Markowe zamienniki i kontrolka

Moderator: luk4s7

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: Tuco »

Na dole z przodu są przednie i tylne, ale jeśli mnie pamięć nie myli to na górze wszystkie są identyczne.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: kylon »

Tak jest jak Tuco prawi

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: oskar »

realBiker pisze:Oskar, te tulejki co znalazłeś są dla przedniej ośki. J9 ma z przodu dolne i górne wahacze, dla każdej pary są przednie i tylne tuleje. Także w sumie 8 sztuk.
Que???
Znalazłem??? :?
Nie chwytam. :?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: realBiker »

oskar pisze:O polibushach wiem i od razu rozważam zamianę tulei w całym zawieszeniu, tylko w pewnym sklepie internetowym znalazłem polybushe do cyt. "Tuleje wahaczy górnych i dolnych J9 - tył" :shock: Czy ja czegoś nie wiem???!!!
No toć nie w lesie pod paprotką ;) W autku sporo jest tych tulejków, zwłaszcza z przodu.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: Kames »

realBiker pisze:
oskar pisze:O polibushach wiem i od razu rozważam zamianę tulei w całym zawieszeniu, tylko w pewnym sklepie internetowym znalazłem polybushe do cyt. "Tuleje wahaczy górnych i dolnych J9 - tył" :shock: Czy ja czegoś nie wiem???!!!
No toć nie w lesie pod paprotką ;) W autku sporo jest tych tulejków, zwłaszcza z przodu.
Na tyle masz dwa wahacze dolne i dwa gorne wleczone , jak w patrolu dokładnie 16 szt połowek i 8 tulejek , na przodzie masz w górnym zawieszeniu 4 tulejki takie same , a w dolnym przednim jest róznica są przednie i tylnie dolnego wahacza
sam nie kombinuj zadzwon gdzie cza i powiedz co maja ci przysłac -dostaniesz komplet i tyle

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: oskar »

:D Wszystko już wiem od jakiegoś czasu, dokształcam się na własną rękę (pora w końcu zakupić literaturę) no i czasem uda się zajrzeć pod auto, mam już pozamawiane polibusze na cały przód ze stabilizatorem i przekładnią i póki co do panharda, tylne wahy muszą chwilę poczekać.
realBiker pisze:Oskar, te tulejki co znalazłeś są dla przedniej ośki. J9 ma z przodu dolne i górne wahacze, dla każdej pary są przednie i tylne tuleje. Także w sumie 8 sztuk.
Tutaj nie wiedziałem o co chodzi z tym że znalazłem, także zapomnijmy o mojej odpowiedzi.

Znalazłem tym razem naprawdę fajny sklepik w Słupsku - Japan Serwis, gdzie mają ogromny wybór zamienników hyhy "markowych" :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: oskar »

Przy okazji kames76 jak przykręciłeś uchwyt na siekierę do tylnej kanapy, ot tak po prostu wkręciłeś, toż to pasendżer może wyjść z wkrętem w plecach :wink:
Rozważam właśnie gdzie by tu saperkę wcisnąć coby się nie kolebała po kufrze, stąd pytanie.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: Kames »

oskar pisze:Przy okazji kames76 jak przykręciłeś uchwyt na siekierę do tylnej kanapy, ot tak po prostu wkręciłeś, toż to pasendżer może wyjść z wkrętem w plecach :wink:
Rozważam właśnie gdzie by tu saperkę wcisnąć coby się nie kolebała po kufrze, stąd pytanie.
A do czego tam mozna było przykrecic , :wink: tak se upchana tam była :!: teraz mam juz inaczej - czyli ma maiejce w zabudowie ,a na jednej z szuflad jest maczetka - Łopatke mozesz zamontowac na tylnej klapie zmien sobie orginalne poszycie tapicerki na ryfla lub jakąs sklejeczke i z guscikiem sobie ja tam zamontujesz

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: gif_kuba »

pablo200 pisze:

- drążki, końcówki, sworznie - firma 555 polecam . 8)
Ja właśnie też zastosowałem 555 i dolny sworzeń prawego wahacza po 4000 km i 3 miesiącach od wymiany jest w totalnej rozsypce. Prawdopodobnie to był oryginał 555 bo kupiłem go w IC i będę go tam reklamował.

Ma może ktoś jakieś sprawdzone patenty na dolny sworzeń ? Bo oryginalne rozwiązanie jest do doopy.
Muszę coś z tym zrobić bo nie mam zamiaru szukać koła pod autem.

Ewentualnie co zastosować ?
Wiem, że kiedyś w j9 była nawet kampania na przednie dolne sworznie...
jedyne wyjście to oryginał z ASO ?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: Kames »

ciekawe ile u kylona orginał i czy ma ,juz pare czesci miał taniej niz ASO

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: gif_kuba »

w aso koszt ok 400 pln netto z tego co pamiętam,
kames76 a ty u siebie masz oryginał ? bo coś kiedyś czytałem, że masz jakiś patent na dolny wahacz

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: Kames »

gif_kuba pisze:w aso koszt ok 400 pln netto z tego co pamiętam,
kames76 a ty u siebie masz oryginał ? bo coś kiedyś czytałem, że masz jakiś patent na dolny wahacz
Obrazek
planowane jest wykonanie takiego patentu ,ale kiedy nie wiadomo :!: na razie mam czesci
a co do terazniejszosci to jezdzi ze mną przegub 1 szt dwa dolne sworznie i jeden górny- mam wszystko w d..

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: gif_kuba »

to ja jednak zainwestuję w oryginały z ASO
do kompletu też dokupię sobie przegub, a jeden górny i dwa dolne też będę ze sobą woził

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: oskar »

Mam pytanie do szanownej braci. :)
Czy ma ktoś doświadczenia z zamiennikami OYODO?
Czy warto?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Markowe zamienniki i kontrolka

Post autor: Rafi »

OYODO to pakowacz czyli można co najwyżej wróżyć ze szklanej kuli.

@Kuba, opcji jest kilka: albo 555 miało wadę fabryczną (reklamuj!), albo było coś z montażem nie halo, albo to podróbka co się zdarza często, albo masz coś mocno nie teges w zawieszeniu co się też często zdarza, a wiem z doświadczenia, że w J9 to jest długo słabo wyczuwalne podczas jazdy. Części 555 to nie jest ekstraliga, ale naprawdę sprawdzone przez wielu porządne zamienniki. A ekstraligą nie jest też to co kupisz w ASO (bo oryginał, co szedł na pierwszy montaż to z reguły inny oryginał niż ten co potem kupujesz w ASO :wink: ).

ODPOWIEDZ