Silnik 4.2 turbo trochę cieknie olejem, poważna sprawa?

Moderator: luk4s7

ori0n
Posty: 14
Rejestracja: 24 gru 2017, 13:36

Silnik 4.2 turbo trochę cieknie olejem, poważna sprawa?

Post autor: ori0n »

Czołem!

Oglądam przed kupnem jedną Toyotę LC 100, 4.2 turbo, rocznik 2000. Widziałem, jeździłem, prawie wszystko OK, tylko olej trochę z silnika cieknie. Raczej od góry. Właściciel mówi, że to normalne w turbo doładowanych silnikach, bo ciśnienie. Prawda to, że takie silniki zazwyczaj trochę ciekną olejem?

Taka uszczelka:
http://www.ebay.com.au/itm/INTAKE-MANIF ... 2149854906

Z góry dzięki za opinie, czy warto zaryzykować trochę cieknący pojazd. Z drugiej strony pod spodem jest zdrowy, rama fajna.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik 4.2 turbo trochę cieknie olejem, poważna sprawa?

Post autor: kylon »

Jak jest wszystko sprawne to nic nie cieknie. Po pierwsze prawdopodobnie turbo już przepuszcza albo odma a po drugie tenuszczelki od zyliona lat są zapewne stwardniałe. Zajrzyj do kolektora i zobaczysz ile tego oleju jest. Pewnie kolektor i tak jest zawalony mazutem z nagaru. Troszkę oleju w układzie dolotowym zawsze jest ale bez przesady.

ori0n
Posty: 14
Rejestracja: 24 gru 2017, 13:36

Re: Silnik 4.2 turbo trochę cieknie olejem, poważna sprawa?

Post autor: ori0n »

Dzięki za odpowiedź!

Słowem - jak cieknie, to jest do zrobienia i nie jest to jakiś objaw padniętego silnika. Jeśli reszta auta się zgadza, to brać i cieszyć się.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silnik 4.2 turbo trochę cieknie olejem, poważna sprawa?

Post autor: kylon »

Wszystko jest do zrobienia. Kwestia tylko jakimi nakładami. Ja się nie podejmuję diagnostyki opisowej z opisu ;-). Podjedź do jakiegoś serwisu gdzie ktoś może na to spojrzeć fachowym okiem.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Silnik 4.2 turbo trochę cieknie olejem, poważna sprawa?

Post autor: stachu_l »

Kiedyś mnie straszyli w serwisie, że wyciek przy turbo może być wynikiem mikro-pęknięcia bloku. To było w LC120. Podobno był taki przypadek w tym serwisie TMP a oficjalne procedury nie przewidują spawania czy zalepiania bloku silnika - tylko wymiana. Na szczęście nie było tego pęknięcia i chyba poskładali z nowymi uszczelnieniami, i działa (myślę, że od tego czasu jakieś 40tys km).

ODPOWIEDZ