Wycieraczki-problem

Moderator: luk4s7

kozek
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2011, 16:43
Auto: J90
Kontakt:

Wycieraczki-problem

Post autor: kozek »

Mam problem tego typu : Same włączają mi się wycieraczki w mojej Toyocie Proszę o pomoc ^^

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Wycieraczki-problem

Post autor: aaawaldi »

Właśnie miałem napisać. Od kilku dni mam to samo. Stało się to w momencie gdy padł silniczek spryskiwacza i to chyba on "miesza" dając sygnał do wycieraczek. Czasami jest ok. ale są takie momenty, że chodzą non stop i kończy się wyjęciem bezpiecznika. Nie miałem czasu na naprawę, ale myślę, że pierwsze co trzeba zrobić, to sprawdzić silniczek spryskiwacza i wtyczki. Czekam na podpowiedzi. Może ktoś jeszcze miał taki problem.

kozek
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2011, 16:43
Auto: J90
Kontakt:

Re: Wycieraczki-problem

Post autor: kozek »

Mi tez padl silniczek od spryskiwaczy, wymieniłem przełącznik przy kierownicy i dalej to samo...

Marcin71
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2011, 13:44
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Wycieraczki-problem

Post autor: Marcin71 »

Ktoś próbował wymienić silniczek spryskiwaczy? Mam te same objawy - spryskiwacz nie działa a wycieraczki same wariują. Po wizycie u elektryka stwierdził on, że trzeba wymienić silniczek spryskiwaczy i przełącznik wycieraczek ale czytając wasze ostatnie posty powoli skłaniam się tylko do wymiany tego pierwszego.

saniol
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2011, 17:31
Auto: 1KZ-TE J90
Kontakt:

Re: Wycieraczki-problem

Post autor: saniol »

Panowie mam ten sam problem, silniczek spryskiwacza mi dał i wariują mi wycieraczki, same się właczają. Silnikczek spryskiwacza jest odłaczony i dalje to samo. Jak sobie poradziliście??

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Wycieraczki-problem

Post autor: aaawaldi »

U mnie przyczyna okazała się banalna. Znalazłem pęknięcie izolacji kabla masowego na odcinku między wtyczką silniczka spryskiwacza a dużą wtyczką. Przewód wewnątrz zaśniedział i stąd awaria. Przewód wymieniony, zaizolowany i wszystko działa.

ODPOWIEDZ