Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Moderator: luk4s7

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: krzymal »

Witam.
Mam problem z funkcjonowaniem panelu kompas-przechyłomierz. Objaw jest taki, że w kółeczkach gdzie powinien pokazywać się przechył lub kompas nic się nie dzieje, są podświetlone ale to wszystko. Nic się też nie wyświetla w okienku tekstowym (też jest podświetlone) Działa natomiast panel środkowy, tzn. wyświetlają się tam teksty przy zmianie np. podświetlenia, czy inne. Urządzenie jest wpięte do kostki, to sprawdziłem. Nie wiem z czym jest połączone dalej i gdzie szukać przyczyny. Może ktoś mądrzejszy pomoże. Z góry dzięki i pozdrawiam.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: finger »

Probowales zrobic kalibracje klinomierza i kompasu wg instrukcji?

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: krzymal »

Próbowałem, brak odpowiedzi, tzn. urządzenie nie reaguje na próby kalibracji. Nic się na wyświetlaczu nie zmienia.

GrzegorzSG
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2011, 18:49
Auto: KZJ 90
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: GrzegorzSG »

Może spróbój odłączyć klemę od akumulatora i ponownie podłączyć i skalibrować kompas :?:

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: krzymal »

GrzegorzSG pisze:Może spróbój odłączyć klemę od akumulatora i ponownie podłączyć i skalibrować kompas :?:
Próbowałem...nic :(

krzymal
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2011, 10:00
Auto: J95
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: krzymal »

Widzę, że sporo osób czytało więc opiszę co i jak. Urządzenie już działa. Niestety było uszkodzone, a dokładniej moduł wyświetlacza. Urządzenie składa się z naszpikowanych elektroniką dwóch modułów- płyty głównej i modułu wyświetlacza. Po zakupieniu drugiego, używanego kompasu zdemontowałem panele wyświetlacza i zamieniłem je w urządzeniach. Mój kompas, po podłączeniu wyświetlacza z zakupionego urządzenia zaczął działać poprawnie. Natomiast zakupione urządzenie z moim wyświetlaczem wykazywało takie same objawy usterki. Co dokładnie padło nie wiem i już chyba nikt się nie dowie :) W tej chwili mam jedno w pełni sprawne urządzenie zamontowane w moim aucie i sprawną płytę główną z drugiego zakupionego. Może się komuś przyda ten tekst. Pozdrawiam i dzięki za próby pomocy.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: gif_kuba »

padały przetwornice wyświetlacza - znam kilka przypadkow

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Problem z panelem kompas-przechyłomierz

Post autor: maws »

Witam Kolegów!
W mojej HZJ73 też kiepsko działają przechyłomierze i wysokościomierz (?) ale tam już chyba nie ma elektroniki ?
Czy ktoś z Kolegów zaglądał do tej skrzyneczki i próbował to ustrojstwo uzdrawiać ?. :D
Pozdrawiam maws

ODPOWIEDZ