Winda koła zapasowego i dwa kable/przewody

Moderator: luk4s7

maak
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2016, 13:14

Winda koła zapasowego i dwa kable/przewody

Post autor: maak »

Cześć, 3 sprawy w 1 wątku, żeby nie spamować.

1) Urwana i zgubiona część windy koła zapasowego, jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek
Czy da się wymienić tylko zniszczony element: puszkę z linką i uchwytem? Na alledrogo widziałem całą windę (razem z dużą blachą przykręcaną do podwozia) za 600 pln. Znalazłem tę puszkę w katalogu online:
http://japan-parts.eu/toyota/eu/1998/la ... el-carrier. Nr części 51900 - da się to kupić samo i będzie pasowało?

2) Ułamany kabel elektryczny z lewej strony komory silnika, niedaleko filtra powietrza:
Obrazek
Od czego jest ten kabel? Chyba dość długo tak jeżdżę, wszystko w miarę działa(ło).

"W miarę", bo remont elektryki jest konieczny; wiele kabli jest w kiepskim stanie, po dużym deszczu/myciu karcherem czasem nie chcą zgasnąć światła mijania albo przestaje działać kamera cofania lub też pali się kontrolka ABS, itp. cuda - problemy mijają po wyschnięciu.

Wracając do Polski, miałem też lekkie problemy z porannym odpalaniem: silnik wolno kręcił. Teraz auto postało 3 dni i już nie kręci w ogóle (słychać tylko szybkie, suche terkotanie, jak z pistoletu maszynowego). Więc myślę, że te problemy wykończyły akumulatory; spróbuję je naładować, co by chociaż do mechanika dojechać.

3) Kabel po prawej stronie silnika, dość nisko, coś z niego cieknie. Co to może być za kabel? Przepraszam, moja wiedza o samochodach jest żadna :) Zdjęcia w kolejności od większego zbliżenia, do mniejszego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i dzięki,
Maciej

ODPOWIEDZ