J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
gesio
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2011, 07:56
Auto: TLC120
Kontakt:

J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: gesio »

mam krótkiego J9 i z tyłu nie ma zaczepu a haka tez nie mam, zastanawiam się czy dorobić zaczep-mam taki fachowy z patrola czy hak dokupić bo jak mnie przyjdzie do tyłu wyszarpać to nie ma za co złapać oprócz tłumika :twisted: a i ja kolegi z opresji nie miałbym jak wydostać.
pytanie takie czy za hak można normalnie kinetykiem łapać czy nie za bardzo bo słyszałem że hak się nie nadaję do takich zabiegów :roll: ? a jesli hak to czy do 5d jest taki sam jak do 3d??

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: speedy »

Hello
Ja przerabialem ten temat dawno temu. Nawet rzucilem ten sam chyba tytul tylko wersja 5 drzwiowa mnie dotyczy. Myslalem o hakach i nawet przez przypadek kupilem jeden bo przy okazji przyda sie do przyczepy ,a tu zonk.
Mala stluczka, facet wjechal w tyl przyczepy ktora za soba wloczylem, u niego wygieta tablica rejestracyjna i tyle. U mnie przyczepa cala zaczep przyczepy oczywiscie do wymiany ale zebys ty widzial co zostalo z haka to o zgrozo. Wiem niektorzy powiedza ze on zamortyzowal cale uderzenie ale mam to gdzies wole miec kawal dobrego szpeja gdzie jak podepne 4-tonowa przyczepe czy kinetyka to hak po pracy dalej ma byc w stanie jak przed podpieciem. Wiec znajdz dobrego spawacza albo zaklad ktory robi takie rzeczy (u mnie zrobil to zaklad Twardego i po dzis dzien hak jezdzi ciagnie i szarpie) kup rure profil zamkniety ja mam 8X8 gruba scianka 3,2 mm albo grubsza dokladnie nie pamietam ze dwa kawalki blach co by wygiac mocowania do ramy kup na alegro kule i po sprawie. Dla tych co chca zgodnie z prawem to pojedz na zlom i wymontuj tabliczke z jakiegos zlomka tylko zeby bylo napisane w miare uczciwie ile ma to ciagnac(zeby sie nie okazalo ze wyspawa hak jak do czolgu a tabliczke wezmiesz od Tico)
ps. caly hak wyniosl mnie troszke wiecej niz te badziewiaste z allegro po 300-400 zl
jak chcesz to podesjle ci foto jak to zrobic zebys zaniosl jakiemus swojemu kowalowi co by wiedzial co i jak gdzie chytac.

Awatar użytkownika
gesio
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2011, 07:56
Auto: TLC120
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: gesio »

czyli u ciebie wygięła się ta cała belka do której przykręcony jest hak z kulą?? a wygląda na taka mocną, więc po mocniejszym szarpaniu kinetykiem pewnie też się wygnie :roll: podeslij zdjęcia jak możesz gesio@wp.pl trzeba będzie coś wykombinować

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: Rafi »

Ja miałem ten sam problem, a hak zdjąłem, bo nic nie holuję. I tak myślałem, myślałem, aż w końcu jak jechałem do Wypraw4x4 na wymianę zawieszenia to wziąłem ten hak, Kylon obejrzał i powiedział, że jest pancerny, żeby się nie zastanawiać tylko zakładać spowrotem. Raz nim już szarpałem i jest git, chociaż oczywiście to żaden wyznacznik. Ale taki mam wniosek, że może ten hak, o którym pisze Speedy, był słaby. A po drugie wiadomo co napiszę :mrgreen: Przyjął całą siłę i tak ma być. Ja po ponownym założeniu haka, prócz tego, że mam czym szarpać to zauważyłem jeszcze, że to wygodny stopień oraz czujnik parkowania.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: Kwieczor »

Rafi pisze:Ja miałem ten sam problem, a hak zdjąłem, bo nic nie holuję. I tak myślałem, myślałem, aż w końcu jak jechałem do Wypraw4x4 na wymianę zawieszenia to wziąłem ten hak, Kylon obejrzał i powiedział, że jest pancerny, żeby się nie zastanawiać tylko zakładać spowrotem. Raz nim już szarpałem i jest git, chociaż oczywiście to żaden wyznacznik. Ale taki mam wniosek, że może ten hak, o którym pisze Speedy, był słaby. A po drugie wiadomo co napiszę :mrgreen: Przyjął całą siłę i tak ma być. Ja po ponownym założeniu haka, prócz tego, że mam czym szarpać to zauważyłem jeszcze, że to wygodny stopień oraz czujnik parkowania.
100% agree - na haku z Hakpolu za 380 pln wyszarpywałem innego wklejonego hila na lince (nie kinetyku) o długości 2 metrów (nie było miejsca, bo kolega się wkleił tak, że z przodu bagno a z tyłu skarpa) - szekla założona na kulę haka i wszystko było ok,

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: speedy »

Powiem jeszcze tyle ze jak czasem widuje haki chyba to sa oryginalne toyotu to wygladaja wedlug mnie spoko.Ale te zamienniki nie wiem czy z hak polu (nie chce nikogo obrazac czy urazac )bo juz nie pamietam ale zaplacilem cos kolo 350 zl z allegro. to dla mnie sa za slabe tym bardzie ze przy stluczcce gdzie w osobowce sie nic nie stalo zgiela sie tylko rej. jak pisalem u mnie hak na zlom no ok powinien przyjac na klate sile ale kwestia jaka nie tak mala dodoatkowo powiem ze kula zlozyla sie i zaparla o oslone baku a mozna sobie latwo odpowiedziec co dgyby byla sila wieksza to co bak tez na zlom.
Po za tym Twardy zrobil to tak ze mam z ramy jak by dwie lapywypuszczone do ktorych moge przykrecic co tylko chce nawet brony jak by trza bylo.
ps. zdjecia przesle jutro
Reasumujac jesli nie masz oryginalnego i tak musisz wylozyc z 5 stowek czy tam ile to rob u ~kowala~~

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: speedy »

Przepraszam pisze na telefonie w aucie. I sam widzę ze nie da się tego normalnie przeczytać wiec jeszcze raz.


Powiem jeszcze tyle ze jak czasem widuje haki, chyba to są oryginalne Toyoty to wyglądają według mnie spoko.Ale te zamienniki nie wiem czy z hakpolu (nie chce nikogo obrażać czy urażać )bo już nie pamiętam ale zapłaciłem coś kolo 350 zł z allegro. To dla mnie są za słabe tym bardzie ze przy stłuczce gdzie w osobówce się nic nie stało , zgięła się tylko rej. jak pisałem u mnie hak na złom.
No ok powinien przyjąć na klatę sile ale kwestia jaką . Nie tak mala . Dodatkowo powiem ze kula złożyła się i zaparła o osłonę baku a można sobie łatwo odpowiedzieć co gdyby siła była większa ,to co bak tez na złom.
Po za tym Twardy zrobił to tak ze mam z ramy jak by dwie łapy wypuszczone do których mogę przykręcić co tylko chce nawet brony jak by trza było.
ps. zdjęcia prześle jutro
Reasumując jeśli nie masz oryginalnego i tak musisz wyłożyć z 5 stówek czy tam ile to rób u ~kowala~ według mnie

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: Kojot »

Dodatkowo hak zabezpieczy Ci auto przed urwaniem tylnego zderzaka w razie "W" . Co do wyszarpywanie to nie ma się co obawiać daje rade :wink:

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: Kojot »

Mówię oczywiście o oryginale raczej były problem żeby go uszkodzić


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gesio
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2011, 07:56
Auto: TLC120
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: gesio »

a czy do 3d i 5d jest taki sam hak? kupiłbym używkę w oryginale :roll:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: oskar »

Też mam podobny i daje radę, zaś wtyczka na takiej blaszce już mi dwa razy się zmieliła w zwykłym dole z błotem :? .

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: klepa »

Kojot pisze:Mówię oczywiście o oryginale raczej były problem żeby go uszkodzić


Obrazek

Obrazek

Mam właśnie taki i uratował mi w zeszłym roku tyłek, gdy facet za mną na letnich oponach w grudniu chciał się zatrzymac przed światłami. On w Mercedesie A miał pół przodu do robienia, ja pęknięty zderzak z tyłu.

Niestety tylko metalowa blaszka z wtyczką lubi się urywać w błocie :(

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: J9 3drzwi brak zaczepu z tyłu

Post autor: Rafi »

Ja tam nie mam tej wtyczki, przecież nie po to zakładałem ten hak, żeby śmigać z przyczepą :mrgreen:

ODPOWIEDZ