Dyskoteka na desce rozdzielczej

Moderator: luk4s7

Menel
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:08
Auto: HDJ100+Chip
Kontakt:

Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: Menel »

Witam ponownie :) Pewnego razu zapalily mi sie kontrolki o ktorych istnieniu nawet nie mialem pojęcia czyli ladowanie, hamulec reczny, t-belt, poziom oleju w moscie, temp. oleju, stan oleju w silniku. Czy ktos ma jakis pomysl? Czy to moze jakis sygnal z komputera? Alternator oczywiscie dalem do przegladu i jest ok.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: Kames »

Menel pisze:Witam ponownie :) Pewnego razu zapalily mi sie kontrolki o ktorych istnieniu nawet nie mialem pojęcia czyli ladowanie, hamulec reczny, t-belt, poziom oleju w moscie, temp. oleju, stan oleju w silniku. Czy ktos ma jakis pomysl? Czy to moze jakis sygnal z komputera? Alternator oczywiscie dalem do przegladu i jest ok.
gł. woda wyzwala takie tematy nie zaoczyłes samochoda gdzie :?:

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: rembacz »

Odświeżę, pojeździłem dziś troszkę w terenie. Było trochę wody, błotko nie przeczę :mrgreen: ale żeby od razu takie rzeczy :shock: . Objawy takie jak w temacie. Czy brak ładowania przyczynia się do wyświetlania całego ustrojstwa? Jeżeli to altek to wydaje mi się że trochę za szybko, jedna kałuża i brak ładowania? Rozumiem dzień upalania błoto woda. Strach jechać gdzieś dalej przy takiej elektrowni. To w XJ altek dłużej hula.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: rembacz »

Dodam, że byliśmy we dwie setki moja benzynka i kumpla diesel. W dieslu padło pierwsze :mrgreen: w benzynce na koniec :oops:

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: rembacz »

No tak, przyczyna brak ładowania. Generator na stole, nawet szybko poszło. Szczotki podbite, czyszczenie, dodatkowe uszczelnienie, ładuje. Alternator Denso dobra marka ale czuły na syf, identyczny szczotkotrzymacz jak w XJ, zresztą w jeepie też Denso :mrgreen: Macie jakieś patenty na problemy z tym alternatorem. W XJ zamontowałem drugi dodatkowy więc jak Denso pada a często pada ładuje aku drugim z omegi on nie pada :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: Kwieczor »

rembacz pisze:No tak, przyczyna brak ładowania. Generator na stole, nawet szybko poszło. Szczotki podbite, czyszczenie, dodatkowe uszczelnienie, ładuje. Alternator Denso dobra marka ale czuły na syf, identyczny szczotkotrzymacz jak w XJ, zresztą w jeepie też Denso :mrgreen: Macie jakieś patenty na problemy z tym alternatorem. W XJ zamontowałem drugi dodatkowy więc jak Denso pada a często pada ładuje aku drugim z omegi on nie pada :mrgreen:
jest jeszcze opcja przeniesienia altka na górę jak w motorach GM, ale podobno sporo rzeźby jest

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Dyskoteka na desce rozdzielczej

Post autor: rembacz »

Tylko w dieslach lecz ja mam benzynkę :(

ODPOWIEDZ