UZJ100- spalanie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: kylon »

Dokładnie tak. Idealnym przykładem był Piekarz który wiózł 60 litrów powietrza w metalowej bańce zajmującej tylko miejsce.

piekarz
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 23 lip 2009, 10:07
Auto: FJ40, BJ45, HDJ100
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: piekarz »

Zawartość tej bańki pozwoliła mi dojechać do cpn w Masremkechu. Założenie było dojechać do promu i z powrotem na gazie. W marocku gaz mieć na godzinę s - jak sucho w baku i to też się sprawdziło, chociaż fakticznie do marocka wjechaliśmy z 1/3 zbiornika lpg ale to już inna historia :mrgreen: .

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Rafi »

Mojemu koledze UZJ pali 18, 75% jazdy to miasto w godzinach szczytu. A z tego wątku się dowiedziałem, że mój VZJ pali w mieście sporo mniej niż Mondeo 2.5 :mrgreen:

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Art »

Panowie, w naszych rejestrach cenowych PB, to gaz leci od razu. No chyba, że UZJ 100 słuzy do jady do kościoła na święta :D Słowem gazu nie ma co się bać - dobra instalacja załatwia problem. Moja Vzj 95 jeździ jak złoto na gazie, a zbiornik mam pod podłągą, wiec miejsca starczy.
Te opowieści o gazie do zapalniczek, to taka próba oporu przed nowym (coś jak opór chłopa z przejście z sierpa na kosę :D ). Zawsze 100 l baku jest , wiec i zapas benzyny wejdzie (no i kanistry).Normalnie jazda na gazie i kasa w kieszeni.
Ja się szybko wyleczyłem z tematu - jak jest benzyna to tylko jeżdze na benzynie...Wam takze tego życzę i Wesołych Świat i po UZJ na gazie dla każdego :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: kylon »

Rozmawiałem na ten temat z dobrym mechanikiem z Toyoty oraz z osobą zajmującą się sprawami technicznymi i sam przyznał, że nawet Toyota swego czasu wycofała się z montażu gazu. Było to zarządzenie odgórne Toyoty światowej.
Nie wnikam czemu tak się stało. Nie namawiam do montowania czy zdejmowania instalacji gazowych. Ja po prostu jestem na nie - ot tyle :wink:. UZJ na gazie jednego znajomego palił ponad 32 litry gazu. Chyba robi się wtedy skórka za wyprawkę.

Awatar użytkownika
igor
Klubowicz
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2008, 14:34

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: igor »

Po powrocie do żywych odpowiadam:

UZJ100 pali tyle ile mu się wleje.

Na trasie do Barcelony średnie spalanie wychodziło w okolicach 15.5 - 17 litrów
I co ciekawe zarówno w trasie w jedną stronę (jechałem spokojnie do 120)
jak i w powrotnej (jechałem powyżej 120).
Ciekawostka jest też taka, że średnia za Maroko też wyszła w okolicach 17.
(Pomijając moment przed wyczyszczeniem filtra paliwa)

Problem pojawia się tak naprawdę w jeździe po mieście.
Mój ojciec zarzeka się, że mieścił się w 20 (Kraków)
Mnie typowa jazda miejska (Warszawa) w korkach, przebiegi po kilka kilometrów, etc
wychodzi ok 24 litrów. I to niezależnie czy w trybie PWR czy zwykłym i jak się staram.

W tej chwili robię małe przebiegi bardzo, więc do przeżycia.
Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Wychodzi to teraz ok. 1 - 1,20 PLN za kilometr.
Taksówki już za niewiele więcej jeżdżą.

Jednak też trzeba koszt zakupu policzyć. Benzyny są tańsze :-)
Mnie wyszło w obliczeniach, że na różnicę w paliwie na 3 lata mi starczy.

Za to jazda nieporównywalna z niczym innym.
Naprawdę się zakochałem w tym aucie. Cieche, mocno, ta kultura pracy silnika...
1750 km do Polski z Genui jednym ciągiem.
I byłem zmęczony ale nie wymęczony.

Tylko na miasto sobie Seicento z gazem sprawię. ;)

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Jerzy23 »

Ja wlasnie wrocilem po dwoch dniach szlajania sie z Tadeo po Omanie. Jutro wrzuce zdjecia ... :mrgreen:

Zrobilem dokladnie 1250 km. Srednie spalanie 17.9 L na 100 w tym zarowno jazda 180 km po asfalcia jak i 15km na godzine po diunach i twardej pustynii.

maciekPL
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2010, 20:37
Auto: UZJ100
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: maciekPL »

trasa (jadąc spokojnie): 17l
miasto: od 20l :)
ogólnie - pali dużo bo lubi i ma możliwości :), ale to i tak nie jest najgorzej - moja v70R średnio pali ok.15l a różnica w pojemności i wadze jest spora :)

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Art »

Innymi słowy po przeliczeniu spalania LPG na PLN wynik jest zbliuzony do kosztów przelotu na dieselu (4,2 td)w PLN :)

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Jerzy23 »

ale fan z jazdy i przyspieszenie nieporownywalnie lepsze niz w przypadku turbodiesla :mrgreen:

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Art »

No ale etosu nie ma - ma być wolno, trząść, podskakiwać :D . Czyli słowem świetlisty szlak takich tytanów jak Żuk, traktor i osiołek :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: finger »

Cos Ci duzo to mondeo palilo...mi eclipse 3.0V6 lykal po miescie max 13 litrow z klima w Krakowie, na trasie bylem w stanie zejsc do 8,5 litra. Przy 180 lykal sobie 16 litrow, ale to insza inszosc :)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: finger »

A gaz to jest zajebista sprawa. Zawsze wszelkie debaty przeciwnikow i zwolennikow koncza sie argumentami "nie bo nie" po stronie przeciwnikow. Ja wybralem diesla bo jak pojade gdzies na wyprawe to z gazem ciezko, a diesel mnie ciut drozej wychodzi w eksploatacji ale przyznam sie szczerze, ze troche zaluje. Benzyna to benzyna...pieknie mruczy silnik, a diesel irytuje mnie strasznie. Moze kiedys sie przyzwyczaje...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Kwieczor »

finger pisze:A gaz to jest zajebista sprawa. Zawsze wszelkie debaty przeciwnikow i zwolennikow koncza sie argumentami "nie bo nie" po stronie przeciwnikow. Ja wybralem diesla bo jak pojade gdzies na wyprawe to z gazem ciezko, a diesel mnie ciut drozej wychodzi w eksploatacji ale przyznam sie szczerze, ze troche zaluje. Benzyna to benzyna...pieknie mruczy silnik, a diesel irytuje mnie strasznie. Moze kiedys sie przyzwyczaje...
ja się przez 25 roku i 93 tys jakoś nie przyzwyczaiłem...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: UZJ100- spalanie

Post autor: Kwieczor »

Kwieczor pisze:
finger pisze:A gaz to jest zajebista sprawa. Zawsze wszelkie debaty przeciwnikow i zwolennikow koncza sie argumentami "nie bo nie" po stronie przeciwnikow. Ja wybralem diesla bo jak pojade gdzies na wyprawe to z gazem ciezko, a diesel mnie ciut drozej wychodzi w eksploatacji ale przyznam sie szczerze, ze troche zaluje. Benzyna to benzyna...pieknie mruczy silnik, a diesel irytuje mnie strasznie. Moze kiedys sie przyzwyczaje...
ja się przez 2,5 (słownie dwa i pół, nie 25 :oops: ) roku i 93 tys jakoś nie przyzwyczaiłem...

ODPOWIEDZ