Wymiana Pasów

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Wymiana Pasów

Post autor: HunterR32 »

Witam Panowie chce sobie wymienic pasy bezpieczenstwa, macie jakis patent zeby zdjac boczki? Bo zabardzo nie wiem od czego zaczać? Na poczatku wolalbym poradzic sie osob ktore maja jakies doswiadczenie w tym temacie bo pewnie cos urwe bez porady :D Z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Wymiana Pasów

Post autor: Kames »

zajedz do sklepu mechanicznego i kup sobie od szczała nowe kołki, po zdjeciu nigdy nie robią jak powinny i całosc wydaje dosc spektakularne odgłosy , kołeczki zakupiłem w AD taka siec hujtowni . Smiało zabieraj sie do rwania :!:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Wymiana Pasów

Post autor: realBiker »

Zdemontuj sobie plastikowe osłony progów (4 śrubki pod krzyżak) ale to nie jest konieczne. Potem wykręcasz ze ścian haki do mocowania kanapy w trybie złożonym (masz krótkie auto?). Dalej odkręcasz górne i dolne mocowanie pasa (klucz 14). W krótkiej J9 nie trzeba zdejmować całej ściany, wystarczy odchylić porządnie plastik i już można się dobrać do wtyczki napinacza i mechanizmu zwijającego (odłącz najpierw AKU zanim detonator odłączysz).

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Wymiana Pasów

Post autor: HunterR32 »

tak mam krotka wersje, czyli nie ma sie co obawaic i rwac bolce do mocowania juz kupilem bo wiadomo ze zawsze jakis sie polamie tylko mam 5 nie wiem czy wystarczy :) wiec zrobie tak:
odkrece podkladki na progach
pozniej zaczne rwac boczek odchyle go ile sie da
pozniej odkrece mocowania do tylnej kanapy
jeszcze troche wyciagne boczek i powinnienem dostac sie do pasow
odlacze aku
zdemontuje pasy

thx za Pomoc, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Wymiana Pasów

Post autor: realBiker »

Sugerował bym zdemontowanie w pierwszej kolejności zaczepu od kanapy i dolnego mocowania pasa. Po takim zabiegu plastik można śmiało szarpać.

ODPOWIEDZ