Czynności serwisowe w HDJ 100

Moderator: luk4s7

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

Witam wszystkich.
Od miesiąca jestem szczesliwym posiadaczem HDJ100 4.2 w automacie z rocznika 2001:D.Samochód chce przygotować na wyprawy krajowe i zagraniczne. Jak to oczywiście bywa musiałem zainwestować w tzw. pakiet startowy w ramach którego zostały wymienione: łożyska piast przednich, krzyżak wału tylnego, manszety przegubów, prawa końcówka drążka kierowniczego i tuleje gumowe łaczników stabilizatora tylnego. Samochod kupilem w okolicach Trójmiasta i tam też dokonałem pierwszych napraw.Pozostało do wymiany uszczelniacze wewnętrzne piast przednich. I tutaj sprawa trochę się skomplikowała, gdyż jestem z wielkopolski i zgłosilem się do jednego z poznańskich ASO (nie piszę jakiego bo nie wiem czy można) o zmówienie częsci. A tu moje zdziwenie bo nie wiedzieli co mają zamówić (moja pierwsza wątpiliwość czy dobrze trafiłem :( ) Przy pomocy znajomego i rysunku (bo ja jestem nowicjuszem w tym temacie) sprawa została ogarnięta i w poniedziałek mają być czesci.
Ze wzgledu na fakt, że nie znam historii napraw i przegladów chcę również dokonać wymiany wszystkich płynów, olejów i filtrów. Tutaj prośba i pytanie do kolegów.
Poprosiłem ASO o wycenę. Jedna z pozycji dotyczy wymiany oleju AHC do zawieszenia hydraulicznego. Cena za 1l. uwaga 310 zł netto :!: razy 5 literków dało 1909 zł brutto :!: Czy to faktycznie tyle musi kosztować :?: Podano kod katologowy A08886-81260. Czy to jest odpowiedni olej :?: Tu się pojawiła moja druga wątpliwość, bo znalazłem http://www.wyprawa4x4.pl/olej-do-ahc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pierwszy człon kodu taki sam. Który jest odpowiedni :?: A może to ten sam :?: Tyko cena deczko inna :) Tylko 1500 zł różnicy :) . Proszę o wyłuszczenie tematu. Może polecicie warsztat, osobę godną zaufania z wielkopolski która dokona takiego generalnego przeglądu.
Mam jeszcze jedną prośbę. Czy ktoś posiada polską instrukcję obsługi - skan, ksero do użyczenia?
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na info.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: kylon »

Masz numer tego uszczelnicza :?:
Z olejem chyba coś im się pomerdało :shock:

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

A90313-99001 – 449 zł + A43436-60020 – 22,42 zł

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: seburaj »

D.A.M.A pisze:Samochód chce przygotować na wyprawy krajowe i zagraniczne
to może zastanów się nad demontażem oryginalnej hydrauliki... przemyślenia na ten temat ma w dziale J10

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: kylon »

Ok. To jest uszczelniacz piasty i jego paierowa uszczelka. Sprawdź też czy nie ma wyrypanego rowka na piaście. Masz jeszcze pewnie do wymiany uszczelniacze przegubów ale pewnie jeszcze nie jesteś tego świadom :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: seburaj »

jest nieświadom jeszcze wieluuuu kosztownych pułapek w tym modelu :mrgreen:
a na liczniku pewno 190 kkm :wink:

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 301
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: rembacz »

O jakich pułapkach myślisz :idea:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: seburaj »

a choćby przekładnia kierownicza, wybuchający dyferencjał, pozycjonery zawieszenia, amortyzatory (o ile zostawi AHC) - wymieniać dalej ? :wink:

to w sumie sprawy eksploatacyjne - a w j10 naprawdę potrafią boleć :|

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: misiekG »

seburaj, nie strasz kolegi. Ja nadal jeżdżę i nie narzekam. Fajne autko na wyprawy. Serwis tani nie jest, spalanie po przeróbkach również nie należy to przeżyć na stacji przyjemnych ale ogólnie autko fajne i jak bym miał zmieniać to miałbym problem na co, chyba że na 105 ale z turbo. głowa do góry omijaj ASO.

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

Ok. W poniedzialek wszystko bedzie wiadomo. Dzieki za szybką informacje. A co z tym olejem AHC??
Co do wymiany hydrauliki to naturalna kolej rzeczy i planuje to zrobić w nastepnym sezonie. Na razie i tak dużo frajdy mi sprawia jazda na tym co mam. Wychodzę z założenia co fabryka to fabryka i do puki się nie spie... nie wymieniam. Inna też sprawa (przytaczam opinię fachowca), że zawieszenie najlepiej robić na samym koncu jak się powymienia i pozawiesza to co się chce (zderzaki, progi, opony itd) bo wiadomo wszystko to waży i dopiero nalezy dobierać zawieszenie i kg.
A z tymi mechanikami to widzę, że ciężko w tej okolicy coś polecić :wink:

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

A jeszcze jedno. Co do piasty i uszczelniacza przegóbów to nie wiem kto to stwierdzi. Bo jak byłem w ASO w sprawie usczelniacza piasty to stwierdzono, że jest wszytko ok. Jak jest sucho i nic nie cieknie to ok. :wink:

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

ups winno być "u"

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: kylon »

To jest ten sam olej
Ty podałeś numer bańki pięciolitrowej - kosztuje ona u nas przynajmniej poniżej czterech stów (nie pamiętam ile (dopiero w poniedziałek będę w firmie)

D.A.M.A
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:23
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: D.A.M.A »

kylon pisze:To jest ten sam olej
Ty podałeś numer bańki pięciolitrowej - kosztuje ona u nas przynajmniej poniżej czterech stów (nie pamiętam ile (dopiero w poniedziałek będę w firmie)
Ok. Dzięki za info. Wysłałem tobie na maila listę pozostałych potrzebnych rzeczy. Czekam w takim razie do poniedziałku.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czynności serwisowe w HDJ 100

Post autor: seburaj »

misiekG pisze:seburaj, nie strasz kolegi
zamiaru najmniejszego nie miałem straszyć ! ja tylko przestrzegam... :wink:
J100 to auto z gatunku "podaj ile masz dochodu rozporządzalnego netto miesięcznie a ja powiem Ci czy stać cie na J100 do zabawy" :mrgreen:

a poważnie - super auto, ale do turystyki trafiają egzemplarze już z dość solidnym przebiegiem, czasami tez po jakiś przygodach... w aucie powyżej 300 kkm najczęściej trzeba już zrobić przekładnie, naprawiać AHC, często przedni most lub inne - jeżeli się to skumuluje to nowy użytkownik może zostać zaskoczony kumulacją wydatków (zwłaszcza w porównaniu do innych aut) :wink:

ODPOWIEDZ