Tydzień z J105

Moderator: luk4s7

Naroy
Posty: 79
Rejestracja: 18 lip 2008, 08:41

Tydzień z J105

Post autor: Naroy »

nie wiem czy to komuś się przyda ,ale 105 to nadal raczej rzadki widok na naszych drogach ,a miałem szansę pojeździć takową (turystycznie) po Gruzji. Tam wszelkiej maści HZJ są widoczne "na wciąż" :)

HZJ105 , motór 4,2 wolnossący ,manualna skrzynia, stały napęd z włączaną z kabiny blokadą międzyosiowego mechanizmu różnicowego.dwa sztywne mosty,co oczywiste :)
elektryczne szyby,manualna klima, proste radio z kasetą. 2 zbiorniki paliwa.. w sumie podobno 130 litrów .
Hak "utylitarny"

W środku klatka bezpieczeństwa -wyglądająca na fabryczne zamówienie

z VIN :

Market
General
Year
09/2002
Make
TOYOTA
Model
LAND CRUISER
Frame
HZJ105
Vehicle characteristics
GRADE: GX: GX TYPE DESTINATION: GCC: GULF CORPORATION COUNCIL DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE ENGINE: 1HZ: 4200CC DIESEL FUEL SYSTEM: DSL2: DIESEL 2 VALVE TRANSMISSION: MTM: MANUAL TRANSMISSION GEAR SHIFT TYPE: 5F: MTM, 5-SPEED FLOOR SHIFT BACK DOOR: SOB: SWING OUT BACK DOOR COLOR CODE: 056 TRIM CODE: FJ10

powinno być chyba Gulf Cooperation Council..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrażenia po jakichś 1300 kilometrach po Gruzji? jak najlepsze.. egzemplarz miał swoje drobne wady,ale silnik dawał poczucie pewności .wciągał auto pod strome wzniesienia w zasadzie na dowolnym biegu od 1 do 4 :) reduktor włączyłem 2x (zachowawczo) Raz nie chciałem zostać w górskiej rzeczce ,drugi raz wycofywałem się z zasypanej śniegiem przełęczy.. Ale myślę,że bez tego też by poszło OK.. spora suma luzów napędów i układu kierowniczego ,ale mimo tego "okręt" prowadził się dość pewnie i dawał dużo przyjemności ..prędkość max (w moim przypadku ) 120 ,spalanie na pewno nie przekroczyło średnio 11 litrów .
Fotele ? po 400 kilometrach zakrętów i wspinaczki - dal mnie super ,żadnych problemów z plecami czy nogami .dłużej jechać się nie zdarzyło.. :)
Generalnie ,nie obraziłbym się jakby taki kiosk stał pod moim domem.. :)

Naroy
Posty: 79
Rejestracja: 18 lip 2008, 08:41

Re: Tydzień z J105

Post autor: Naroy »

przepraszam,za literówki ,ale jeszcze nie umiem edytować postów.. :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3396
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Tydzień z J105

Post autor: luk4s7 »

Naroy pisze:przepraszam,za literówki ,ale jeszcze nie umiem edytować postów.. :)
Postów się nie da edytować po upływie kilku minut od wysłania. Literówki i inne tego typu trzeba poprawiać przed wysłaniem. Jest użyteczna funkcja podglądu obok przycisku wyślij.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Tydzień z J105

Post autor: Tuco »

Podeślij namiar na firmę gdzie wynajmowałeś auto.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tydzień z J105

Post autor: czobi »

podeslij na Pw rowniez namair
, albo po prsotu jak to nei hiper tajemnica zawiwes tu komus ie przyda peweni raz na rok

Naroy
Posty: 79
Rejestracja: 18 lip 2008, 08:41

Re: Tydzień z J105

Post autor: Naroy »

Żadna tajemnica.. :)
Kolega Zura regularnie wypożycza Toyoty Polakom (wspominał o niejakim Mariuszu z Podróże4x4,)

4x4 Car Rent <4x4carrent@gmail.com , Zura

4x4carrental.ge


cena za 105 lub Patrola 4,2 to 75-80 usd

Pojazd ubezpieczony,podstawiony pod hotel (możliwość dogadania się Tbilisi czy Kutaisi),brak kaucji choć drobne uszkodzenia ,do 100 usd -po stronie wynajmującego .

My byliśmy zadowoleni , choć oczywiście warto zajrzeć pod maskę przed odbiorem auta.. u nas była luźna klema masowa (A z narzędzi- kombinerki :) ) ale wszystko i tak poszło fajnie..
Obrazek

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tydzień z J105

Post autor: czobi »

zawsze warto zagladac! zenią nieraz absolutne zonki i wystawki.
w maroko na 20 wydanych patroli mielismy chyba 5/6 total neinadaajcych sie do jazdy
olej, klocki , rurki w silniku dyndajace czesci. gdybysmy ruszyli po 30km bylibysmy w dupie

dzieki za adres! :wink:

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Tydzień z J105

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Też jeździłem 105 z tej firmy, ale nie dokładnie tym autem.
Zrobiliśmy 2500 km po Gruzji bez żadnej awarii.
Polecam tą firmę :)

ODPOWIEDZ