Antena & ogrzewanie

Moderator: luk4s7

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Antena & ogrzewanie

Post autor: Art »

Nekają mnie drobne piedoły, o które chciałbym się Was zapytać.
Ostatnio z nieznanych przyczyn urwało mi sie prowadzenie anteny w VZJ 95. Taki plastikowy pasek zebaty do wysuwania i chowania anteny. Jak sie wyłacza silnik to rzęzi jak złoto i deko mnie wkurza.
Kupiłem nową antenę i zamierzam wymienić, podejrzewam że trzeba będzie zdjąć chyba cały błotnik żeby się dostać do mechanizmu.Czy jest to operacja z kategorii "rozłóż pół blacharki"? :)
Druga rzecz - idzie zima, a mam wrazenie ,ze wysiadło ogrzewanie. Daje na max ,a tam letni zefirek duje :cry: dmuchawa działa.Co z tym zrobić???

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: potrzeba »

właśnie przerobiłem temat wymiany anteny w 80.
w dwóch serwisach car audio państwo chcieli zrzucać całe nadkole bo inaczej się nie da :shock:
zaparłem się i zmieniłem całą antenę w 20 minut pod domem.
trochę gimnastyki ale można ...

jeśli tylko jest jakaś dziura w nadkolu od strony silnika sugeruje dokładne oględziny i próbę wsadzenia ręki w nadkole

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: kozi »

haha - jeżdżę z niechowaną anteną od ponad pół roku , zawsze jest coś ważniejsego do zrobienia, a w serwisie zawołali za nową .... 1810 zł :D

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: Art »

Operacja przez dziurę może byc karkołomna. Musze się dostać do mechanizmu, a później otworzyć go i wymienić sam maszt anteny. To tak jakby wymienić zawory przez rurę wydechową :D
Pozostanie chyba odkrecenie błotnika - czy to dużo roboty?

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: potrzeba »

ja antenę automatyczną wymieniłem na klasyczny bacik za 40 zł i jes o niebo lepiej.
a i krzaki mi jej nie połamią tak łatwo jak zapomnę schować i radio gra sobie zawsze.

wsadzić wielką łapę w nadkole od silnika nie było lekko ale można.

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: rico69 »

Co do anteny to też polecam bacik od dużego fiata, robi wyśmienicie, a fabrycznej zapomniałem ze dwa razy schowć i ...
Co do ogrzewania może być zakamieniona nagrzewnica (przerabiałem taki temat ale nie w LC),
lub uszkodzony elektrozawór od nagrzewnicy.

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: Black »

kozi pisze:haha - jeżdżę z niechowaną anteną od ponad pół roku , zawsze jest coś ważniejsego do zrobienia, a w serwisie zawołali za nową .... 1810 zł :D
z tego samego powodu jeżdżę już tak ze schowaną od 3 lat ;-)

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: Art »

Póki mam zapał to chce wymienić, szczegółnie ,ze nowy bacik to ca 120 PLN na ebayu. Auto jest nie nowe, co nie musi oznaczać ,ze co odpadnie to lepiue na taśmę ;-)

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: kozi »

swoją drogą to chyba dosyć awaryjny element skoro ten temat sie pojawił - tzn Wam też nawala ten ząbkowany plastik od chowania i wysuwania?

Grzegorz
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2008, 07:18
Auto: KDJ95"02

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: Grzegorz »

Nie wiem dokładnie co, bo jeszcze się do anteny nie dobrałem (nie wiem jak) ale również już mi się nie chowa.
Pozdr.

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: Art »

Okazuje się,że temat jest raczej mniej skomplikowany. Ogrzewanie jest na taka linke pod deska rozdzielczą, która jak się zablokuje to nie da rady ustawić ogrzewania. Awaryjnie mozna ustawić na sztywno (zawór pod maska na przedniej ścianie). Chwila szarpania się i działa - duje tak,ze na gaciach można jeździć :)

Co do anteny to trzeba odręcić nadkole i z tamtąd operować tj. otworzyć mechanizm wyjać stary plastik (często jest tam urwany) i założyć nowy maszt. Sam maszt najlepej kupic na eBay (koszt ca. 30 USD + przesyłka, nowka toyota 250 PLN).Teraz wszystko się ładnie chowa i wychodzi kiedy trzeba

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: LEX »

Nie wiem jak w serii 90, ale land cruisery 80 mają taką antenę, że nie trzeba nic rozkręcać, aby wymienić maszt i pasek zębaty. Potrzebna jest tylko druga osoba, która z kabiny będzie antenę wysuwać i chować. Nie wiem jak to jest dokładnie, bo mnie problem nie dotyczy, ale jakoś się wkłada nowy pasek zębaty i antena go sobie wciąga i tyle.

W razie gdyby kiedyś była potrzebna taka informacja to proszę o PW a odnajdę dokładną instrukcję.

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: Art »

Tak też jest w serii 90. Jeśli pasek się nie urwał to mozna go zamontowac poprzez zwykłe wciągnięcie, natomiast jesli pasek się zerwał i został w srodku mechanizmu to niestety trzeba ten kawałek stamtąd wyjąć.

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: kozi »

coś w tym jest - u mnie jednak system działa do półtorej długości segmentu anteny - jak wysunę wyżej to już się nie schowa, czyli pasek urwany

buła lx450
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:19
Auto: LEXUS LX450 vel( Toyota FZJ80)
Kontakt:

Re: Antena & ogrzewanie

Post autor: buła lx450 »

żeby nie zakładać nowego tematu, może mi ktoś powie cz wkład(maszt z zębatym paskiem) anteny elektrycznej od 100tki pasuje do 80tki :?: bo na alledrogo taki maszt za 65zł do 100tki, a mi właśnie zdechło :mrgreen:

ODPOWIEDZ