HZJ 105

Moderator: luk4s7

simon
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:39
Auto: HZJ105
Kontakt:

HZJ 105

Post autor: simon »

Witam.
Sorry ,ze tak odrazu cos chce od kogos, pierwszy raz na forum, ale trzeba wkoncu kiedys jakos zaczac:]. Mam pytanie wiecie moze skad uzyskac instrukcje od land cruiser 105 i jakies namiary na osoby ktore zajmuja sie serwisowaniem tych "czolgow". Jeszcze jedno pytanie prosba wlasciwie , do osob ktore posiadaja takowa terenowke. Jak wrazenia i moze jakies sugestie lub rady dla kogos nowego w tej dziedzinie. Z gory dzieki za pomoc. Pozdro.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: kylon »

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć :wink:. Potrzebujesz książki serwisowej czy instrukcji jak zapinać pasy :wink: .

simon
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:39
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: simon »

Pasy to nie zreszta w nim chyba nic zlego stac sie nie moze :wink: potzrebowal bym jakies ksiazki serwisowej bo na starcie auto niestety jej nie posiada. Na serwisie bylem wszystko cacy. Chociaz na poczatku nie wiedzieli o istnieniu takiego czegos jak 105 i byla ciekawa rozmowa :) Pozatym szukam jakis namiarow na kogos kto zajmuje sie takimi autkami. Wiesz chodzi mi o jakies dodatki do niego. Progi, moze jakies modyfikacje z przodu lub dorzucic turbine, bo silnik podobno podatny na takie modyfikacje.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: kylon »

Prosta książka serwisowa jest dostępna. Oryginalnego manuala można wynaleźć pewnie w sieci. Akcesorii jest sporo na rynku. Progi to raczej do zrobienia bo gotowce takie dychawiczne jakieś :wink:. U nas na stronce znajdziesz kilka zrobionych HZJ105. Może sobie podpatrzysz jakieś pomysły. Serwisujemy regularnie 3 sztuki.

simon
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:39
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: simon »

Dzieki za informacje. Powiedz mi jak mozesz jeszcze jak wyglada sprawa ze zbiornikami tego pojazdu. Zauwazylem ze jak sie je zatankuje i przelaczy sie na opcje sub bardzo szybko znika zniego paliwo i przelewa sie do glownego , to jest normalne czy moze cos jest nie tak, a i jeszcze cos . Wiesz ma przejechane 115000 i jest z 2004. Podejrzewam ze serwis taki konkretny jest juz wymagany, jakies cenne rady co sprawdzic pod maska i jaki jest naprzyklad sredni koszt serwisu u ciebie jesli sie tym zajmujesz :) .

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: Zyzol »

Trochę nie w temacie: gdzie wytargałeś tą 105 :?:

simon
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:39
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: simon »

Kupiony w polsce, a znaleziony przypadkiem na internecie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: kylon »

Czarny :?:

simon
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:39
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: simon »

Tak , ale to nie jest ten szrot ktory nawet chyba wy znalezliscie bo przegladalem forum. Kupiony od banku. Nigdzie niestety nie ma jego zdjec widnialo tylko ze istnieje (Land Crusier 100 4.2). Wogule to przypadkiem go znalazlem gdyz figurowal jako 100 a nie 105 jak napisalem wczesniej. Dopiero po zajechaniu na miejsce okazalo sie ze to 105. Ale samochod jest piekny sprawny (wedlug ogledzin mechanika i podpiecia komputera) i taki konkret max. Q7 przy nim to zabawka :wink:. Swoja droga wczoraj byly pierwsze testy w terenie i z spokojem moge stwierdzic ze w okolicy mojego miasta nie ma pola lub terenu ktorego by nie pokonal :) .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: kylon »

Ja wiedziałem o tym samochodzie od dosyć dawna. Miał kupić je mój znajomy od firmy leasingowej. Szrot jest w Białymstoku. Faktycznie był wystawiany jako setka. Wtedy go uświadamiałem, że to 105 jak otrzymałem zdjęcia. On szukał setki bo z 4x4 nie za wiele ma wspólnego.
Świat jest mały :wink:

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: Zyzol »

tak czy siak gratulacje :wink:
może jakieś foty z czasem :lol:

simon
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:39
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: HZJ 105

Post autor: simon »

Tak podobno bylo paru chetnych, ale jakos nikt sie nie zdecydowal :) . Co do zdjec to postaram sie jeszcze moze dzisiaj cos wrzucic, ale nie obiecuje. Narazie samochod jest w wersji fabrycznej tylko opony sa juz zmienione na bardziej konkretne. Do wakacji powininie juz byc gotowy pozyjemy zobaczymy :)

ODPOWIEDZ