LC 100 pedał hamulca.

Moderator: luk4s7

tatar4
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2015, 09:00
Auto: By?a BJ40. Jest LC 100. LC 200.

LC 100 pedał hamulca.

Post autor: tatar4 »

Witam sympatyków i pasjonatów marki Toyota Land Cruiser :D
Zgodnie z panów sugestiami nabyłem drogą kupna LC100 4,7V8. Miesiąc posiedziałem w garażu, zrobiłem konserwację, kosmetykę nadwozia i wnętrza i autko jeździ ;-) Jestem zadowolony zakupu, ponieważ auto jest bardziej przyjemne w użytkowaniu w porównaniu z Patrolem, którego użytkowałem ostatnimi czasy w terenie. Jednak pojawił się mały problem z hamulcem. Stoję w korku trzymam nogę na hamulcu i po chwili czuję, że pedał pomalutku zaczyna opadać. Puszczę hamulec i ponownie nacisnę auto stoi. po chwili znowu opada. W czasie jazdy hamulec działa bez zarzutu. W zbiorniczku płynu nie ubywa i nie widać wycieków pod spodem auta. Tarcze i klocki hamulcowe są prawie nowe. Potrzebuję porady, żebym nie musiał bez potrzeby wyważać drzwi, które przede mną już ktoś otworzył. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie dotyczące tego problemu. Pozdrawiam Piotr.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 100 pedał hamulca.

Post autor: kylon »

Zakładam że masz pompę z ABS-em. Podłącz komputer i zobacz czy przypadkiem nie występuje błąd niskiego ciśnienia. Sama pompa jest mało naprawialna i nie występują części zamoenne oprócz zestawu naprawczego tłoka pompy. To może być to. Wyrobiona gumka już nie trzyma ciśnienia. Zakładam że system jest prawidłowo odpowietrzony a płyn hamulcowy trzymający parametry.

tatar4
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2015, 09:00
Auto: By?a BJ40. Jest LC 100. LC 200.

Re: LC 100 pedał hamulca.

Post autor: tatar4 »

Dziękuję za sugestię. Dzisiaj po powrocie z wyjazdu ok 200km stwierdziłem, że tarcze hamulcowe przednie są nadmiernie gorące. Nie ciepłe, ale gorące. Czy to może mieć wpływ i co może być tego przyczyną?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: LC 100 pedał hamulca.

Post autor: plum76 »

podjedz do warsztatu i nich zdejmą koła.
Każesz nam robić diagnozę jak pacjent dzwoniący do lekarza.
I przestań jeździć bo krzywde sobie zrobisz.

Stara zasada lepiej zapobiegać niz naprawiać.

paweł

tatar4
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2015, 09:00
Auto: By?a BJ40. Jest LC 100. LC 200.

Re: LC 100 pedał hamulca.

Post autor: tatar4 »

No to mi doradziłeś ;-(

tatar4
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2015, 09:00
Auto: By?a BJ40. Jest LC 100. LC 200.

Re: LC 100 pedał hamulca.

Post autor: tatar4 »

Witam.
Po żmudnych dociekaniach i po kilku godzinach spędzonych w garażu udało mi się zlokalizować przyczynę grzania się hamulców w mojej LC100. W prawym zacisku brakowało sprężynki rozwierającej klocki hamulcowe, w lewym zaś przewód elastyczny rozwarstwił się i płyn nie powracał w całości do pompy hamulcowej. Wymieniłem dwa przewody hamulcowe i sprężynkę rozpierającą klocki, odpowietrzyłem układ i jest oki :-) Autko śmiga aż miło posłuchać. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: LC 100 pedał hamulca.

Post autor: rembacz »

Brawo.

ODPOWIEDZ