Jak zdjąć alternator?

Moderator: luk4s7

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Jak zdjąć alternator?

Post autor: LandIce »

Hej
Stałem się szczęśliwym ( jak na razie) posiadaczem KZJ95 z '98 :D ale wiem że mam parę rzeczy do zrobienia przy tym autku.
jak w temacie to właśnie alternator. Słychać łożysko już z daleka no i ładuję troszkę powyżej 11v (o ile to można nazwać ładowaniem) tak więc chciałem się zabrać za jego wyjęcie a potem wyminę lub naprawę tylko problem w tym że nie wiem jak się do tego zabrać :( ... Dużo jest z tym roboty? Trzeba mieć jakieś specjalne narzędzia? Czy trzeba pamiętać jakieś kolejności? Chcę się nauczyć robić pewne rzeczy przy samochodzie sam i dlatego proszę Was o pomoc.
Pytanie dotyczy tylko demontażu/montażu

P.S. nie pogardził bym jakimś ksero manuala do zrobienia tego. (nawet w angielskim.)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: Grzmocik »

Pewnego razu w Bendiksie zeszło mechanikowi ok 2h na demontaż/montaż wymiana diod.
Trzeba wyjąc aku razem z uchwytami mocującymi i masz już w miarę dostęp do alternatora.

Co do instrukcji (ogólnej) to są na forum. A na elektrodzie jest polska wersja.

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: LandIce »

Dzieki za podpowiedź :) a po zdjęciu aku. itp. to tylko poluzować alternator, zdjąć paski, odpiąć kabel i wsio? jak to dokładnie wygląda krok po kroku?

Nie moge znaleźć tego manuala do Toyotki na elektrodzie... :? jest tylko instrukcja obsługi...

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: Grzmocik »

To się nie dogadaliśmy z tym manualem, miałem na myśli instrukcję.

A co do alternatora to nie pamiętam żeby coś jeszcze było demontowane a patrzyłem im na ręce. Więc będę się upierał, że po wyjęciu aku da się alternator wykręcić.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: finger »

U mnie mechanik starej daty wyciagnal alternator w godzine bez kanalu :) takze chyba to nie duzy problem....

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: pablo200 »

Altek mocowany jest na 1 śrubie do bloku. Przed jej odkręceniem musisz poluzować śrubę od naciągu i pchnąć go w dół ( w stronę silnika) tak aby zdjęć z niego paski paski. Jedna uwaga, mój po regeneracji nie wchodził w jarzmo więc diaksik poszedł w ruch. Ogarnołem to jako kompletny laik w godzinkę w garażu przy 2 st C. JAkby coś wal na priv. :lol: :lol: :lol:

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: LandIce »

ale klops. coś źle spojrzałem sprawdzając ładowanie i okazało się że aletk. ładuje 14.3(jakoś tak) więc jest ok. :oops:
to słaby aku. był przyczyną złego odpalania a nie brak ładowania...no cóż każdy się myli
ale swoją droga to i tak w niedługim czasie dam znać bo pada mi łożysko w altku. zrobię kilka ładnych zdjęć i wrzucę na forum. może uda się zrobić w tym wątku małego manuala jak wymienić alternator :wink: niedługo się odezwę :D

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: realBiker »

na allegro są książki serwisowe, kupłem takie http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-p ... 79633.html" onclick="window.open(this.href);return false; w sumie to wszystko tu jest ładnie opisane jak się co rozbiera i składa. Problem może być z wysyłką na Islandię :)

LandIce
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:20
Auto: J95
Kontakt:

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: LandIce »

no właśnie już chciałem kupić tę książke, nawet prosiłęm o podesłanie choć kilku stron w pdf. żeby zobaczyć co i jak w środku ;) ale to było jeszcze przed kupnem auta i też nie wiedziałem czy warto to mieć.... polecacie?

z wysyłką to sobie poradze ;) w końcu to "tylko" północny Atlantyk blisko koła podbiegunowego i nadal w Europie :lol:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Jak zdjąć alternator?

Post autor: realBiker »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

proszę.

ODPOWIEDZ