Dołożenie klimy

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: finger »

sprawa jest powazna, otwarde szyby generuja ogromny halas w dolnym zakresie slyszenia przez ludzkie ucho oraz duze natezenie infradzwiekow. To nie pozostaje bez wplywu na sluch...

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: Jureq »

obawiam się że szybciej zejdziesz z powodu wstrząsu termicznego niż ogłuchniesz od otwartych szyb ...

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: finger »

Czytaj uwaznie - po to klima.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: MaxLux »

MariuszS pisze: Dlatego bujam się z tematem już drugi rok, gromadzę powoli części, i czekam na styczeń, gdy warsztaty klimatyzacyjne będą przymierać głodem ;-)
Bede mial pare dupereli (parownik klimy itp )z anglika wiec tradycyjnie mozesz liczyc na donation :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: Kwiatec »

Grzmocik pisze:No tak tak ale odgrzałem temat i mi tu nie odpowiadacie Panowie na pytanie :twisted:

Czy dużym problemem jest przeróbka manualnej klimy na climatronica ?
http://moto.allegro.pl/panel-klimatyzac ... 77175.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodatkowy bonus? Chyba widzę tu CupHolder! Bo w tym środkowym wożę wszystkie pierdoły i nie mam gdzie stawiać kawusi :(
obawiam sie że sam panel nie wystarczy. potrzeba jeszcze wszystkich silniczków co to za ciebie poprzestawiają zapadki nadmuchu i takie tam. moim zdaniem temat nieopłacalny. pozatym miałem klimatronic w jednym z aut i mnie to troszku wkurzało. wole ręcznie sobie nastawy porobić niż wierzyć klimatronicowi. szczególnie mnie wkurza jak jest auto nagrzane po postoju, odpala sie samochód a ta łajza zaczyna dmuchać na maksa zeby schłodzic i zadaną temperaturę uzyskać.
generanie myśle że ciężko ci będzie podmienić klimki zostaw jak jest...

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: Jureq »

finger pisze:Czytaj uwaznie - po to klima.
widzę że masz jakieś problemy ze zrozumieniem tekstu

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: finger »

Otoz napisalem, ze klima potrzebna bo sa sytuacje, ze jazda z otwartymi szybami nie jest mozliwa (autostrady) a czasami jest szkodliwa.

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: Grzmocik »

Dzięki Kwiatec, rzuciłeś mi nowe światło na temat, o to mi chodziło.
Porzucam pomysł... tylko to trzymadełko na kubki :(

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: MariuszS »

MaxLux pisze: Bede mial pare dupereli (parownik klimy itp )z anglika wiec tradycyjnie mozesz liczyc na donation :mrgreen:
A Ty nie zakładasz klimy do projektu "KZJ-78" ???

Jeśli nie, to chętnie coś przytulę, i będę próbował się jakoś odwdzięczyć, choćby i "płynnie" :-)
Parownik wprawdzie już mam, ale dziś "rzuciłem zanętę" Panu Klimatyzatorowi, więc niebawem zawiozę mu dotychczas zgromadzone graty do weryfikacji. Zawsze się może okazać, że parownik jest gdzieś nieszczelny...
Mam tez łapę mocującą sprężarkę, dwie sprężarki nieco niesprawne, ale wygląda na to, że da się z nich złożyć jedną dobrą, i trochę przewodów.
Trzeba dobrać chłodnicę, osuszacz, skraplacz? i dorobić trochę przewodów.
Jak ukończę szczęśliwie, to opiszę rozwiązanie w tym wątku, bo to właśnie będzie "dołożenie klimy" ;-)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: MaxLux »

MariuszS pisze:
MaxLux pisze: Bede mial pare dupereli (parownik klimy itp )z anglika wiec tradycyjnie mozesz liczyc na donation :mrgreen:
A Ty nie zakładasz klimy do projektu "KZJ-78" ???

Jeśli nie, to chętnie coś przytulę, i będę próbował się jakoś odwdzięczyć, choćby i "płynnie" :-)
Parownik wprawdzie już mam, ale dziś "rzuciłem zanętę" Panu Klimatyzatorowi, więc niebawem zawiozę mu dotychczas zgromadzone graty do weryfikacji. Zawsze się może okazać, że parownik jest gdzieś nieszczelny...
Mam tez łapę mocującą sprężarkę, dwie sprężarki nieco niesprawne, ale wygląda na to, że da się z nich złożyć jedną dobrą, i trochę przewodów.
Trzeba dobrać chłodnicę, osuszacz, skraplacz? i dorobić trochę przewodów.
Jak ukończę szczęśliwie, to opiszę rozwiązanie w tym wątku, bo to właśnie będzie "dołożenie klimy" ;-)
Klima w 100% podeszla z KZJ70 :)
Tak ze jest caly komplet z angola do przytulenia - choc ponoc wlasnie z powodu roznic w parowniku nadmuchu i dystrybucji powietrza caly szpej z angola zostal nietkniety

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: seburaj »

z innej marki (nissan) kojarzę, ze okrutna rzeźba jest właśnie z tym, aby parownik z anglika przerobić na "nasz" :roll:
rzeźba tak pracochłonna, że aż nieopłacalna

leszekn
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:25
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Dołożenie klimy

Post autor: leszekn »

tu takie rozwiazanie pozwalajace uzywac nawet przy wylaczonym silniku np na postoju :mrgreen: Obrazek

ODPOWIEDZ