Grzanie się tunelu środkowego

Moderator: luk4s7

michalrad
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2014, 19:11

Re: Grzanie się tunelu środkowego

Post autor: michalrad »

jestem żywo zainteresowany bo moje auto jedzie do Maroko ( i to latem !!!) więc każde ograniczenie dodatkowych źródeł ciepła mile widziane, hmmm...

michalrad
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2014, 19:11

Re: Grzanie się tunelu środkowego

Post autor: michalrad »

dzięki za wszelkie pomocne info,

Awatar użytkownika
swist007
Posty: 61
Rejestracja: 17 sty 2019, 23:11

Re: Grzanie się tunelu środkowego

Post autor: swist007 »

może trochę błahe rozwiązanie podsuwam, ale w setce którą właśnie nabyłem miałem problem z tym że cały panel środkowy wraz z tunelem był bardzo ciepły. a nogi mi marzły. okazało się że wloty powietrza były zasłonięte wykładziną, która przykrywa podłogę. po podwinięciu wykładziny pod wyloty tunel ma normalną temperaturę i w nogi ciepło.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Grzanie się tunelu środkowego

Post autor: gwt »

Rozpocząłem wątek i być może tym postem go zamknę. Problem grzania tunelu środkowego i nawiewu ciepłego powietrza z kratek tuż przy podłodze środkowego miejsca w drugim rzędzie (mimo włączonej klimatyzacji) okazał się tak trywialny, że aż wstyd się przyznać.
Otóż za temperaturę powietrza nawiewanego z tego miejsca odpowiadają nastawy panelu sterowania w bagażniku. Wydawać by się mogło, że ten panel ustawia temperaturę tylko z 3 wylotów sufitowych w bagażniku. Paradoksalnie również za nawiew spod konsoli środkowej.
Problem jak to często bywa rozwiązał się w sumie przez przypadek. Któregoś dnia postanowiłem przekartkować instrukcję obsługi (drukowaną, a jakże) i poczytać o jakiś tips & tricks, o których być może nie wiem. I bingo. Wszystko jest ładnie rozpisane łącznie z rysunkami. Także na przyszłość i dla potomności polecam szczerze: read the fuc..ing manual ;)
Temat się wyjaśnił dawno temu ale teraz jakoś dojrzałem do złożenia samokrytyki na forum. Może komu się przyda.

Nawiasem mówiąc dodam (też dla potomności), że setka ma dwa parowniki klimatyzacji jeden jak zwykle z przodu a drugi z tyłu więc przy upałach widać jak skraplająca się woda leje się w dwóch miejscach.

malyem
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2016, 18:23

Re: Grzanie się tunelu środkowego

Post autor: malyem »

gwt pisze:
06 paź 2020, 22:24
Nawiasem mówiąc dodam (też dla potomności), że setka ma dwa parowniki klimatyzacji jeden jak zwykle z przodu a drugi z tyłu więc przy upałach widać jak skraplająca się woda leje się w dwóch miejscach.
A nie 3? Za schowkiem na rękawiczki, pod fotelem kierowcy i z tyłu po prawej w bagażniku?

ODPOWIEDZ