Krzyżaki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Krzyżaki

Post autor: oskar »

Mam pytanie czy w kwestii krzyżaków można znaleźć jakieś warte uwagi zamienniki czy brać z ASO?
Jakiego kosztu się spodziewać?
Zna ktoś może wymiary krzyżaków na tylnym wale przy tylnym dyfrze i na przednim wale przy centralnym dyfrze? :D Choć wydaje mi się że mają ten sam wymiar.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: seburaj »

jak mierzylem z grubsza, suwamiarką (zamontowane w wałach) to wygladało, że wszystkie takie same

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: oskar »

28 x 80mm?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: seburaj »

a nie pamietam... musiałbym iśc do garażu pomierzyć zapasowy krzyżak - ale mi sie okrutnie nie chce bo mam grypę posobotnią :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: czobi »

Toyo. bdobre tanie i wytrzymale.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: MaxLux »

czobi pisze:Toyo. bdobre tanie i wytrzymale.
Dobre to jest tanie wino bo jest dobre i tanie :mrgreen:
Ostatnio mialem dylemat oryginal czy Toyo ale po obejrzeniu stanu Toyo po roku uzytkowania... :shock:
z syczacym wezem z kieszeni wyskoczylem z orginalu z klubowa znizka u Kylona za niecale 1kpln za komplet na wal :twisted:

Pamietajcie ze nabijanie krzyzaczkow co roku dwa tez koszuje i kiedys sie skonczy wymiana walu :| bo gniazda przy nabijaniu tez sie niszcza :roll:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: seburaj »

co prawda, to prawda
ale cena oryginałów jest tak skrajnie nieprzyzwoita, że aż nieakceptowalna :roll:

w dodatku - moim zdaniem - różnica w jakości wykonania i materiałach (toyo vs ASO) nie upoważnia do aż takich bandyckich cent - kłania sie tu po prostu polityka cenowa koncernu i chęć wyśrubowanego zarabiania na częściach zamiennych... a to już budzi mój wewnętrzny sprzeciw, i choćby dlatego bede czesciej wymieniał zamienniki :|

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: finger »

Po ile te zamienniczki?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: Michalkrk »

dlatego wazne aby po kazdej zabawie w blocie kercherem dokladnie umyc podwozie a nastepnie wszystkie krzyzaki przesmarowac smarownica do przebicia , ja swoje smarowalem raz na 1000km ,oczywiscie wielokliny rowniez ,wazne aby do wileloklinu wstrzyknac smar dwa trzy razy i wystarczy ,inaczj mozna uszkodzic krzyzaki ! poniewaz tuleja wieloklinu z nadmiaru wstrzyknietego smaru bedzie dzialac jak amor gazowy obciazajac krzyzaki

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: Jureq »

rozsądne jakościowo (nie tanie) są produkty Spicer'a trzeba tylko dobrać odpowiedni:http://www2.dana.com/Expert/wc.dll?hvts ... c~2~13~04~

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: Michalkrk »

tak mi chodzi po glowie czy nie byloby krzyzakow w sklepie z lozyskami ? ,np. krakow gromadzka ,czasami pudeleczko jakiegos pakowacza podwaja wartosc lozyska :x

Kondi
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2010, 00:18
Auto: J95 D-4D
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: Kondi »

Niedawno zakupiłem krzyżak w intercars do naszego modelu. Koszt 80 zł, firmy nie pamietam niby made in japan. Auto jeździ i nie objawia żadnych wibracji czy takich tam. W salonie toyoty 500 zł więc pozdrowiłem tych panów... Pozdrawiam

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: finger »

I tak najlepsza przebitka jest na regulatorze napięcia do alternatora: w ASO 750zł, ten sam u nas w Bendixie (bo bendix naprawia dla ASO) 40zl :D 710zł marży...sorry za kasztana.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: czobi »

MaxLux pisze:
czobi pisze:Toyo. bdobre tanie i wytrzymale.
Dobre to jest tanie wino bo jest dobre i tanie :mrgreen:
Ostatnio mialem dylemat oryginal czy Toyo ale po obejrzeniu stanu Toyo po roku uzytkowania... :shock:
z syczacym wezem z kieszeni wyskoczylem z orginalu z klubowa znizka u Kylona za niecale 1kpln za komplet na wal :twisted:
nie chce sie wymundzrac ale mi tam robi jeden od 2007 i jest mu git.
przeciw twej teori wole wymienic 7 za 50 niz jeden 350 bo i tak krzyzaki sie sypia
bo musza jak filtry i klocki. moze jestem w mylnym bledize ale zyc w nim bede :mrgreen:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Krzyżaki

Post autor: oskar »

Widzę, że z marką nie ma ciśnienia (oczywiście bez przesady :wink: ) no a jak z rozmiarem, bo tutaj ma znaczenie :mrgreen:
Mój pomiar dał 28x80mm i szukam potwierdzenia u bardziej doświadczonych.

ODPOWIEDZ