HDJ100 - cena a jakość

Moderator: luk4s7

kruzer
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:54
Auto: HDJ100
Kontakt:

HDJ100 - cena a jakość

Post autor: kruzer »

Witam,
Jestem totalnym lajkonikiem jesli chodzi o 4x4, ale bardzo spodobał mi się model HDJ 100 4.2D.
Chciałbym go wykorzystywać w 90% do jazdy po czarnym, czasem tylko zbaczając na jakieś wertepy ( o ile też nie złapie jakiegoś bakcyla :) )
Ujeło mnie w nim to, że jest duży (z tyłu mieszczą się swobodnie 3 foteliki), elegancki, bezpieczny, podobno niezniszczalny, no i stosunkowo niezbyt szybki.
Czy posiadając twarde ograniczenie budżetowe na poziomie 70k można sobie pozwolić na takie auto? Pytam, bo znajduję oferty roczników 1999-2001 w cenie od 60 do nawet 90k. Przedział jest bardzo szeroki, domyślam się więc, że kupując tańszy egzemplarz, np: będę musiał do niego dołożyć, tak by uzyskać sprawność na najbliższy rok jazdy. Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu, może ktoś doświadczony dałby radę ocenić jakie potencjalne wydatki mogą mnie czekać po zakupie takiego auta (teoretycznie, wg oferty: "stan bardzo dobry").

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: HDJ100 - cena a jakość

Post autor: Maciek »

Cześć. Tym drugim, z Gniezna, jeździłem jak szukałem auta dla siebie i wydaje mi się w miarę OK. Co prawda ktoś twierdził, że facet kiedyś nim ciągnął tira ale silnik pracuje ładnie, skrzynia przerzuca płynnie i zawieszenie pneumatyczne działa. Przebieg jak zwykle nie znany. Na pewno była robiona blacha ale dokładnie nie sprawdzałem wszystkich elementów, bo kupiłem innego. No i teraz mam problem, bo mam skrzynię do naprawy i nikt się zbytnio na tym nie zna :(

kruzer
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:54
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: HDJ100 - cena a jakość

Post autor: kruzer »

Przejechałem się i (tym z Giezna) mam mieszane uczucia :(
Z jednej strony to trochę taki "mułowaty", choć nie mam doświadczenia, a jedyne porównanie mam do auta o podobnej mocy, ale prawie tonę lżejszego, więc może to właśnie tak ma być.
Z drugiej, to ma mokry tylni most i plamy pod silnikiem - czy to po takim przebiegu (160 tys) jest normalne czy nie?

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: HDJ100 - cena a jakość

Post autor: Maciek »

Taka mułowata jest chyba każda "setka" bez chipa. Jeśli chodzi o przebieg to nie wierz w to co jest na liczniku, chyba, że masz dokładną dokumentację. Za 60 tyś. w Polsce nie jest łatwo znaleźć 100-ki w idealnym stanie. Ale jeśli masz 7 dyszek to patrz w ogłoszeniach już od 80 kilku tysięcy, bo te auta nie sprzedają się tak łatwo można się mocno potargować. W Łodzi stał kiedyś taki wystawiony za 89 a sprzedał się za 75...


kruzer
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:54
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: HDJ100 - cena a jakość

Post autor: kruzer »

Dzięki ... wprawdzie trochę daleko ... ale potwierdza to, że za ko taką kwotę można zdobyć sprawne autko z gwarancją nawet :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HDJ100 - cena a jakość

Post autor: konus »

Jak już wyszło na tym forum nie wież aso sprzedającym LC. Nie znają się na autach, nie sprawdzają reduktorów i blokad, sprawdzaj tak jak byś od handlarza kupował.

ODPOWIEDZ