Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 90?

Moderator: luk4s7

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 90?

Post autor: krzymal »

Witam.
Jak w temacie. Zapala mi się kontrolka poduszek i gaśnie po przepisowych 6s. Po czym znowu się zapala i świeci cały czas. Czy można to jakoś zdiagnozować? O ile wiem Land Cruiser 90 (mój rocznik 2000) 3.0 TDI nie ma OBD. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: gif_kuba »

pod maską na silniku masz czarne złącze - na deklu pisze DIAGNOSIS z tego co pamiętam
otwierasz dekiel i zwierasz piny E1 - TE1 (lub E1 - TC nie pamiętam dokładnie)
potem włączasz zapłon i liczysz mignięcia kontrolki SRS
podaj liczbę mignięć i wtedy znajdziemy co go boli

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: krzymal »

gif_kuba pisze:pod maską na silniku masz czarne złącze - na deklu pisze DIAGNOSIS z tego co pamiętam
otwierasz dekiel i zwierasz piny E1 - TE1 (lub E1 - TC nie pamiętam dokładnie)
potem włączasz zapłon i liczysz mignięcia kontrolki SRS
podaj liczbę mignięć i wtedy znajdziemy co go boli

Zmostkowałem E1-TE1 i dziwna sprawa...kontrolka check engine miga mi cały czas, naliczyłem do 200 mrugnięć i dałem spokój :?

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: Art »

krzymal pisze:
gif_kuba pisze:Zmostkowałem E1-TE1 i dziwna sprawa...kontrolka check engine miga mi cały czas, naliczyłem do 200 mrugnięć i dałem spokój :?
To oznacza ,że nie masz błędów. Oprócz tej kowalskiej :mrgreen: metody można do złącza podłaćzyć komputer i odczytać błędy/dane. Do tej operacji potrzebne jest tylko przejście na inne złacze i wielu magików nie kuma o co chodzi. Choć nie jest wykluczone, ze da sie sporawdzić tylko błędy związane z silnikiem.

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: krzymal »

Art pisze:
krzymal pisze:
gif_kuba pisze:Zmostkowałem E1-TE1 i dziwna sprawa...kontrolka check engine miga mi cały czas, naliczyłem do 200 mrugnięć i dałem spokój :?
To oznacza ,że nie masz błędów. Oprócz tej kowalskiej :mrgreen: metody można do złącza podłaćzyć komputer i odczytać błędy/dane. Do tej operacji potrzebne jest tylko przejście na inne złacze i wielu magików nie kuma o co chodzi. Choć nie jest wykluczone, ze da sie sporawdzić tylko błędy związane z silnikiem.

Połączyłem E1 z TC i migała kontrolka poduszek, zaraz policzę i napiszę...

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: krzymal »

To oznacza ,że nie masz błędów. Oprócz tej kowalskiej :mrgreen: metody można do złącza podłaćzyć komputer i odczytać błędy/dane. Do tej operacji potrzebne jest tylko przejście na inne złacze i wielu magików nie kuma o co chodzi. Choć nie jest wykluczone, ze da sie sporawdzić tylko błędy związane z silnikiem.[/quote]


Połączyłem E1 z TC i migała kontrolka poduszek, zaraz policzę i napiszę...[/quote]


Dobra, więc tak. Licząc mrugniecia wychodzi coś takiego: 14, 54, 64, 74. (liczyłem mrugnięcia kontrolki poduszek)

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: jezus »

Nie lepiej staranowac jakieś drzewo :mrgreen: ..... otworzy sie poduszka albo i nie.....jak nie... to znaczu że coś nie styka... jak tak..... to znaczyć będzie że była dobra.... :mrgreen: ......

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: gif_kuba »

jutro rano podam Ci co te bledy oznaczaja

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: gif_kuba »

Art pisze: Oprócz tej kowalskiej :mrgreen: metody można do złącza podłaćzyć komputer i odczytać błędy/dane. Do tej operacji potrzebne jest tylko przejście na inne złacze i wielu magików nie kuma o co chodzi. Choć nie jest wykluczone, ze da sie sporawdzić tylko błędy związane z silnikiem.
to standardowa procedura stosowana w ASO opisana w Repair Manualu, a nie kowalska metoda. Komputer można podłączyć - Toyota Intelligent Tester 1 i ma w komplecie takie złącze (on zwiera odpowiednie piny i zlicza emitowane impulsy :mrgreen: ), ale ja nie jestem magikiem i nie znam się :twisted:

A diagnozuje się przez to złącze wszystkie diagnozowalne systemy w aucie, a nie tylko silnik :!:

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: krzymal »

gif_kuba pisze:jutro rano podam Ci co te bledy oznaczaja

z góry dzięki, jestem bardzo ciekawy co to się tam nawyrabiało. Szukałem w Necie opisu błędów ale kamień w wodę, nic nie ma, masakra jakaś :) hmm...auta tyle lat na rynku a w Necie czarna dziura...

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Czy ktoś wie jak zdiagnozować poduszki powietrzne w LC 9

Post autor: gif_kuba »

opis błędów:

14 - przerwa w obwodzie poduszki kierowcy
54 - przerwa w obwodzie poduszki pasażera
64 - przerwa w obwodzie napinacza prawego
74 - przerwa w obwodzie napinacza lewego

system wyświetla wszystkie błędy jakie zarejestrował, więc nie sugeruj się tym, że usterki nadal są wyświetlane
jeżeli wszystko będzie ok to poduszka sama zgaśnie, nie trzeba wykonywać żadnej procedury kasowania

wg tego, co powiedziałeś mi przez telefon to stawiam na uszkodzoną taśmę pod kierownicą

ODPOWIEDZ