Problem z podbijaniem obrotów przy zmianie biegów LC100 4.2

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Samaeli
Posty: 110
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:11
Auto: TLC 100 4.2TD MANUAL 98R
Kontakt:

Problem z podbijaniem obrotów przy zmianie biegów LC100 4.2

Post autor: Samaeli »

Witam wszystkich.
Mam mały problem z autem.
Podczas gdy auto sie rozgrzeje, podczas zmiany biegów, po odpuszczeniu gazu, auto trzyma długo wyższe obroty, a wręcz jeszcze je podbija. Dzieje sie tak podczas odpuszczenia gazu i naciśnięcia sprzęgła. Gdy jest zimny jest to mniej zauważalne. Na postoju na luzie po dodaniu gazu nie ma tego efektu.
Występuje on również gdy jade z górki na luzie i na sucho dodam gazu.
Zastanawiałem sie juz nad czujnikiem sprzęgła, czujnikiem załącznia biegu lub czujnikiem wciśnięcia gazu. Potencjometry gazu raczej sa ok.
Czy na postoju, na wolnych obrotach, puszczonym sprzęgle powinien sie wkrecać na obroty czy komp powinien go ograniczać?

Może miał już ktoś taki przypadek?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z podbijaniem obrotów przy zmianie biegów LC100

Post autor: kylon »

A nie masz przypadkiem włączonej klimy lub dodatkowej nagrzewnicy? Plus do tego nie wyregulowane cięgna po jakimś demontażu pompy itp.

Awatar użytkownika
Samaeli
Posty: 110
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:11
Auto: TLC 100 4.2TD MANUAL 98R
Kontakt:

Re: Problem z podbijaniem obrotów przy zmianie biegów LC100

Post autor: Samaeli »

Dzieki za odpowiedz.
Wlanie też na tym myślalem, ale czy to by miało wpływ aby tak że podczas jazdy podbija obroty przy puszczeniu gazu gdy naciskam sprzegło i zmieniam bieg? Nie moge zmienić biegu normalnie, tylko czekam aż obroty opadną. Włanie apropo ciegien. Prz samej dzwigni gazu jest potencjometr, ale też linki, ktore nie wiem do końca gdzie idą, jak palcem podbije obroty samym potencjometrem przy pedale jest reakcja, ale rownież jak pociagne za linkę bez potencjometru przy pedale rownież jest reakcja. Linki wchodza gdzies w bude i nie moge zlokalizwać gdzie ida.

Awatar użytkownika
Samaeli
Posty: 110
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:11
Auto: TLC 100 4.2TD MANUAL 98R
Kontakt:

Re: Problem z podbijaniem obrotów przy zmianie biegów LC100

Post autor: Samaeli »

Troche namieszałem z tymi linkami. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jest tylko potencjometr, można go regulować, ale wątpię aby to coś dało. Zostaje stycznik sprzegła, czujnik załacznia biegu, stycznik przy pedale gazu odpada sprawdzony, oraz nastawnik na pompie.

ODPOWIEDZ