Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Moderator: luk4s7

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: bonopingwin »

Witam. LC 4,7 2001 rok czuje w nim od wczoraj dość mocne drgania. Samochód mam z automatem 4ro biegowym). Pojawia się to kiedy jest lekko obciążony napęd. Wciskam delikatnie gaz i bez względu na którym biegu czuc spore drgania jakby wiertarka udarowa. Kiedy wcisnę bardzo mocno gaz jakby problemu nie było, choć przyznam, że mam wrażenie jakby była wolniejsza-słabsza...
Wydaje mi się, że czuć spaloną gumą choć to może przypadek był, że akurat śmierdziało w tym miejscu co wąchałem.
Bicie idzie albo od skrzyni albo od przeniesienia napędu, raczej silnik nie przerywa ale tego też na 100 % nie wykluczam. Swiecy wymieniałem jakieś pół roku temu, mam gaz ale objaw jest zarówno na lpg jak i na benzynie.

Zastanawiam się czy to krzyżaki, niewyważony wał czy może jakieś sprzęgło w automacie albo nie daj Boże automat ? Na pewno nie idzie to ze źle wyważonych kół.

Macie jakiś pomysł ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: kylon »

Zacznij od sprawdzenia krzyżaków.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: rembacz »

Nie pali na wszystkie gary.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: rembacz »

Podpiąć pod kompa sprawdzić wypadanie zapłonu.

Sweeper
Posty: 16
Rejestracja: 19 cze 2015, 13:52
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: Sweeper »

U mnie są drgania przy prędkości 80 - lekkie 90- silne 100 średnie 110 - lekkie. Kupiłem cztery krzyżaki na początek. Wymienię to dam znać czy to wystarczy.

luksus
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2016, 21:55
Auto: UZJ 100-LX 470

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: luksus »

Krzyżaki sprawdzales?.... jeśli wymiana krzyzakow to i wywazyc wały trzeba.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: rembacz »

luksus pisze:Krzyżaki sprawdzales?.... jeśli wymiana krzyzakow to i wywazyc wały trzeba.

Luksus jaka podstawa do wyważenia? Nie spotkałem się. Znaczysz wał wymieniasz krzyżak - jeżdzisz :mrgreen:

zbój75
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:23
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: zbój75 »

Miałem podobne objawy ale w dieslu.
Jakby wiertarka udarowa o dużych obrotach.
Krzyżaki to raczej nie były - wykręcałem raz tylny raz przedni wał - objawy były cały czas.
Koła też miałem wyważone - zresztą w miedzy czasie przekładałem opony miedzy felgami.
Efekt występował tylko jak było zablokowane sprzęgło na 4tym biegu i pod większym obciążeniem, jak skrzynia zredukowała to efekt momentalnie ustępował.
Po jakimś czasie ten denerwujący efekt ustąpił sam. Przejechałem jeszcze autem wiele kilometrów i było OK.
Na jakims zagranicznym forum wyczytałem, że może to być problem poduszki/mocowania skrzyni - niestety odpowiedzi czy to pomogło juz nie było.

Sweeper
Posty: 16
Rejestracja: 19 cze 2015, 13:52
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Lc100 4,7 DRGANIA napędu ?

Post autor: Sweeper »

Odpowiedziałem w innym wątku, ale:
najpierw nasmarować
potem wymienić krzyżaki samemu i jeśli to nie przyniesie efektu wyważenie.

ODPOWIEDZ