Dodatkowy hamulec ręczny/postojowy

Moderator: luk4s7

Demon
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:50
Auto: KZJ90
Kontakt:

Dodatkowy hamulec ręczny/postojowy

Post autor: Demon »

Hejka
Czy ktoś z was eksperymentował z dołożeniem do swojej toyoty hamulca postojowego lub dodatkowej pompy?
Doczytałem sie już że w J9 hamulec ręczny nie jest to najszczęśliwiej rozwiązany i słabo działa ale nie myślałem że aż tak.
Pare wypadów w teren praktycznie zdezaktywowało mój ręczny i zaliczyłem ostatnio lekki obciach u znajomych jak mi sie autko z podjazdu z sturlało.
Wyczyszczienie & regulacja na tych cudownych tarczobembnach pomoło na 1 wypad w błoto.
W związku z tym zastanawiam sie albo nad patentem rodem z :oops: landrowera, czyli hamulcem na wale albo nad dodatkową pompą która będzie połączona pod normalny ręczny i zablokuje 1 obwód podczas postoju.

Czy ktoś już stosował taki patent?
Są jakieś przemyślenia?
Pozdro
D.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Dodatkowy hamulec ręczny/postojowy

Post autor: Tuco »

A linkę sprawdzałeś czy nie jest za bardzo wyciągnięta?

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Dodatkowy hamulec ręczny/postojowy

Post autor: bigi »

cegle woz w bagazniku i podkladaj... a tak na powaznie to nie zauwazylem problemow. Mam autko pare miechow ale reczny chodzi uwazam rewelacyjnie (odpukac), moze dlatego ze mam porownanie to terrano hehe ;)

Demon
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:50
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Dodatkowy hamulec ręczny/postojowy

Post autor: Demon »

Cegła hm... :lol:
Lewa strona trzyma lepiej, linka leży niesymetrycznie ale ..
nie wiem czy kwestia linki, czy bębnów ale ewidentnie błotko im nie służy.
Żadna atrakcja rozbierać hamulec co 2 tygodnie :twisted:
Rozbiorę jeszcze raz w weekend a jak nie pomoże to chyba faktycznie dołożę 2 pompę bo z tego co obejrzałem dokładanie hamulca na wał to jest dzika robota.
.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dodatkowy hamulec ręczny/postojowy

Post autor: seburaj »

zdupcone sa te hamulce w tojocie, niestety...
i mówie to nawet przy bardzo dużej sympatii dla marki jako takiej :|

czemu ?
cztery tłoczki w przednich zaciskach to strzał w kolano - prędzej czy później ta technika rodem z motocykli zaczyna niedomagać, któryś tłoczek staje i zaczyna sie kantowanie...

zacisk pływający na tych podupconych suwadłach z gumkami z tylo to tez jakas wydumka... zamiast dac dwutloczkowy stały :roll:

no a ręczny to juz epopeja :mrgreen:

ODPOWIEDZ