ABS

Moderator: luk4s7

Maćko
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:28
Auto: HDJ100

ABS

Post autor: Maćko »

Cześć,
potrzebuję pomocy z ABS w HDJ100. Konar przeleciał nad tylnym mostem obok lewego koła urywając przewód hamulcowy i kabel czujnika ABS. Oba naprawiłem ale kontrolka ABS nadal się pali. Diagnostyka migającą lampką ABS pokazuje błąd 34. Czy ktoś pomoże znaleźć info co to oznacza? Podejrzewam usterkę lewego tylnego czujnika ABS. A może źle polutowałem kabelek? Czy można gdzieś znaleźć tabele kodów diagnostycznych?
Gdzie w miarę tanio można kupić taki czujnik? Kod części: 89546-60030

Dzięki za każdą pomoc.
Maciek
Załączniki
czujnik.png
(30,71 KiB) Pobrany 33 razy

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: ABS

Post autor: stachu_l »

Na znanej stronie https://www.toyota-tech.eu/ można się dostać do RM (Repair Manual). Tam w odpowiednim dziale do danego pojazdu będzie lista błędów a także sposoby dokładniejszej diagnostyki i naprawy (najczęściej wymiany).
Dostęp jest płatny od czasu (1h/3h/24h/..../całoroczny).
Dokumentacja rozwija się jak katalogi na dysku aż trafisz na końcowy link otwierający .pdf dla danej usterki - np lista błędów TEMS dla j12 to jeden .pdf, wymiana kompresora zawieszenia to inny pdf, jeszcze inny opisuje jak mierzyć czujniki wysokości zawieszenia.
Taki pdf można ściągnąć na dysk więc jak wiesz co Ci potrzeba to godzinny dostęp powinien wystarczyć na załadowanie całego opisy ABS (choć nie wiem ile tam jest dokumentów bo tam nie zaglądałem)
To jest oryginalna dokumentacja Toyota i posiada sporo wiadomości o samochodzie ale generalnie nie należy jej wystawiać publicznie bo ścigają - zresztą logując się zgadzasz się z polityką ochrony wartości intelektualnych.

Maćko
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:28
Auto: HDJ100

Re: ABS

Post autor: Maćko »

@stachu_l - bardzo dziękuję.

W moim przypadku jest to nieprawidłowe działanie tylnego lewego czujnika ABS.
W międzyczasie znalazłem obrazek z tabelą kodów więc wrzucam dla potomnych.
Obrazek
Temat można uznać za zamknięty.
Załączniki
ABS.png
(80,87 KiB) Pobrany 13 razy

ODPOWIEDZ