Snorkel w VZJ-cie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Snorkel w VZJ-cie

Post autor: speedy »

Prosze niech mnie ktos oswieci czy po zamontowaniu Snorkel-a obudowa filtra powietrza zostaje wyeliminowana z samochodu. Zmierzam do tego czy zrobi mi sie tam miejsce na drugi akumulator ?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Snorkel w VZJ-cie

Post autor: Maru123 »

obudowa zostaje. ew. możesz ją wyrz\ucić i wstawić na to miejsce zwężkę z filtrem np kn. jak znajdę u siebie na dysku foto to podeślę

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Snorkel w VZJ-cie

Post autor: Rafi »

U mnie w VZJ-cie została. Po jakimś czasie odwróciłem wlot na snorkelu tyłem do kierunku jazdy- nie ma żadnej różnicy w jeździe, a jest ciszej. Nie wiem czy tak się robi, czy nie :wink: K&N i innych, jakby markowe nie były, filtrów nie polecam do auta używanego poza asfaltem, VZJ-cie taki filtr nic nie da, bo i tak się zbiera, za to puszcza to dużo więcej syfu niż fabryczny filtr. Ja już sobie odpuściłem wkładki i stożki nawet w plaskaczach, sam organoleptycznie sprawdziłem co się dzieje za filtrem przy seryjnym filtrze i przy jakimkolwiek sportowym. Cudów nie ma, jak filtr ma coś dawać to i musi stawiać mniejsze opory. Zresztą jest też parę testów porównujących jakość filtrowania seryjnych i sportowych filtrów w necie jak się poszuka. Widziałem też niejedno rallycrossowe auto, grubo dłubnięte, a z seryjnym fitrem- tłumaczono mi, że owszem jest przez to wolniej, ale trwałość silnika wzrasta znacząco.

ODPOWIEDZ