Wymiana koła pasowego na wale w 3.0D4D

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Wymiana koła pasowego na wale w 3.0D4D

Post autor: MłodyWilk »

Panowie podpowiedzcie proszę jaki gwint ma śruba trzymająca koło pasowe z tłumikiem drgań na wale silnika.
Bo nie wiem w którą stronę ją kręcić.

I druga sprawa - czy przy wymianie koła pasowego trzeba wymienić jakiś simering na wale bo po kuponie drugiego używanego koła widać że chyba coś tam po jego wewnętrznej stronie jest uszczelnione - wytarty rowek na obwodzie...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wymiana koła pasowego na wale w 3.0D4D

Post autor: Rokfor32 »

Gwint jest klasyczny, czyli prawy. Ale zapieczona śruba wymaga przyłożenia dobrego klucza udarowego, inaczej odmawia współpracy :wink:

Uszczelniacz jest zaraz za kołem pasowym wału - jeżeli są wokół ślady oleju - to wymień.

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Wymiana koła pasowego na wale w 3.0D4D

Post autor: MłodyWilk »

Dzięki Rokfor za pomoc :!:

Klucz udarowy mam, ale użycie klucza wiązałoby się z demontażem przedniego pasa chłodnic itp, a tego wolałbym uniknąć :?
dorobiłem sobie specjalną blokadę na koło pasowe w specjalnie do tego przygotowane otwory w kole.
Teraz pytanie czy da to radę odkręcić dobrym kluczem na przedłużce bez użycia udaru, cy może jest to tak dowalone i tak zapieczone, że można zerwać śrubę a nie puści :?:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wymiana koła pasowego na wale w 3.0D4D

Post autor: kylon »

Da radę bez problemu bez udaru. Musisz tylko z wyczuciem. No i co by dorobiona blokada dobrze trzymała. Jeśli jest za delikatna to możesz narobić sobie kłopotów. Gruby, solidny klucz i rura. Nic hipermarketowego bo się powygina w chińskie osiem.

ODPOWIEDZ