wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 454
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Meris »

wozic kostky brukowe moze i tak, ale na off-road niespodobalosie jak dziala zawieszenie... sczegulow juz niepamientam...

Grunthor
Posty: 54
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Grunthor »

Nie wiem jak to mieli zamontowane, ale ja mam podpięte pod kompresor ARB. W każdej chwili mogę zmienić ciśnienie, a przy 0,1 atm zawiech działa jak fabryczna.

daRon
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:23
Auto: LJ70, HDJ100
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: daRon »

Nie chciałbym psuć Merisowi wątku, ale jeżeli już wspomniano o "Air Lift 1000" lub podobnym systemie "Coil Rite Firestona" to może Grunthor przybliży nam dokładniej z pozycji posiadacza takowego, jak to się sprawuje w codziennym użytkowaniu, trwałość "worków powietrznych", itp. Podobno ładowność auta można zwiększyć nawet do 500 kg, a codzienna jazda na sprężynach +200 kg bez kilku krawężników w bagazniku może być ciężką przeprawą dla uzębienia. Ma to sens, czy kolejny bajer?

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 301
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: rembacz »

Ot taki właśnie problem by połączyć codzienny dojazd do pracy z wyjazdami w teren na kilka dni. Oczywiście nie rezygnując z komfortu jaki zapewnia hydro.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 454
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Meris »

na TLC80 OME tyl +200kg mnie i na pustej niepszeskadza... zawsze moga cut mnej powietsza w oponach i juz mietko..
Waznej jest gwarancja, ze jak cos padnie - hidraulik czy pneumo, zeby normalnie dalej jechac a nie na lawece z powrotem... dla tego i ekperimentujiemi z standartowymi sprezynami +hidro...

Grunthor
Posty: 54
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Grunthor »

daRon pisze:Nie chciałbym psuć Merisowi wątku, ale......
jak przeczytałem o dodatkowych sprężynach postanowiłem coś napisać.
rembacz pisze:Ot taki właśnie problem by połączyć codzienny dojazd do pracy z wyjazdami w teren na kilka dni.
a nawet tygodni . Ja również szukałem dobrego rozwiązania !
Meris pisze:. zawsze moga cut mnej powietsza w oponach i juz mietko..
taak. Zmniejsz ciśnieie do 0.8 atm jedź 120 km/h i po 2000-3000 km podlicz efekty takiej jazdy :D

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 454
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Meris »

starcy i 1,8-2,0 atm i juz mietko jedzi... a na dalekie wyprawy pszeloty asfaltem 3,0-3,5 pumpujiemi :)

Grunthor
Posty: 54
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Grunthor »

daRon pisze: może Grunthor przybliży nam dokładniej z pozycji posiadacza takowego,
Wezwany do tablicy odpowiem.
Dlaczego to założyłem
1. bo wnerwiało mnie bujanie, kołysanie załadowanego samochodu (obniżenie ciśnienia w kołach tylko zwiększa ten efekt), sunący po ziemi zadek (kąt zejścia), bo na zakrętach jak przesadziłem ze speed-em to miałem wrażenie że zaliczę boka, przy max załadowaniu w terenie duże kółka (tył) przy wykrzyżu ocierały w nadkolach.
2. bo nie ma ingerencji w fabrykę, jak się zj…bie to.. nie będzie działać i tyle (ale się nie zdarzyło prosta budowa).
3.koszty były relatywnie nie duże- miechy z zagranicy 350 zeta, reduktor z manometrem 50 zeta, zawór trójdrożny, kolanka, przewody, uszczelniacz do poł. pneumatycznych 200 zeta.
4. miałem- mam sprężarkę od blokady którą mogłem łatwo przysposobić do działania przy reg. ciśnienia.
5. wykonanie we własnym zakresie.
Efekty- wszystkie problemy z pkt. 1 zniknęły, samochód prowadzi się stabilnie jak gokart :wink: . Znacznie wzrosła prędkość w zakrętach (mniejsze przechyły boczne), brak dobijania tylnego zawiasu (poduszki działają progresywnie), łatwość użytkowania w czasie jazdy KLIK sprężarka i płynna regulacja pokrętłem ciśnienia. Natomiast w codziennym użytkowaniu samochód jest w wersji fabrycznej (ciśnienie 0,1 atm, bez wzmacnianych sprężyn).
Oczywiście jak pisałem wcześniej jest to tylko moja opinia- ma to sens.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 454
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Meris »

dzienkujie, ale na jakim auto i jakiem zawieszeniu to dodal ? na hidro zawieszeniu ?

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 454
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Meris »

takie cos zakladal ? Obrazek

Grunthor
Posty: 54
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Grunthor »

Dokładnie.

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 301
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: rembacz »

Grunthor
Podoba mi się to rozwiązanie. :D

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: seburaj »

gdzie to kupić - potrzebowałbym do J95... mam kompresor na pokładzie

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: MariuszS »

Temat się ciekawie bardzo rozwija - moim zdaniem zasługuje na wydzielenie, bo tytuł wątku zawierający "hydro" jest trochę mylący.
Ja mam sprężyny o nieco zwiększonej ładowności (Medium Load Dobinsonsa) ale czasem przydałoby mi się znaczne zwiększenie ładowności, choćby na krótkiej trasie.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 454
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyprawówka na hidro zawieszeniu - warto ?

Post autor: Meris »

zalozylem podobny temat na rosijskim TLC forum... Hidro+airlift... poczekami moze tez majo pszypadki takiej instaliacji...

a kupic moze tu warto ? http://www.truckspring.com/suspension-p ... 60728.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ