmij kluczyk, włóż i przekręcając na ON wciśnij CD+next CD.
Jeśli się nie uda musisz wyjąć całe audio i z tyłu odtwarzacza CD jest taki mały otwór który uwalnia płytę. U mnie pomogły obydwa sposoby, ale polecam pobawić się przyciskami bez demontażu.
Poza tym CD często wywala Error 3 lub 4 jeśli zbyt szybko przełączasz utwory. To jest mechanika nie MP3 więc delikatnie :D

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: CD nie chce oddać płyty

Post autor: farellski »

wyłącz akumulatory na godzinię, dwie i błąd znika, choć nie zawsze. U mnie pomogło.

wuj
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:17

Re: CD nie chce oddać płyty

Post autor: wuj »

Dzięki za podpowiedzi.
Już oddał, ale logika "wciągania" pozostaje zagadką.
Dochodzę do wniosku, że gdy gra CD nie można wciskać load bo na 90% wywali błąd i tak jak powyżej pisano to nie MP3 trzeba dać chwilę zanim zacznie się pstrykać.

Awatar użytkownika
space
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2018, 22:43
Auto: KDJ120L

Re: CD nie chce oddać płyty

Post autor: space »

021CLT pisze:Może pomóc naciśnięcie klawiszy razem (strzałka następnej plyty+CD+przekręcenie kluczyka na odpalenie audio)
...
U mnie pomogło z dokładnością do tego, że na "ERROR 4" zadziałała metoda:
1) wyjmij kluczyk ze stacyjki
2) wciśnij i trzymaj przycisk "eject"
3) włóż kluczyk i włącz zapłon
4) puść "eject"
5) zmienniarka zaczyna oddawać wszystkie płyty po kolei.

Dzięki za wskazówkę 021CLT ;)

ODPOWIEDZ