Zapas na tylnej klapie..

Moderator: luk4s7

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Zapas na tylnej klapie..

Post autor: Jerzy23 »

Witam

Nabylem FZJ100 z kolem zapasowym montowanym pod autem. Chcialbym przeniesc kolo na tylnia klape. Niestety mam problemy ze znaleziemiem uzywki na rynku wtornym. Nowa u lokalnego dilera kosztuje 900 euro :shock:

I tu pytanie. Czy moge zastosowac holder z J120? Kola mam dosc ciezkie BFG 285/75/16 na stalowych felgach. Problem w tym, ze nie wiem czy zawiasy tylnich drzwi wytrzymaja taka mase?

Holder od J80 niestety nie pasuje :(

JER_0744.jpg

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zapas na tylnej klapie..

Post autor: kylon »

Koło jest mocowane do ramienia montowanego na słupkach nie bezpośrednio na drzwi. Chyba, że u Ciebie jest inaczej w Omanie. Kupno samego trzymadła jeszcze nie rozwiązuje sprawy bo potrzebne są wzmocnienia na słupkach od wewnątrz. Europejskie wersje nie mają takowych i trzeba rzeźbić- sprawdzone :wink:.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Zapas na tylnej klapie..

Post autor: Jerzy23 »

Tak standardowe ramie kola zapasowego jest montowane w dwoch miejscach na karoserii miedzy zderzakiem a swiatlem stopu i tuz nad swiatlem stopu. Na samych drzwiach sa dwa elementy w ktore wchodzi owa rama z kolem. W Prado 120 jest tylko element przyczepiony do tylnich dzwi i na nim opiera sie kolo zapasowe. I tu pytanie, czy moge bez ryzyka rozwalenia zawiasow zastosowac modul z J120 lub J90. Jest tanszy i latwiej go znalesc na rynku wtornym.

Ktos probowal mocowac na tym elemencie w J90 i J120 ciezkie kolo zapasowe?

W Y61 zastosowano takie rozwiazanie.. Tam kolo opiera sie wylacznie na module zamocowanym w tylnich dzwiach. :wink:

ODPOWIEDZ