zawieszenie

Moderator: luk4s7

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

zawieszenie

Post autor: mateus »

Niestety zawieszenie (pneumatyczne) w mojej 120 padło, a jem mam woli go reanimować muszę wybrać jakie amory i sprężyny zapodać. Szczerze to trochę się cieszę bo miałem niemoc decyzyjną w zakresie modyfikacji i liftu, teraz nie mam wyboru. Wiem , że temat był już wałkowany (archiwum przeczytane) ale mimo to nie wiem co kupić.
Zależy mi na lifcie max 2 cale, i na komforcie (95% jeżdżę po asfalcie). W poprzednim samochodzie miałem OME i nie byłem zdowolony, było zbyt twarde do jazdy codziennej (może źle dobrana twardość sprężyn).
Parę osób pisało dobrze o TT ale jakoś nikt z otoczenia nie ma i nie zna. Jak TT z komfortem w porównaniu do pneumatyki.
Poradźcie, proszę .

ps. może jest ktoś Małopolsce czy na Śląsku kto ma liftowaną 120 , jest zadowolony i znajdzie 15 min na spotkanie?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: plum76 »

Jeżeli jesteś zdecydowany na przeróbkę to nie ma o czym gadać ale pisząc ze oczekujesz komfortu i 95% to asfalt to rozważ zostanie na pneumatyce. Ja mam bliźniaka 120 czyli fj cruiser i zawieszenie Ome i mi pasuje . Na pewno jest twardsze niż oryginał ale oryginał był nieakceptowalnie miękki. TT nie używałem wiec się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: kylon »

A nie będzie taniej naprawić pneumatyki? Co Ci padło?

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: mateus »

ASO mówi kompresor...nie wiem gdzie jeszcze można to diagnozować (zweryfikować aso).
Kompresor w aso 7kzl, używka to loteria, zamienników chyba brak, jest jeszcze opcja regeneracja.
Ale tak myślę sobie, autko ma 250kkm, zaraz pewnie i miechy i amory(od nowości wszystko) zaczną klękać i co wtedy...

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: staf »

Aj tam, zaraz 7kzl... Na portalu aukcyjnym oryginał to wydatek 3,300 ~ 3,500zł,
zamiennik ~2,500zł, regeneracja starego ~ 600 zł.

marcinj
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2014, 21:13
Auto: J120
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: marcinj »

w toyota Carolina w Warszawie oddział Włochy nowy kompresor 4600 po długim targowaniu 3200 brutto
może warto zapytać czy jeszcze mają

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: Rokfor32 »

Ja pierdziu. Aż mi ciężko uwierzyć ...

Nie namawiam na chińszczyznę - ale Panowie - ogarnijcie się ... :wink:

Kompresor zawieszenia to zwyczajna sprężarka tłokowa, i to mikrej wydajności. DOWOLNA z dowolnego auta z pneumatycznym zawiasem. Conajwyżej zawiesicie se to na trytytkach ... :wink:

Poważnie pisze - Wy tu o sumach rzędu kilka tysi rozważacie - tymczasem tego typu sprężarki to koszt ... :roll: no tak żebym nie nakłamał, rzędu półtorej. Stówy ... :wink:

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: mateus »

No w sumie też pomyślałem o kompresorku z innego samochodu...

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: mateus »

Ok, czy ktoś przerabiał temat zamiennika kompresora( podobno od bmw są trwałe), jakieś sugestie?

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: zawieszenie

Post autor: MichalKJP »

Rokfor32 pisze:Ja pierdziu. Aż mi ciężko uwierzyć ...

Nie namawiam na chińszczyznę - ale Panowie - ogarnijcie się ... :wink:

Kompresor zawieszenia to zwyczajna sprężarka tłokowa, i to mikrej wydajności. DOWOLNA z dowolnego auta z pneumatycznym zawiasem. Conajwyżej zawiesicie se to na trytytkach ... :wink:
Chyba nie wszystkie do końca pasują, bo u mnie mieli próbować z mercedesa ml i nie podeszło.
Rokfor32 pisze: Poważnie pisze - Wy tu o sumach rzędu kilka tysi rozważacie - tymczasem tego typu sprężarki to koszt ... :roll: no tak żebym nie nakłamał, rzędu półtorej. Stówy ... :wink:
No zapłaciłem trochę więcej :roll: ale nie 7k :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: Rokfor32 »

Inny kształt, uchwyty, wtyczki. To oczywiste, że nie będzie to zamiana bolt on - ale rozmiary tych sprężarek sa bardzo podobne, zasilanie też na 12V, i mniej więcej te same parametry ciśnienia i wydajności.

Gdyby oryginał kosztował w aso tysiaka - to by rzeźbienie sensu nie miało ... :wink:

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: zawieszenie

Post autor: MichalKJP »

Rokfor32 pisze: Gdyby oryginał kosztował w aso tysiaka - to by rzeźbienie sensu nie miało ... :wink:
Zgadza się. Również to, że ceny części zamiennych są niebotyczne do kosztów ich produkcji.

Ktoś kiedyś liczył ile kosztuje złożenie land cruisera z części zamiennych? :lol:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: kylon »

Ja to robię od kilku lat z jednym autem. :mrgreen: Nie chciałbyś wiedzieć. :mrgreen:

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: Troxil »

ps. może jest ktoś Małopolsce czy na Śląsku kto ma liftowaną 120 , jest zadowolony i znajdzie 15 min na spotkanie?

Dopiero teraz przeczytałem, więc mam 120 po lifcie 2 " okolice Rybnika, niedaleko autostrady,jak Cię nadal interesuje temat to na priv, teraz już jestem na miejscu i osiągalny.

mateus
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2010, 21:27
Auto: TLC J120 d4d
Kontakt:

Re: zawieszenie

Post autor: mateus »

NIe mam jakiegoś wielkiego zacięcia mechanicznego, ale zobaczyłem pod auto i stwierdziłem z całą pewnością, że kompresor działa... Pojechałem do innego ASO i tu nowa diagnoza: padła poducha. Poducha zakupiona , wymieniona i jak na razie jest OK.

ODPOWIEDZ