Spryskiwacz tylnej szyby

Moderator: luk4s7

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Panowie,
pacjent LC100 2001, nie działa spryskiwacz tylnej szyby. Wycieraczki wszystkie i spryskiwacz przedniej szyby OK.
Czy tam są dwie pompki przód/tył? Nie słychać żadnego dźwięku przy uruchamianiu pryskania na tył.

Gdzie szukać, co szukać?

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: gwt »

Zobacz pod kierownicą. Miałem identyczne objawy i miałem zagięty wężyk.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Trzeba coś zdejmować żeby do tego wężyka pod kierownicą się dostać?
Jak ten wężyk idzie później do tyłu?

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: gwt »

Wężyk idzie to tyłu bo przecież jest jeden zbiornik na płyn do wycieraczek (z przodu) więc jakoś musi się transferować.
Spoko, nie trzeba wyjmować silnika :wink: Przynajmniej u mnie tak było :wink: Dostęp jest nie specjalny bo niestety trzeba zanurkować pod kierownice.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Coś tam pogmerałem, nie wiem bo ciemno już było.
W każdym razie woda dochodzi do ostatniego łącznika, tego na tylnej ramie drzwi. Bardzo anemicznie, ale jednak działa.
Jednak nie przechodzi przez spryskiwacz, pewnie jest zatkany, skorodowany? Jak go wyjąć żeby nic nie urwać?

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: gwt »

Jak wyjąć to nie wiem ale wiem że plastik szczególnie lubi pękać jak jest zimny. Także przy manipulacjach z plastikami radziłbym wstawić auto do ciepłego garażu albo poczekać do wiosny:)
Ciepły garaż to nie jest 10 st C Dla osób z W wy które poszukują miejsca do ogrzania auta polecam parking w Złotych Tarasach na poziomie -3 (a jeszcze lepiej na -4 ale nie pamietam czy są tam miejsca ogólnodostępne) jest na pewno conajmniej 20 st C. Niestety komfort cieplny kosztuje coś koło 4 pln/godz.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: kylon »

Możesz spróbować wująć od zewnątrz. Jest na zatrzask. Nie mniej jednak lepiej jest zdemontować listwę tapicerki od wewnątrz klapy. Tą w kształcie litery C w kolorze tapicerki. Ona też jest na zatrzaski.
Ale jak masz dostęp do wężyka to dmuchnij sprężonym powietrzem i zobacz czy jest przelot. W spryskiwaczu nie ma co zardzewieć. Jest plastikowy a końcówka z kwasówki.

ODPOWIEDZ