Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: luk4s7 »

Kupowałem w ASO, ale wiem że Kylon ma/miewa je w atrakcyjnych cenach. Nówki oczywiście.

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: buggie »

Na allegro jest za 2400, ale liczę jeszcze na używkę

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: buggie »

faktycznie ciężki temat z tym siłownikiem/silniczkiem :? Oglądałem dzisiaj trzy sztuki j9 na szrotach i we wszystkich pęknięta obudowa.

A czy czasem z j12 nie podchodzi ten sam silniczek?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Podchodzi. Wtyczka chyba jest inna - ale niekoniecznie :wink:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Jak by ktoś bardzo chciał to blokada którą wymieniłem na nową miała korpus cały, natomiast dekielek od strony dyfra właściwie nie istnieje. Mogę ją odstąpić jeśli komuś się przyda do reanimacji, albo na części. Wnętrze nie napawa optymizmem (korozja i błoto). No ale może jak ktoś ma 5 szt. to złoży jedną ;) Zawsze to ponad 2 kzł można zaoszczędzić.

Blokada została u mechanika, oddam jeśli nie wyrzucił (ale ma taką kupkę złomu to może jeszcze tam leży).

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: zombi »

szukam czegos do reanimacji i chetnie bym to przytulił- ale musiało by poczekać 3ý tygodnie jak wrócę do domu.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Blokadę (silniczek) zakładamy na zablokowanym moście czy odblokowanym? Jak wcześniej pisałem mechanik zrobił tak że niby działało ale lampka migała, wymieniłem czujnik i dalej migała, kable dobre.

Pojechałem na piaskowe górki, podjazd z blokadą (migającą) ciągną 2 koła, nagle pyk, pyk i już tylko jedno dyfer się odblokował. Później próbowałem blokować i odblokowywać ale juz nie działa wcale. Teraz tak myślę że może siłownik był założony na blokadę która była w złej pozycji (odblokowany)?

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: waldek_BB »

ten wątek jest za długi a ta informacja napewno była - na zamkniętym raczej

podnieś koło z tyłu i sam się przekonasz - nie trzeba na górki jeździć - wystarczy lekko ruszyć kołemi blokada zaskoczy - sam tak robię co jakiś czas żeby być pewnym czy działa blokada jak należy

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Problem rozwiązany (jakiś miesiąc temu).
Może to się komuś przyda:
1. blokadę można założyć i na zablokowanym i odblokowanym dyfrze, nie ma to znaczenia - przetestowane w praktyce,
2. w moim przypadku (silniczek blokady nowy), problem tkwił dodatkowo w "popychaczu", blokada nie była nigdy używana przez poprzedniego właściciela, na "popychaczu" pojawiła się rdza która nie pozwalała do końca przesunąć się temuż popychaczowi. Wynik taki że blokada trochę się blokowała, ale nie do końca i nie zawsze. Do tego czujnik prawidłowo wskazywał że nie jest zapięta (przynajmniej do końca).
Po rozebraniu i wyczyszczeniu korozji tego elementu, działa bez zająknięcia.

Luksky
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 07:31
Auto: J95, 3.0 D4D KDJ FTV
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Luksky »

Pytanie żółtodzioba. Tyle pisza o tejże blokadzie realizowanej za pomocą siłownika pneumatycznego. Posiada ktoś?

pablitoo2006
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2017, 11:26

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: pablitoo2006 »

Witam wszystkich serdecznie
Jestem na tym forum NOWYM (aczkolwiek troszkę juz Toyotką jeżdzę) a juz z problemem.
Nabyłem LC J90 ale nie długo nacieszyłem się jego jazdą bez uwag.
Problem dotyczy tak obszernie rozpisywanej blokady tylnego mostu.
Działała ale nagle przestała. Miga na czerwono, nie wydaje żadnych dzwięków i nic się nie załącza.
stąd pytanie: ja nie jestem tego sobie sam zrobić ale może polecicie mi uczciwego mechanika w centrum Polski który nie ucząc się na moim aucie dokonałby fachowej i pewnej naprawy.

wszelkie uwagi i informacje mile widziane - dziękuję za pomoc :-)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: sebastian44 »

Najpierw sprawdz kolego samemu czy prąd tam dochodzi, tzn czy na wiązce pojawia sie napiecie- na jednym kabelku powinno ono pojawiać się i znikać. Jeżeli wiązka cała to pozostaje rozebranie..

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Heres »

Czy ktoś na forum reanimuje blokady czy należy kupić nową? Moja obuwoda powoli zaczyna pękać.

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: buggie »

Jak powoli to oddaj do spawania aluminium. Używki raczej nie znajdziesz, więc albo ją naprawisz albo kupuj nową, ewentualnie można jeździć bez (tak jak ja).

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: luk4s7 »

Sprzedałem swego czasu sprawną blokadę która miała tylko dekiel od strony mostu średnio skorodowany. Reszta w bardzo dobrym stanie. Nie mogę więc się zgodzić z twierdzeniem że nie dostaniesz używki. Choć z drugiej strony mówi się że wyjątek potwierdza regułę... :)

ODPOWIEDZ