A może tak zrobić "pomnik" z J9 ;-)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

A może tak zrobić "pomnik" z J9 ;-)

Post autor: Black »

Polecam chętnym, ja się chyba na razie wstrzymam ;-) (ogranicza mnie wysokość garażu):
http://forum.ih8mud.com/showthread.php?t=153893

I tak sobie myślę patrząc na "całokształt twórczości" ciekawe po co to gość zrobił?
Z drugiej strony miło, bo już widać co i jak, tylko trza by jeszcze zweryfikować, czy dla "automata" to zadziała...

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

ja sie już wyleczyłem z podkładek pod budę. ciekawe rzeczy się dzieją podczas dzwonka. ;)
zapytaj Kiljona ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Hmm. Fajnie pokazane jak to robić prawie krok po kroku lecz sposób wykonania jest wręcz dramatyczny. Chodzi mi przede wszystkim o te milon podkładek nad czerwona tuleją -gdzie tu sztywnośc konstrukcji oraz cięte piłką podkładki. Równoległośc powierzchni jest tu bardzo istotna. Najlepiej to dać tokarzowi do wytoczenia. Tu widać jak gość ciachał z różnych kierunków obracając wałek. Blaszka do podniesienia zderzaka wraz z zeszlifowaną śrubą raczej nie zacheca do powielania patentu. Warto zrobić coś podobnego lecz w innej klasie estetyki i wiedzy technicznej :wink:
Ładnie przedłużona rura dolotowa do turbo z puszki filtra powietrza oraz podniesiona kolumna kierownicza.
Połączona z tyłu rama z budą to bardzo złe rozwiązanie. Buda pracuje na wybojach w stosunku do ramy.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

A tak odświeżając temat moja raczej nie pomnik a nie zmieściłem się wczoraj na parking piętrowy w Centrum Handlowym 8) A przed liftem elegancko wieżdżałem

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: A może tak zrobić "pomnik" z J9 ;-)

Post autor: kozi »

a ja mam pytanie odrobinę tylko w temacie:

standardowy plastikowy przedni zderzak jest mocowany do budy czy do ramy?



[bo nadkola łączą się ze zderzakiem a są montowane do budy oczywiście]

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: A może tak zrobić "pomnik" z J9 ;-)

Post autor: kylon »

Metalowe wzmocnienie zderzaka zamocowane jest do ramy oczywiście za pomocą łap po obu jej stronach. Łapy łączy delikatna metalowa belka zaokrąglona jak plastikowy zderzak. Sam plastik zderzaka przymocowany jest na zapinki pod atrapą przednią, z boku na wkręty i od spodu do wystających blach idących od belki.

ODPOWIEDZ