Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Moderator: luk4s7

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: AdamS »

Czy ktoś spotkał się już może z takim przypadkiem ?
Wskaźnik ciśnienia oleju po wyłączeniu zapłonu a nawet po wyjęciu kluczyków nie opada na dół czyli do zera, cały czas wskazuje troszeczkę ponad połowę.
W czasie jazdy i przy nagrzanym silniku delikatnie rusza się w górę do poziomu który był obserwowany zazwyczaj w czasie nagrzanego silnika czyli oscyluje w granicach nie całych 3/4 wskazania.

Czy uszkodzeniu uległ czujnik ciśnienia oleju czy raczej problem będzie tkwił po stronie wskaźnika.
czy ma ktoś jakiś pomysł?, może miał taki przypadek? co po kolei sprawdzić

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: kylon »

3/4 skali to raczej zbyt dużo na rozgrzanym silniku.

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Re: Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: AdamS »

możliwe zatem że już wcześniejsze wskazania były błędne, jeżdżę autem już prawie 2 lata i będzie ze 30 000km i w sumie od początku jak go kupiłem wskazania ciśnienia na desce były zawsze ponad pół, troszkę przed 3/4, problemu z olejem nigdy nie było, pomiędzy zmianami nie ma konieczności dolewania, choć na badaniu ciśnienia w cylindrach na 2 stwierdzono trochę za mało na poziomie 10/11 po próbie olejowej ciśnienie wzrosło do poziomu 13/14 czyli takiego jak na pozostałych.
Trochę to dziwne bo jeżeli któreś pierścionki już słabną to chyba powinien zacząć palić olej i kopcić a takich objawów nie ma.
Wracając do Ciśnienia jakie wskazanie jest prawidłowe w silniku benzynowym? może błędne wskazanie powodowane jest tym że silnik jest zagazowany?
jakie ciśnienie powinno być przy pomiarze manometrem? i czy takie badanie jest proste do wykonania? postaram się jutro podjechać gdzieś na sprawdzenie.
Czy ewentualnie jest coś co mogę sprawdzić sam bo dręczy mnie pytanie dlaczego po wyjęciu kluczyka ze stacyjki wskażnik nie opada jak inne.

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Re: Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: AdamS »

sprawa się wyjaśniła ciśnienie zostało zbadane i jest wszytko OK natomiast wskaźnik jest uszkodzony.
Jeżeli miał by ktoś liczniki (chodzi głównie o wskaźnik ciśnienia reszta może być uszkodzona) z jakiegoś J10 uszkodzonego po wypadku czy anglika z chęcią wysłucham oferty sprzedaży.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: Jerzy23 »

Zdaje sie czesta sprawa w J100. Kazda z jaka mialem przyjemnosc miala jakies odchyly na wskazniku oleju lub ladowania aku. Mniej wiecej polowa z tych, ktorymi jezdzilem, miala wskaznik cisnienia oleju w 3/4 skali podczas normalnej jazdy. W mojej rzadko podnosi sie ponad polowe skali. Nawet na wysokich obrotach..

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: rembacz »

U mnie w drugą stronę przy wyższych obrotach wskaźnik na pół, natomiast na wolnych poniżej pierwszej kreski :shock:

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Wskaźnik ciśnienia oleju dziwne zachowanie

Post autor: Johnny_UZJ100 »

odświeżam temat - mam podobne objawy jak poprzednio piszący - na wolnych obrotach wskazówka oleju jest w okolicach pierwszej kreski, przy dodaniu gazu płynnie przechodzi do połowy lub ciut wyżej, zależnie od obrotów.
Błąd wskaźnika czy mam się martwić? Jest sens wymieniać zegar?

Podobne wątpliwości mam w związku ze wskaźnikiem naładowania aku - cały czas jest na 3/4 mniej więcej, aku mam nowe.

ODPOWIEDZ