Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
serek-hdj
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:03
Auto: HDJ100

Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: serek-hdj »

Witam wszystkich zainteresowanych!
Pomyślicie sobie skad tak idiotyczne pytanie od uzytkownika HDJ100 a otoz, poprzedni wlasciciel mojej Toyoty wymienil oryginalne amortyzatory hydrauliczne na OME gazowe, mu widocznie bylo potrzebne takie wysokie, mi zas do uzytkowania auta w 95% na utwardzonych drogach kiepsko sie sprawdza i od dluzszego czasu nosze sie z mysla o wymianie tego zawieszenia na oryginalne hydrauliczne. Cala aparatura pod maska jest, czyli zbiorniczek itd. z tym ze jest to odlaczone. Na desce rozdzielczej nie wyswietla mi sie zadna informacja dotyczaca hydraulicznego polozenia auta. W takim razie jak sprawdzic dzialanie aparatury bez posiadania hydraulicznych amortyzatorow? Z gory dziekuje za odpowiedz! POZDRAWIAM!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: kylon »

Skoro nie masz kontrolki AHC to oznacza, że odłączony jest komputer od owego. Komputer ten jest połączony również z komputerem od ABS-u ale nie ma to wpływu na działanie tego systemu. Sprawdź pod maską może masz po prostu wyjęty przekaźnik lecz raczej to nie wszystko. A sprężyn nie masz zmienionych i drążków. Tak jak pisałem w innym poście amorki OME nie podnoszą więc przyczyna podniesienia auta jest inna (sprężyny, drążki). MIsiekG ma obecnie wyjmowany ten system z samochodu. Może Ci odsprzeda.

Awatar użytkownika
serek-hdj
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:03
Auto: HDJ100

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: serek-hdj »

Okey, amortyzatory nie podnosza auta (jestem troche laikiem) stad te pytanie, ale sama zmiana na hydrauliczne opusci mi autko?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: kylon »

NIE :!: :!: :!:. Skoro nie podnoszą to i nie opuszczają. Musisz mieć zmienione sprężyny i podkręcone lub zmienione drążki. (chodzi o amorki OME :!:, bo hydrauliczne oryginalne już to robią )

Awatar użytkownika
serek-hdj
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:03
Auto: HDJ100

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: serek-hdj »

No to teraz wiem wszystko! Wielkie dzieki! Faktycznie przypomina mi sie ze poprzedni wlasciciel wsopominal cos o drazkach. Takze zabieram sie za szukanie oryginalnych czesci na allegro ;). Co do sprezyn udam sie do znajomego mechanika i sprawdze to.
Jeszcze raz wielkie dzieki!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: kylon »

Nie allegro tylko MisiekG na tym forum :wink:. A na allegro powinno być wystawione drugiego znajomego Jacka. Dziś odebrał od nas OME z amorkami LTR. Ustalcie jeszcze roczniki.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: konus »

Kup seryjne sprężyny i nie kompinuj, koszt wymiany obecnej zawiechy jak ci się popsuje to ok 2000zł, hydrauliki pewnie z 8000zł. Jak masz blisko do wawy albo będziesz mógł być niedługo to zadzwoń do kylona i umów się na sprawdzenie. Uwierz że opcja jaką masz teraz jest lepsza na autostrady również.

Awatar użytkownika
serek-hdj
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:03
Auto: HDJ100

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: serek-hdj »

NO I MAM! Tak sobie szukajac czesci do HDJ100 znalazlem bylego wlasciciela mojej Toyoty ktory wystawia !UWAGA! oryginalne sprezyny tyl i przednie drazki skretne. Bajka! Jeszcze jutro rzuce do niego dzwonkiem ;)! A obecne sprezyny moge komus odsprzedac za rownowartosc oryginalnych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: kylon »

A czy Twoje auto jest zielone :?:

Awatar użytkownika
serek-hdj
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:03
Auto: HDJ100

Re: Jak sprawdzić działanie systemu zawieszenia hydraulicznego?!

Post autor: serek-hdj »

Moja HDJ100 jest czarna, a skad te pytanie?

ODPOWIEDZ