Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mamik
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2011, 11:27
Auto: UZJ100
Kontakt:

Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: mamik »

Witam szanowne grono

Niestety po tym jak w nocy z 26/27 zajumali mi pod kamienicą oba katalizatory(oczywiście razem z sondami :( ) zmuszony jestem nabyć nowy zestaw.
Fabryczne katalizatory z wiadomych względów nie wchodzą w grę, sondy raczej oryginalne, ale z ich dostępnością nie powinno być większego problemu.
Oprócz tego co pojawia się na alledrogo znalazłem tak na szybko coś takiego http://katalizatory24.pl/pl/landcruiser ... 7-v8-.html niestety nie dostępne chwilowo.

A może całkowicie zrezygnować z katalizatorów i zastosować jakieś strumienice wyglądające jak katalizatory?? Czy ktoś z was stosował takie rozwiązanie??

Dodatkowo do wymiany nadaje się też tłumik, ale widzę że do 4,7 są słabo dostępne. Czy ktoś z posiadaczy 100-tek z 4,7 wymieniał już tłumik i czy może stosował jakiś zamiennik??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: rembacz »

Nowe katalizatory polecam tylko z ASO. Przerabiałem temat, zamienniki nie zdadzą egzaminu, sonda za katalizatora jest bardzo czuła. Osobiście w twoim przypadku zamiast kata zabudował bym strumiennice lub coś podobnego, drugie sondy odsadziłbym na emulatorze a środkowy mam z jeepa 4,7.
Najlepiej podjechać do tłumikarza coś dopasuje. A emulatory drugiej sondy robiłem sam na wzór tych z allegro. U mnie katalizatory jeszcze są ale układ kontroli działa jak by ich nie było.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 21:22 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłem posty.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: seburaj »

ja pierdacze, z tymi kradzieżami katalizatorów tu już jakas plaga... co za czasy :-/

tak mi się nasunęlo na myśl - ze w J100 z hydrauliką dobrze spuszczać chyba przed snem hydraulikę na LOW :wink:

jak oni to robia ? jeden na czatach, a drugi włosówką piłuje wydech ? no bo przecież chyba nie spalinową fleksą... za dużo hałasu :|

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: rembacz »

W plaskaczu to nie problem koszt ok400zł, ale tu :shock:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: seburaj »

w plaskaczu to dla nich problem, przecież nie wczołgają się pod :-P

Awatar użytkownika
mamik
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2011, 11:27
Auto: UZJ100
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: mamik »

seburaj pisze:tak mi się nasunęlo na myśl - ze w J100 z hydrauliką dobrze spuszczać chyba przed snem hydraulikę na LOW :wink:
Moja bez hydrauliki i dopiero co odebrana z nową zawieszką Lovells'a 2,5'' i kółeczkami Yokohama Geolandar G001 305/70R16 - zrobiłem chłopakom przysługę, spokojnie mogli wejść pod autko i ciąć.
Niestety w warsztacie nie zdążyli skończyć osłony na przód - wtedy nie dali by rady :cry:

Na razie wspawałem rury :D do poniedziałku muszę zdecydować się na konkretne rozwiązanie i zacząć działać żeby przed feriami autko gotowe było na wycieczkę.

A tak poza tym, to mina ludzi mijających mnie jak jechałem do warsztatu bez katów "bezcenna" :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: MaxLux »

to juz faktycznie plaga ...

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=11208" onclick="window.open(this.href);return false;

Wywal calkiem ten nikomu niepotrzebny eko wynalazek - temat emulatora sondy lambda gazownicy maja opracowany doskonale

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: jezus »

@mamik jedz do tego gościa w Barniewicach.... osobiście od ponad dziesięciu lat łatam tam wszystkie tłumiki. Ostatnio w 80-ce cały tylni wydech wydumali , taki mało oryginalny ale wedle mojego widzimisię. Ceny do przyjęcia i jest to jeden z niewielu warsztatów co umieją cos zrobić a nie tylko wymienić. Widziałem jak czas jakiś temu robili blacharkę w BMW wartej może z 1500 zł bo miała ładnie na driftach wyglądać.... :mrgreen:
http://panoramafirm.pl/pomorskie,,gda" onclick="window.open(this.href);return false;ńsk,nowy_świat,2_(róg_barniewickiej)/firma_handlowo_uslugowa_sawicki_automobil_&_metal-pgsus_pgy.html#o-nas

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: jezus »

link jakiś inny niż kopiowałem....
Tu masz namiar:

ul. Nowy Świat 2 (róg Barniewickiej)
80-299 Gdańsk
Kontakt
tel. 58 554 59 25

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: AdamS »

może pomogę może komuś się przyda, jakiś czas temu miałem pomysł wymiany całego układu wydechowego w uzj100 poniżej zadałem zapytanie do firmy któa zajmuje się profesjonalnie tłumikami do sportowych aut i ogólnie tuningiem poniżej pytanie które poleciało :

"Witam serdecznie proszę o wycenę wydechu w Land Criuser 100 od kolektora po końcówkę. Wydech na dwóch tłumikach wraz z dwoma katalizatorami oraz wycenę bez kata. Jest to auto serynie służące do jazdy na co dzień. Silnik 4.7 V8 oznaczenie silnika 2UZ-FE. Oczywiście miło by było wydobyć jakiś dźwięk od tej V-ki. Wydech był by na wysyłkę jeżeli technicznie jest to możliwe. Z góry dziękuję."

po kilku dniach przyszła odpowiedz, dodam że tłumik który wycenili najprawdopodobniej w całości był by wykonany z nierdzewki

"Witam
Na wysyłkę możemy jedynie zrobić tłumiki i katalizatory .
koszt kompletnego układu to 4000zł z katalizatorami 6000zł cena zawiera montaż
pozdrawiam Michał Guzy "

poniżej podaje link do strony a co za tym idzie namiary na firmę. http://mgmotorsport.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

na zdrowie jezli komuś się przyda, jezeli zostanę zmuszony do wymiany to na pewno będę korzystał własnie z tych namiarów

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Katalizatory i tłumik do 2UZFE

Post autor: everybike »

Odświeżę temat jednym pytaniem w sam raz do wątku - świeci mi się check , z kompa wynika ,że 'niewydolny' katalizator BANK 1 ) . Chodzi o lewy czy prawy kat ? Jest to opisane w jakiejść serwisówce dostępnej w necie?

ODPOWIEDZ