Związek między systemem

Moderator: luk4s7

leonq5
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2011, 17:19
Auto: Toyota Land Cruiser J9 01r
Kontakt:

Związek między systemem

Post autor: leonq5 »

Czy abs ma jakikolwiek związek z załączniem blokady , bo mi nie działa abs (pali się kontrolka) i mryga kontrolka od blokady gdy załącze prąd nie dochodzi do blokady .Prosze o pomoc i niekasowanie tematu niema takiego.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: kylon »

Chyba idziesz na łatwiznę. Są trzy tematy o tym samym a ten najbardziej rozwinięty
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=778" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: emilio »

Kolego ,

sporo (chyba prawie wszystko ) :D w dziale J9 nt "blokady tylngo dyfra jest napisane" . Uruchomienie tylnej blokady następuje po załączeniu blokady centralnej i reduktora , automatyczne dezaktywuje się system abs , a mrugająca kontrolka tylnej blokady oznacza brak załaczenia prawdopodobnie z powodu uszkodzenia mechanicznego , mówiąc krótko resztę doczytaj w odpowiednim posicie :mrgreen:

pozdr
Emil

leonq5
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2011, 17:19
Auto: Toyota Land Cruiser J9 01r
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: leonq5 »

pod względem mechanicznym jest ok blokada nowa kupiona 100% sprawna ale prąd nie dochodzi nie załącza się nie słychać silniczka abs pali się bez przerwy .

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: emilio »

jak napisałem ze abs sie dezaktywuje w momencie przekrecenia pokrętła i dlatego pali się lampka ABS

leonq5
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2011, 17:19
Auto: Toyota Land Cruiser J9 01r
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: leonq5 »

ABS pali się cały czas .

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: Kojot »

Będzie problem żeby zdiagnozować to przez forum - jeżeli jesteś pewien że problem pojawił się równocześnie z awarią blokady - to można szukać w tym kierunku - tam jest jeszcze czujnik położenia blokady - jeżeli podaje sygnał że blokada jest zapięta to ABS będzie odłączony.
Możesz sprawdzić jeszcze kable od samych czujników ABS - czy przypadkiem któryś nie jest urwany.

a tak wogóle to czy blokada jest mechanicznie rozpięta ??

pozdr.
kojot

leonq5
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2011, 17:19
Auto: Toyota Land Cruiser J9 01r
Kontakt:

Re: Związek między systemem

Post autor: leonq5 »

Blokade rozpiełem sam przekręciłem zębatke a niewiem czy w tym samym czasie nie działa bo kupiłem go takiego

ODPOWIEDZ