Arctic Trucks

Moderator: luk4s7

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: LandIce »

Witam
Tak się składa że mieszkam na Islandii i mam toyotkę j95 ale na standardowych kołach. Przed kupnem też dowiadywałem się co i jak z tymi przeróbkami itd. itp. W Arctic Trucks ździerają strasznie na popularności... takie przeróbki prowadzi oficjalny serwis Toyoty w Reykjaviku np. teraz przerobienie Lc 150 na 35" kosztuje 1.398.000 ISK czyli jakieś 35 tys. zł i tak bardzo drogo no ale 15 tys. zł taniej jak w Arctic Trucks.

Mam przed sobą katalog z cenami przeróbek do LC 150, LC 200 i Hilux...

aktoś napisał
lucjan pisze:W zeszłym roku poprosiłem znajomą moją bardzo dobrą (która pół życia spędziła na Islandii) aby wycyganiła (czytaj: kupiła) od Arctic same poszerzenia nadkoli do 100-tki pod dystanse. Rozmawiała z nimi telefonicznie, ale za nic nie chcieli sprzedać. A fajne są bardzo.
Jest jeszcze jeden warsztat co przerabia auta tj. w arcti trucks ale robią jeszcze większe potwory z tego co pamiętam Dodge Ram czy Ford 350 na ponad 50" kołach...chyba tam też robią poszerzenia więc jak znajde adres to gdzieś tu wsadze...

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: LandIce »

A zapomniałem dodać że te poprzerabiane auta to w taki polski teren to by się za bardzo nienadawały (targanie po lasach itp.) nawet tutaj w chłodnym klimacie grzeją się za bardzo skrzynie automatyczne (przy większych kołach) palą się sprzęgła po 30 tys. km normalnej eksploatacji no i przekładnie kierownicze.... tak słyszałem od kumpli którzy takimi autami m.in. tlc120 zjeździli całą Islandię...inna sprawa tutaj ludzie mają kase dać auto do serwisu i nie zważać na koszty.
Jeździ tego u mnie bardzo dużo ale z 70% z tego służy do lansu...inna "korzyść" z przerabiania auta....

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: czobi »

ostatnio na pulawskiej stojac w korku dostalem olsnienia..
90ek peta sie tysiace po miescie ale ta byla jakas inna a ja zaspany
przede mna stalo bydle krotkie ,chyba niebieska,chlapacze artic truks
balony i poszerzenia, do tego na warszawskich blatach :shock:
ktos sprowadzil i ma.robi wrazenie. oczywiscie jako ciekawostka
bo Landice ma racje absolutna ze sensu u nas to nie ma.
ale wyglada, nawet i ta bankowata 90, fajnie :wink:

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: LandIce »

a to ciekawostka bo na Islandii nie ma w sprzedaży wersji krótkiej TLC i z tego co widzę nigdy nie było :?: nie uraczysz tu krótkiej 90.120 ani 150 jeszcze na balonach :shock: co prawda jak stane koło 90 lub 120 na 38" to robi wrażenie ale krótka wersja...to Ci ciekawostka...widziałem tu różne auta z kołami "nadwymiarowymi"(np. (Suzuki Jimny na 33" albo wranglera z dwoma tylnymi osiami i tak około 40" kołami) ale TLC krótkich- niet toż to jakiś biały kruk :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: czobi »

za to ze byla krotka to lba nie dam, ale na 90% jednak byla.
balon jakis taki rzedu 35" ale szeroki na dobre 40/50cm
poszerzenia jednak robia najwieksza gre :wink:
rejestracja byla WD ,googiel pokazuje ze to bielany

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: Rafi »

Ona długa jest chyba, ja ją widziałem w nocy i się zastanawiałem czy mi się wydaje, czy może jestem aż tak pijany.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: seburaj »

eee, to chyba czober chyba raczej nawalony jezdzi - co zreszta łatwo wywnioskowac po stylu jego korespondencji :mrgreen:

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: LandIce »

no to może zróbmy "konkurs" kto pierwszy wrzuci fote "Arctic Truck'a" na polskich blachach :D
bo to narazie wygląda tak: gdzieś to tam widziałem ale nie wiem gdzie itd.

fotograficzne polowanie :mrgreen:

Czas start... :D

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: Remiołek »

Brat Rokfora ujeżdża Hilusia sprowadzonego z Islandii (przez Rokfora oczywiście- taka rodzinna fanaberia z tymi Toyotami). Poszerzenia ma założone oryginalne firmy AT. Tylko kółka ma maławe w stosunku do tych stosowanych na Isli- ledwo 33x12,5. Ale wygląda całkiem, całkiem.

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: górol »

Co prawda nie Arctic,ale też fajna
Obrazek

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Arctic Trucks

Post autor: Husky »

widzialem ja gdzies w necie, bardzo zmyslowo zderzak podciety, bardzo ...... wygląda

Kameleon

Re: Arctic Trucks

Post autor: Kameleon »

To autko z niemiec jeździ w rajdach cross country, było np na zeszłorocznej jesiennej edycji MT.
Jest to dieselek w automacie, wcześniej miało zderzaczek ARB np na Baja Saxonia ale na szczęscie uznali go za zbędny w CC :mrgreen:

Kameleon

Re: Arctic Trucks

Post autor: Kameleon »

Husky pisze:widzialem ja gdzies w necie...
Pewnie tu: http://www.daktec.de/Toyota_Rallye_Evo_J12.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Arctic Trucks

Post autor: Husky »

tak, tak, dokładnie

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Arctic Trucks

Post autor: Pyrka »

Lipcowa wyprawa kolegów z norweskiego TLC na Islandię. Dużo ciekawych zdjęć bezpośrednio w wątku http://nlck.no/forum/viewtopic.php?f=91&t=18659. Fajny reportaż i ciekawe okolice.



Obrazek

ODPOWIEDZ