kontrolka od silnika

Moderator: luk4s7

maciejwjk1
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2013, 16:24
Auto: HDJ100, KZJ95

kontrolka od silnika

Post autor: maciejwjk1 »

Witam!
Ostatnio zapaliła mi się kontrola od silnika i dzisiaj pojechałem podłączyć samochód pod komputer i wykazało mi błąd P1420 (zawór oparów paliwa: zbiornik z węglem aktywnym niewielka nieszczelność) i moje pytanie jest takie co to dokładnie jest, jak to usunąć?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: kontrolka od silnika

Post autor: Rokfor32 »

Diesle nie mają tego filtra. No chyba że masz UZJ100, a nie HDJ100, jak w podpisie.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: kontrolka od silnika

Post autor: Emek »

Opisałeś błąd dla benzyny:
P1420 Evaporative Emission Canister Small Leak
a twój problem chyba dotyczy diesla:
P1420 - Intake Constrictor CTRL Circuit Open or Short

maciejwjk1
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2013, 16:24
Auto: HDJ100, KZJ95

Re: kontrolka od silnika

Post autor: maciejwjk1 »

mam diesla i taki wydruk z komputera mi zrobili, co z tym robić?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: kontrolka od silnika

Post autor: Rokfor32 »

Zmień serwis ... :mrgreen:

Prawdopodobnie jest to sygnał z czujnika zabrudzenia filtra powietrza.


maciejwjk1
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2013, 16:24
Auto: HDJ100, KZJ95

Re: kontrolka od silnika

Post autor: maciejwjk1 »

dzięki za diagnozę,no u mnie jest to w trochę innym miejscu to jest, co z tym zrobić?

mk767
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2013, 20:49

Re: kontrolka od silnika

Post autor: mk767 »

witam przegladalem forum ale nigdzie nie trafilem na problem z jakim ja sie borykam w mojej LC 100 4.7 UZJ 1999 r. w automacie nie chcac robic nowego tematu opisze tutaj bo posrednio tez ma zwiazek z kontrolka check engine
Od jakiegos czasu zapala sie kontrolka check engine w momencie kiedy stoje np. na swiatlach chcac ruszyc naciskajac pedal gazu zero reakcji dopiero po wcisnieciu do podlogi powoli jedzie rozpedzajac sie max do 50 km/h oczywiscie wtedy zatrzymuje sie jak najszybciej w momencie przestawienia lewarka biegow na parking obroty wzrastaja na ok 1500 lub wiecej, gaszac silnik na chwile po jakims czasie startuje kontrolka gasnie i wszystko jest w porzadku
czasami tak sie dzieje w trakcie jazdy kiedy musze gwaltownie przyspieszyc np. wyprzedzajac ,po wyprzedzeniu odpuszczajac gaz kontrolka sie zapala i dzieje sie to samo brak mocy po wcisnieciu gazu do podlogi zaczyna jechac
moze ktos mial podobna sytuacje i ja rozwiazal

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: kontrolka od silnika

Post autor: Rokfor32 »

Tester diagnostyczny. Tu nie ma nic do "wróżenia z fusów" - komp pokazuje usterkę, i się ja usuwa.

Masz typowy efekt przejścia w tryb awaryjny - ale przyczyn tego przejścia może być wiele. Potrzebna jest diagnoza problemu, a nie patent na obejście trybu awaryjnego ... :wink:

daRon
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:23
Auto: LJ70, HDJ100
Kontakt:

Re: kontrolka od silnika

Post autor: daRon »

Pacjent: HDJ100 2002r. Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka od silnika - brak mocy i reakcji na pedał gazu, silnik nie zgasł - chodził na wolnych. Po ponownym odpaleniu jest OK, ale "wymrugałem" sobie błędy i wyszedł mi błąd 19. Mógłby ktoś wrzucić kody z usterkami - pewnie przyda się nie tylko mnie.

ODPOWIEDZ