jakie głośniki do landa

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

jakie głośniki do landa

Post autor: Maru123 »

nie znalazłem podobnego tematu...

jakie głośniki standardowo są w J9? 16,5cm? Jeśli tak to czy ktoś wie czy wejdą 20cm?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: luk4s7 »

Odgrzewam kotleta.

Czy ktoś może modyfikował audio w J9? Zdycha mi jeden głośnik i czuję że to właśnie dobry pretekst do wymiany wszystkich na coś porządnego i dodanie wysokotonowych.
Nie lubię rzeźby wiec chciałbym zrobić tak jak ma Mesel o:
Obrazek

Pewnie się gdzieś da dokupić te maskownice. Wygląda mi to na oryginał.

Jakie głośniki polecacie? Jaki rozmiar generalnie potrzebny? Wszystkie 4 takie same?

Nie mam zamiaru robić z klekota filharmonii. Zależy mi tylko na sensownej poprawie fabryki i to za sensowną kasę (zdecydowanie setki a nie tysiące pln).

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: kylon »

O fajny temat. Też chętnie skorzystam z takowej porady w przypadku Hila. Tu otwory, maskownice i głośniki wysokotonowe są ale jakość dźwięku jest słaba.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: waldek_BB »

co do samego audio - moje znajomki audio file donoszą:
1. jak pod samo radio to helix blue 52
2. jak pod wzmacniacz to - spory wybór w zależności od tego kto jakiego dźwięku oczekuje
3. cokolwiek nie założysz - wygłusz dzrzwi
4. lepiej dobry przód niż jakieś 4
5. piszczek ma grać w ucho a nie w szybę - ładnie wygląda ta maskownica i tyle

pozdro :)

ps. wychodzi na to że to reklama ale polecają sklep essa.com.pl - sam tam kupowałem do avki

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: fazi1973 »

A moze ktos cos doradzi ...?
w zeszluym roku kupilem do auta dwa razy po Alpine i dwa razy po blaupunkcie
po jakim czasie zesraly sie trzy glosniki w ciagu paru sekund przestaly grac...;( nie wiem co moze byc spalone ??? nie mam wzmaka tylko pod radio

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: realBiker »

Podstawa to wygłuszyć drzwi kierowcy. maty samoprzylepne butylowe STP (nie bitumiczne montowane na opalarkę!). Trzeba zrobić z drzwi zamknięte pudło wyklejając od środka zewnętrzna blachę (za mechanizmem opuszczania szyby) i wewnętrzną (na tej trzyma się tapicerka drzwi i wszystkie kable). Lepimy tak aby pozaklejać wszystkie otwory techniczne, przepuszczając tylko kable. Ma zostać tylko dziura na głośnik i śruby/zatrzaski tapicerki. Taka operacja robi lepsza robotę niż wymiana samych głośników na jakieś kosmosy za kupę szmalu. Tak samo można zrobić z drzwiami pasażera jak chcemy wymienić też głośniki z tyłu. Ale samo wygłuszenie przednich drzwi + jakiś przyzwoity głośniczek + niedrogie radyjko zdecydowanie poprawiają odczynia z odsłuchu mp3. trochę tez pomaga na huk opon i skrzypienie zawiasu. Fabrycznie głośniki zą chyba 6 omowe, współczesne radia zaś robione pod 4 omy więc albo olewamy tył i robimy sam przód albo całość. Dla zaciekłych audiofili wypadało by wygłuszyć tez dach, podłogę, gródź silnika... Gwizdki polecam na śrubę w słupki na wysokości głowy, dać lewy w pasażera, prawy w kierowcę i przez zwrotnicę podłączyć pod wyjście LF/PF.
Do takiego auta jak j9 nie ma się co sadzić na radia za 2k i pozłacane i poświęcone kable. Jak pisałem trzeba porządnie wygłuszyć drzwi i będzie dużo lepiej.
A i głośniki dobierać o wysokiej efektywności (od 90 w górę), moc nie ma takiego znaczenia.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: hetman »

Podpinając 4 omowe głośniki do oryginalnej instalacji z radiem 6 omowym, mozesz spalic ale raczej najpierw wzmacniacz. Sprawdz rezystancje powinno cos wskazać jak nie są spalone, pewnie kolo 6 omow dla 4 omowego glosnika.

Wygłuszenie dwustronne drzwi to podstawa. Bez tego nawet nie warto zmieniać głośników. No chyba że ze z tragedii zrobić mniejszą tragedię;)

Ja ma u siebie w gwiazdce 2 omowe glosniki z 4 omowym (dobrym) radiem juz ponad rok. Jak się nie pałuje sprzeta za bardzo to lepszy wzmacniacz nie powinien polecieć.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: luk4s7 »

Odgrzebuję temat bo mnie wk... ten niedziałający głośnik.

Mam zamiar pójść po prostej, lotem koszącym - wymiana samych głośników. Niech no ktoś wskaże konkretnie jakie parametry mają mieć głośniki. Mam na myśli średnicę, rezystancję i jaką ramkę dokupić żeby weszły w miejsce oryginałów. Nie chcę żadnych przeróbek ani audiofilizowania. Wyjmuję stare - wkładam nowe. Koniec operacji.

Ma grać. Nie trzeszczeć na pół mocy i tyle.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: Mesel »

Takie głośniki jak ja mam są dostępne na allegro za 10zł oba. Mam na myśli maskownice.
W razie czego Łukaszu możesz zdjąć wymiary montażowe z mojego auta :)

W wolnej chwili puszczę fotki w dziale moja toyota jakie ja zastosowałem głośniki w zamian za oryginały. Wszystko gra z radiem toyoty i jest całkiem:)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

jakie głośniki do landa

Post autor: luk4s7 »

10zł?! Zaszalałeś! Obrazek

To może byś podpowiedział co i jak? Jakie wymiary, dystanse itd. Jak pisałem wyżej interesuje mnie Plug and Play.

A co powiesz na to? Na oko będzie pasować bez problemu?
Zobacz ofertę: HERTZ GŁOŚNIKI TOYOTA LAND CRUISER J90 3 RAV 4 III http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7079277051

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: Mesel »

U mnie to było fabrycznie a ja w ich miejsce dałem nowe ;)

No i 10zl jak byk !
http://allegro.pl/land-cruiser-90-95-20 ... 57205.html

Postaram sie w tym tygodniu maznac pościk to wszystko rozjaśni :)

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: Mirekk »

luk4s7 pisze:10zł?! Zaszalałeś! Obrazek

To może byś podpowiedział co i jak? Jakie wymiary, dystanse itd. Jak pisałem wyżej interesuje mnie Plug and Play.

A co powiesz na to? Na oko będzie pasować bez problemu?
Zobacz ofertę: HERTZ GŁOŚNIKI TOYOTA LAND CRUISER J90 3 RAV 4 III http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7079277051
Kilka dni temu miałem głosnik z przednich drzwi w dłoni, bo naprawiałem wiązkę.
Na oko wygląda, że to co zalinkowałeś będzie pasować. Ja mam nieoryginalne głośniki, ale te u mnie też są 4Ohmowe i grają prawidłowo.
A nie chce Ci się zdjąc boczku z drzwi i swoim okiem popatrzeć? To tylko jeden śrubokręt i kilka minut roboty.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

jakie głośniki do landa

Post autor: luk4s7 »

No nie chce mi się zbytnio. Ale chyba w końcu ugryzę temat bo teraz mam całkiem ciszę w aucie.
Nie mam anteny bo po wymianie przedniej szyby odjechała wraz ze starą (miałem Blaupunkta klejoną do szyby) no i głośnik od kierowcy prawie nie gra. Nie włączam więc. Na dłuższą trasę będzie nędza...

Jutro zadzwonię do gościa od aukcji i wypytaj co i jak. Jest z Łodzi więc może podjadę, pogadam i nabędę co trzeba.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: Mirekk »

A ta cisza w głośniku, to aby nie awaria przewodu?
U mnie były 3 przewody ułamane kompletnie, a następne 3 z popękaną izolacją. Twoje auto jest w podobnym wieku. Przyjrzał bym się tematowi, przy okazji. Bo jeśli przewód ledwo ledwo się trzyma na ostatnich włóknach, to i głośnik może prawie nie grać...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: jakie głośniki do landa

Post autor: luk4s7 »

A w którym miejscu miałeś problem? Bo mogę dać w sumie nowe przewody. Przynajmniej na przód to prosty temat.

ODPOWIEDZ