Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie MP3

Moderator: luk4s7

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie MP3

Post autor: gwt »

W setce poliftowej nie jest łatwo ogarnąć wymianę radia bo jest zintegrowane z pozostałymi systemami jak klima czy navi.
Chciałbym jednak ogarnąć jakoś unowocześnienie tego zestawu. Temat dotyczy dwóch niezależnych rzeczy:
1. Komunikacja telefonu przez BT. Telefon ładnie się sparował, widzę połączenia przychodzące ale po odebraniu telefonu słychać tylko jakiś szumy. W jednym z warsztatów powiedzieli, że to wina starego protokołu BT i niestety auta 10 letnie nie współpracują poprawnie z nowymi telefonami. Zasugerowano, żebym podjechał do ASO Toyoty, może pomoże jakaś aktualizacja. Ktoś przerabiał temat?

2. Chciałbym móc posłuchać MP3 z podłączonego urządzenia, z pamięci zewnętrznej USB/SD lub przez streaming BT. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w wersji poliftowej setki?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: luk4s7 »

Poszukaj X-Car Link. Podłącza się to do gniazda zmieniarkę CD. Można odtwarzać z karty SD, działa sterowanie w kierownicy itd. Można też przez BT odtwarzać z telefonu.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: gwt »

Hasło "X-Car Link" nie za bardzo robi. Strona WWW jakaś mało żywa, a przekierownie na popularny serwis aukcyjny tym bardziej plaża.
Idąc tym toropem (dzięki luk) znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp ... 41965.html
albo
http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-z-gl-b ... 65689.html

Problem tylko w tym, że z opisu wynika że jest kompatybliny z LC 2003-2011 ale bez wskazania czy to 100 czy Prado.

Brakuje mi też informacji wykonawczych, jak się do tego fizycznie dobrać. Jest fajny opis Zibiego dotyczący takiego modu ale w setce przed liftowej.
http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=14153&hilit=MP3

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: rolkos »

Patrzyłeś coś w tym kierunku
http://s.aliexpress.com/rMv22iMj


Paweł

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: gwt »

Niestety to jest do wersji przedliftowej, gdzie cały kokpit jest inaczej zaaranżowany. Na pewno więc system 2 DIN nie jest P&P a obawiam się, wchodzenia w grubsze modyfikacje. Jednak tej elektroniki w setce jest sporo (i tak jak wcześniej pisałem wzajemnie powiązanej) więc przy takich grubych modach można się spodziewać niespodziewanego. Więc może się okazać, że nawet gdyby szarpnąć się na taką zamianę i nawet jeśli w pierwszym odpaleniu wszystko będzie wydawać się OK to faktycznie może się okazać, że coś nie działa.

Także na razie chciałbym skupić się na wersji mało inwazyjnej.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: luk4s7 »

X-car link kojarzę sprzed paru lar kiedy chciałem do Avensis T25 to zapodać. Świat na pewno poszedł do przodu od tego czasu więc status, jak sam sprawdziłeś, może nie być aktualny.
Widziałem jeszcze jakiejś innej marki (bo pewnie wszystko i tka z jednej chińskiej fabryki) a robiło to samo. Ale nie pamiętam więcej szczegółów.

To wydaje mi się najsensowniejsze bo najmniej inwazyjne i w pełni odwracalne.
A zarzuciłem pomysł bo nie mam już Ave a w pozostałych autach mam co najmniej port USB.


gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: gwt »

Ten wątek sam podlinkowałem 4 posty wyżej :? Napisałem też, że temat zbliżony ale setka przedliftowa i możliwość modyfikacji znacznie większa.
Ale dzięki za podpicie tematu.
Co do komunikacji BT z telefonem to rozmawiałem z serwisem Toyoty i potwierdzili, że faktycznie jeszcze do niedawna standardowo w różnych modelach Toyoty był problem z komunikacją z iPhonem. Poprosili abym podjechał zobaczą co da się zrobić.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: aadamuss »

Ja wożę w Toyocie dodatkowy głośnik Bluetooth (Sound link MINI II Bose) i wszystko gra :-)

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: gwt »

Też o takiej opcji myślałem bo jest taki plus że zawsze możesz wyjąć na pikniku ale z drugiej strony lubię jak coś działa tak jak ma działać.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Aktualizacja wersji BT zestawu głośnomów. i odtwarzanie

Post autor: aadamuss »

Ja też tak lubię i dlatego mam ten dodatkowy głośnik. Ładowanie raz na tydzień przy słuchaniu po kilka godzin dziennie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ