Lepszy diesel czy benzyna?

Moderator: luk4s7

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: Szymek »

czesc!
chce sobie kupic land cruisera 100 (wczesniej myslalem o LC120 ale jednak za drogi dla mnie :) ). Jaki silnik byscie mi polecili, benzynowy czy Diesla? Zaznaczam, ze bede duzo ciagnal przyczepe ponad 2 tony. znalazlem ladna 100 z gazem. Czy wie ktos jak sprawuja sie silniki 4.7 zagazowane?
Chcialbym w przyszlosci mojego Landa podniesc i zalozyc wieksze kola, wiec czy sa egzemplarze bez pneumatyki?
Czy silniki 4.2 TD z poczatku produkcji (czyli lata 1998-1999) sa zawodne czy raczej sie dobrze sprawuja?

Pozdrawiam,
Szymon.

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: Bartek 4.7 »

Dyskusja na ten temat przypomina wywód nt. "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy".
Wiejt ma niepowtarzalny "gang". Kto jeździł takim autem ten pokocha je na zawsze. Ale to kosztuje. Benzyna. I wypić lubi.

Pewnie 95% LC100 na rynku to diesle. Bo ekonomiczniejsze. Bo lepszy moment obrotowy a do ciągania to ważne. Bo bardzo trwałe.
Te 5% benzyniaków to się pojawiło z USA bo dolar dobrze stał. Bo w USA nie lubią diesli i paliwo mieli :mrgreen: tanie.

Ja bym szukał diesla.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: MaxLux »

A ja bym szukal 80'tki jak kolega chce pozniej wieksze kola zakladac i w ogole motac autko

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: Bartek 4.7 »

W ostatnich "Wyprawach4x4" są pokazane 3 fajne 80'tki. Szczena mi opadła. Zwłaszcza ta ostatnia ma ekstra patenty.

Ale Woody (chyba) ma też extra LC 105.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: czobi »

pomijajac cooltowe zajebiaszcze krowki80

100
zwolennikow gazu w koyocie to tu nie znajdziesz raczej, bo to nie piecyk gazowy
benzyna lepsze osiagi ale drozsze uzytkowanie-bez gazu, wiadomo..
i chyba wszystkie sa tylko w automacie jakos 230koni
dizlok wolniej ale taniej, bardziej "wyprawowe" ale myslac o afryce i dalej, chiba 200koni

reszte to madrzejsi ci nabazgrola
btw bylo juz o tym, poszukaj cierpliwie w tematach setce..

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: Szymek »

witam!
80tka jest fajna, ale jednak ze wzgledu na fakt , iz bedzie to moj jedyny samochod (czyli i do pracy i na wertepy), to wole 100tke. 80 w srodku juz troche archaiczna jest.

Zdecydowalem sie na Diesla. Poradzcie tylko jak mozecie, na co zwrocic uwage przed kupnem? Oczywiscie i tak i tak pojade do ASO TOYOTY na przeglad, bo sam to sie nie znam, ale moze doradzicie mi, jakie auto warto skierowac na taki przeglad. Chodzi o to, ze w ASO za taka przyjemnosc pewnie pare stowek skasuja, wiec gdybym mial tak z kazdym autem z ogloszenia jezdzic to byloby bez sensu. Moze wiec wiecie, na co zwrocic uwage tak przy "pierwszym kontakcie", zeby ocenic, z jakim egzemplarzem ma sie do czynienia i czy warto badac go w ASO?

Co sadzicie o tych dwoch autach?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6951025
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4825696

Obydwa troche dziwnie tanie jak na swoj rocznik.

Pozdrawiam,
Szymon.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: slawek »

Ten drugi oglądałem kiedyś, wtedy cena była ok 59 tysi o ile pamiętam, sprzedaje sie już od roku.
Samochód ma zmienione zawieszenie na jakies sportowe (lekki lift), miał kiedyś zapasowy zbiornik ale już go nie ma, snoorkel.
Był naprawiany blacharsko (cały lewy bok podobno), w środku strasznie zaniedbany był, połamane plastiki.
Nie polecam raczej...

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: Bartek 4.7 »

Chcesz dobre auto?

To po pierwsze osraj Polskę. Poszukaj sobie auta np. w germanii. Nie wybieraj okazji. Określ co auto ma mieć z wyposażenia i takiego szukaj. Uważaj na auta super ładne na zdjęciach (generalnie uważaj na auta odpicowane).

Wybierz sobie ze 2-3 auta, weź ze sobą kogoś kto się zna na temacie i w drogę.

W niemczech uważaj na Turków.

Ważny jest stan auta a nie wygląd. Lakier wypolerujesz za kilka stówek a zrobić skrzynie, albo mosty może być drogo.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: czobi »

100% jak Bartek mowi!
mniej wyglad a mechanika, i jedz wglab dojczlandu
z turkami to powazka, notoryczne sciemy z papierami matactwa z numerami...


uruchom cierpliwosc 8)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: konus »

sprawdź tutaj:
www.toyota.pewneauto.pl

przynajmniej cień szans na niewydymanie. Te co pokazałeś to jeszcze sprzed liftu są. W szwajcarii tego jest dużo więcej i w stanie dużo lepszym niż w niemczech, jednak jak komis to również będą to turcy.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: Boryś »

konus pisze:sprawdź tutaj:
http://www.toyota.pewneauto.pl (...)
i już na pierwszej stronie pokazują 70tkę a w opisie widnieje 80tka - no to niezłe fachury :)

nie wzbudza to szczególnego zaufania :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: konus »

Tak ten komis ją opisał co poczniesz. To są ogłoszenie dilerów toyoty i świadczą tylko o profesjonalizmie ich i marce toyota.

jezus
Posty: 1816
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: jezus »

widać że ten sprzedawca co wprowadził oferte jest obcykany w marce i nazewnictwie szpei....rura przednia.....ARB powinna goscia podać do sądu.... :mrgreen: ...poza tym auto stoi na allegro.....ale za te cene...to sobie postoiiiiiiiiiii....az cena znormalnieje......

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Lepszy diesel czy benzyna?

Post autor: czobi »

Konus ma racje
to prosty sposob na znalezienie auta, nie zmotanego miastopozeracza,
to ze kolesie w serwisie nie kumaja niczego to raczej nie powinno zaskakiwac nikogo.
ja przez pewneauto kupile kiedys hila

ODPOWIEDZ