AHC delete - co potrzeba

Moderator: luk4s7

kozaczy
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2021, 16:14
Auto: LC 100 4,2D
Kontakt:

AHC delete - co potrzeba

Post autor: kozaczy »

AHC Delete - cześć chcę zrezygnować w swojej LC100 z ahc i wstawić zwykłe amortyzatory + sprężyny z tyłu. Nie zależy mi na podnoszeniu auta lift 2" czy coś podobnego. Czy związku z tym drążki skrętne muszę też wymieniać, słyszałem że to one dają lift, a jak napisałem na początku nie o lift mi chodzi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: AHC delete - co potrzeba

Post autor: kylon »

Jeśli rezygnujesz z AHC musisz wymienić drążki. Nie chodzi o lift a utrzymanie pojazdu. W AHC to amortyzatory utrzymują pojazd na danej wysokości (hydraulika). Po usunięciu amortyzatorów również tylne sprężyny od AHC nie utrzymają auta.

kozaczy
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2021, 16:14
Auto: LC 100 4,2D
Kontakt:

Re: AHC delete - co potrzeba

Post autor: kozaczy »

A więc tak, amory wymieniłem. Gdybym był mechanikiem to albo odmówił bym takiej usługi albo skasował kupę siana. Bez piły szablastej z bdb brzeszczotami do demontażu AHC nie ma co podchodzić, a górną śrubę dokręcającą nowe amory kręcisz co 15 stopni (tyle miejsca). Niestety auto z przodu siadło a z tyłu na sprężynach od 80 tki na 4- . Regulacja drążków skrętnych nic nie da bo są już podkręcone na max a przesunięcie drążka o kilka zębów to partyzantka jak dla mnie, więc już jadą kurierem nowe drążki z IRONMEN i jak jutro dotrą znowu kładę się pod samochód. Oby tym razem instrukcje z YT w zakresie łatwości takich takich zmian bardziej się pokryły z prawdą a nie jak z amorami, bo w sumie to tylko 3 śruby do odkręcenia 🙂. Można powiedzieć, że mam będę miał już wszystko wymienione pod lift 2" tylko sprężyny wyższe kupić, ale to za jakiś czas, bo i tak już nadwyrężam cierpliwość żony (wydatki).

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: AHC delete - co potrzeba

Post autor: aadamuss »

Może kilka fotek dodasz jak to wyszło.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: AHC delete - co potrzeba

Post autor: Darek_LC_J95 »

W sumie dlaczego pozbywasz się AHC? Nie wpłynie to przypadkiem na system elektroniczny samochodu? Nie trzeba będzie przeprogramować sterowników ABS, VSC?

ODPOWIEDZ