Nie równo pracujący silnik

Moderator: luk4s7

Sebastian samuraj
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2018, 21:40

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: Sebastian samuraj »

Oryginalne zapakowane a poza tym dostałem towar zanim jeszcze zrobiłem przelew . Nie każdy to złodziej

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: kylon »

Nie no luz. Oleje to najbardziej rozwinięta dziedzina podróbek w motoryzacji. Wszystkie są oryginalnie zapakowane ;-). Po prostu warto na to zwracać uwagę bo niska cena oleju może niestety wynikać z czego innego ;-). W zeszłym roku było spektakularne namierzenie fabryki w Rosji która podrabiała na rynek europejski oleje w setkach tysięcy litrów miesięcznie. Lali tani olej we wszystkie markowe opakowania. Cała produkcja opakowań, naklejek i korków. W Polsce niestety też jest bardzo wysoki procent oleju nie do końca tego co powinien być a skala zamiany jest ogromną już nawet na poziomie dystrybucji i rozlewni. A Mobil 5W30 należy do czołówki podrabianych produktów.

Sebastian samuraj
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2018, 21:40

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: Sebastian samuraj »

Czyli wychodzi na to że Ty kupując olej w sklepie masz taką samą szansę na podróbke jak ja kupując ten tańszy , z tą różnicą że Ty zapłacisz więcej .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: kylon »

Gdybym kupował to tak ale nie kupuję ;-)

Tu fajny przykład dwuch cen oleju syntetycznego i „syntetycznego” ;-)
Jeden kosztuje 220 a drugi 80 PLN za bańkę.

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,1 ... biany.html

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: sebastian44 »

No dobrze ale kontynując temat podróbek, idąc do intercarsu lub petrostar moge dostać olej do frytek w ładnym opakowaniu? Chyba nie. Zamawiając przez internet już może byc różnie ale tez nie wpadałbym w panikę..

Sebastian samuraj
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2018, 21:40

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: Sebastian samuraj »

Dokładnie jak kolega pisze . Bez paniki . Zresztą podróbki szły z jednym numerem partii na opakowaniu a u mnie numer parti na opakowaniu zgadza się z numerami na kartonie . Poza tym widziałem certyfikat CoA .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nie równo pracujący silnik

Post autor: kylon »

A to polskie hurtownie nie mogą oszukiwać? Oczywiście że mogą i zdarzają się takie przypadki. Nasz opiekun z jednej z hurtowni sam zwracał uwagę aby danych filtrów z tego i tego sklepu nie kupować bo kupują u nich najtańsze i robią nadruki firmowych włącznie z drukiem nowego pudełka. Podrobienie oleju Motula było o tyle proste że Motul miał takie same opakowania wszystkich produktów. Oszuści zmieniali tylko naklejkę. Oryginalna banieczka, piękne nadruczki i tylko naklejka od syntetyka na mineralnym.

ODPOWIEDZ