Nagrzewnica elektryczna

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: finger »

Tez sie zastanawialem wlasnie do czego ten przycusk....

ktos rozwiaze tajemnice zaginionego graala?

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: tomas »

W KDJ nazywa sie to Viscous Heater i dziala tak jak napisano wczesniej, rzekomo ma przyspieszac podnoszenie sie temp. plynu chlodzacego. W KZJ ja czegos takiego nigdy nie widzialem, a ten przycisk podnosi tylko obroty silnika, aby sie szybciej rozgrzewal.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: tomas »

Poniewaz nie ma mozliwosci edyscji postow, dodam jeszcze ze to ustrojstwo wymyslili inzynierowie toyoty i denso.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: seburaj »

realBiker pisze:
maras pisze:
oskar pisze:
Z tego opisu wynika, że pasek napędza jakieś ustrojstwo do grzania. Mam przycisk idle up, podnosi na jałowym obroty do 1200 ale pod machą jakoś nie widzę maszynki która by robiła grzanie... Na obrazku to coś jest na wierzchu, a ja tam nic nie mam, z lewej jest kompresor klimy, ale z prawej nie ma nic :/
bo po prostu nie masz ustrojstwa do grzania, a tylko "iddle-up" - który jak sama nazwa wskazuje - robi iddle-up i nic więcej... :mrgreen:

machinerię do dodatkowego grzania ciężko jest przeoczyć - jest naprawdę widoczna na wierzchu silnika

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: oskar »

Ogrzewane hula aż miło, co się porobiło nie wiem, mój mechanik powiedział że nie powie :? :wink:
Ja dalej linkę bym podejrzewał bo nawet teraz inaczej chodzi, ale że stał na kanale gdzie są mądrzejsi to zostawiłem to jemu.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: realBiker »

heh, a wiela skasował za tę wiedzę tajemną?

Awatar użytkownika
gesio
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2011, 07:56
Auto: TLC120
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: gesio »

u mnie z przodu grzeje jak należy ale z tyłu jak włączę i przesunę na ciepło nie grzeje w ogóle, leci tylko zimne pod spodem nie mam żadnej nagrzewnicy - tak powiedzieli mechaniory jak zasugerowałem żeby sprawdzili przewody do tylnej nagrzewnicy bo lubia przegniwać podobnież, WTF??

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: Grzmocik »

Gesio, ja dowiedziałem się przypadkiem, że moje przewody były wymienione.
Pojechałem do serwisu gdzie pierwszy właściciel serwisował samochód i panowie z warsztatu mnie oświecili, że mam ten problem z głowy.
Polecam Ci Toycar w Konopnicy.

Awatar użytkownika
gesio
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2011, 07:56
Auto: TLC120
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: gesio »

ja jak na razie wszystko robiłem tu http://gamerc.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; przy okazji wymiany olei w mostach skrzyni i reduktorze zleciłem żeby zajrzeli do przewodów i zostałem poinformowany że nie mam takich przewodów bo nie mam tylnej nagrzewnicy, może dlatego że 3D nagrzewnic tylnych nie mają ale w takim razie po co nadmuch na tył z którego leci tylko zimne powietrze ale regulacja zimne/ciepłe jest.
A może te przewody i ta nagrzewnica są dostepne od środka a nie od spodu??, oni na podnośniku pooglądali, podumali i jednogłośnie stwierdzili że takowej nima :roll:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: Kwieczor »

gesio pisze:ja jak na razie wszystko robiłem tu http://gamerc.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; przy okazji wymiany olei w mostach skrzyni i reduktorze zleciłem żeby zajrzeli do przewodów i zostałem poinformowany że nie mam takich przewodów bo nie mam tylnej nagrzewnicy, może dlatego że 3D nagrzewnic tylnych nie mają ale w takim razie po co nadmuch na tył z którego leci tylko zimne powietrze ale regulacja zimne/ciepłe jest.
A może te przewody i ta nagrzewnica są dostepne od środka a nie od spodu??, oni na podnośniku pooglądali, podumali i jednogłośnie stwierdzili że takowej nima :roll:
to sprawdź sobie pod wykładziną albo w tunelu, powinno łatwo dać się namierzyć...

Nie wiem jak w LC ale w paru autach gdzie nie ma nagrzewnicy tylnej są w tunelu kanały powietrzne dla zimnego i ciepłego

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Nagrzewnica elektryczna

Post autor: Tomek92 »

tomas pisze:W KDJ nazywa sie to Viscous Heater i dziala tak jak napisano wczesniej, rzekomo ma przyspieszac podnoszenie sie temp. plynu chlodzacego. W KZJ ja czegos takiego nigdy nie widzialem, a ten przycisk podnosi tylko obroty silnika, aby sie szybciej rozgrzewal.
Działa to faktycznie? Czy w takim razie nie powinno się z tego korzystać ZAWSZE (do momentu osiągnięcia odpowiedniej temperatury przez silnik)?

ODPOWIEDZ